Африканська чума, якої нема - конспірологічна байка від обласних чиновників!

Африканська чума свиней в національному парку "Гомільшанські ліси" продовжує лютувати… але тільки в фантазіях обласних чиновників. Нагадаємо: 13 березня на території парку знайшли свиней, які начебто загинули від АЧС - замість реальних карантинних мір місцеві можновладці не змогли придумати нічого кращого, ніж влаштувати полювання в парку - тим самим провокуючи подальше поширення хвороби. Громадськість змогла цю безглуздість призупинити, але чиновників, що відчули можливість освоїти кошти та рік безконтрольно полювати в парку, остаточно зупинити виявилося непросто. 7 квітня в залі засідань Зміївської РДА пройшло чергове засідання, присвячене АЧС. Але замість того, щоб планувати реальні міри по ліквідації спалаху, обласні чиновники намагалися вирішити проблему громадськості - яка заважає їм вільно порушувати санітарні норми та проводити абсурдні заходи.
Ціль засідання була сформована її головуючим, директором Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександром Нездюром: "Ми зібрались тут сьогодні не випадково. Ми тут в Змійові перший раз зіткнулись з громадськими об’єднаннями, котрі висловили свою незгоду з діями державної надзвичайної протиепізоотичної комісії району". Слід відмітити, що на засідання, присвячене громадськості, саму громадськість не покликали. Незважаючи на це, представники Екологічної групи "Печеніги", НВР Правий Сектор - Харківщина, науковці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна та знімальна група Green Video прийняли в ньому участь "незваними гостями".
І зрозуміло, чому питання громадськості для чиновників наразі важливіше, ніж питання протидії АЧС: час плине, а діагноз АЧС не підтверджується – відповідно, ще тиждень, і казати про якійсь там спалах буде просто смішно. За словами Олександра Нездюра, вони перевірили 31 тис. га лісових масивів парку та прилеглих територій і зафіксували більше 100 особин дикого кабана – з них ознак хвороби не було в жодної. Також не було жодного випадку захворювання в свинарських господарствах. Тобто за місяць, що минув зі знахідки диких кабанів, загиблих від високолетальної, висококонтагіозної хвороби ("контагіозність" – заразливість інфекційної хвороби, чим вона вища, тим хвороба швидше поширюються), що призводить до загибелі тварини за термін від 3 до 30 діб, не було знайдено жодної загиблої або захворілої тварини!
Як на нашу думку, це свідчить про те, що або 13 березня діагноз був поставлений невірно, або що жодних обходів та контролю ветеринари не здійснюють, плануючи прикрити свою некомпетентність безглуздими відстрілами.

Аргументи, що не подобалися голові комісії, на засіданні просто відкидалися. Наприклад, на питання: "Де саме в законодавстві вказано, що при спалаху АЧС серед диких кабанів, їх потрібно відстрілювати?" - не змог відповісти, ані голова Держспоживслужби Олександр Тертишник, ані "ручний" науковець , ані сам головуючий.
Окремо слід виділити виступ єдиного допущеного науковця, котрого ветеринари використовували для аргументації своєї думки – Андрія Бузуна, к.в.н., завідуючого лабораторією вивчення хвороб свиней Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини. Його аргументація необхідності відстрілів була просто епічною! Він розповів, що сучасне розповсюдження АЧС в Україні є не випадковим, і він це може це довести математично, що це все кимось готувалось. Нажаль, ким саме, нам так і не розповіли… Що африканська чума - це вже чума не африканська, що вже зараз вона стає російською, естонською, польською тощо.
За даними цього діяча від науки, вірус АЧС змінюється, і наукові дані світової спільноти, які, за його думкою, отримані в 70-80 роки, вже не актуальні - актуальні данні є, звісно, тільки у нього. Ця нова чума пристосована саме до дикого кабана (виходячи з того, що в області цей випадок захворювання у дикого кабана перший, можна розвити теорію, що вона пристосована к виключно до диких кабанів в НПП "Гомільшанські ліси"). А знаєте, чому жодного випадку захворювання в парку більше не було виявлено? – звісно, тому, що методів діагностики цієї "нової" АЧС нема... А, може, вона взагалі не африканська чума, або африканська але не чума, або не свиней а білок? Звісно, не залишив Адрій Бузун осторонь і громадськість, натякнувши що це він розглядає як роботу на ворога (знов, не зазначивши, якого саме ворога він має на увазі). Ну і здогадайтеся, що саме запропонував цей науковець? Звісно - відстріл свиней в національному парку, але тепер він пропонує назвати це не депопуляцією, а управлінням популяцією! Повний геніальних висловів виступ Адрія Бузуна можна подивитися за посиланням:

Чи допоможуть ці страшилки нашим чиновникам освоїти бюджетні кошти і рік безконтрольно пополювати в національному парку, час покаже.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2595

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика