Фінальна крапка в справі "Бірюки проти бабаків"

Вже рік триває протистояння національного природного парку "Дворічанський" та мисливського підприємства ДП "Бірюк". Нацпарк став кісткою в горлі приватному мисливському господарству, адже з його (парку) появою беззаконня, що проводилось під маркою "полювання та ведення мисливського господарства", набуло розголосу, і коїти що заманеться так званим мисливцям стало набагато важче (про це читайте у попередніх постах - http://pechenegy.org.ua/ru/taxonomy/term/32). Після того, як суперечка перейшла в судову площину, було відкрито кілька проваджень. Найгучнішим з них став судовий процес, що розпочався 24 червня 2015 року у Господарському суді Харківської області .
Читачі сторінки чудово знають гасло "Бабаки проти бірюків", яке, завдяки підтримці волонтерів та небайдужих громадян, стало відомо на теренах усієї нашої країни.


Сама позовна вимога була абсурдною:Національний природний парк "Дворічанський" мав "припинити незаконні дії" та "утриматися від вчинення дій, які порушують господарські права Дочірнього підприємства "Бірюк" на право ведення мисливського господарства".

Про те, що Дочірнє підприємство веде свої справи з порушенням низки Законів України, мови, звісно, не йшло.
Після 8-и судових засідань, 7 вересня 2015 року, суддя Господарського суду Харківської області Прохоров С.А. виніс ганебне рішення, у якому частково задовольнив вимоги ДП "Бірюк", а саме "зобов'язав Національний природний парк "Дворічанський" утриматися від вчинення дій, які порушують господарські права Дочірнього підприємства "Бірюк" на право ведення мисливського господарства", а зустрічний позов Парку до "бірюків" взагалі лишив без уваги.
21 жовтня 2015 року колегією суддів Харківського апеляційного господарського суду була прийнята до провадження апеляційна скарга Парку на рішення Господарського суду Харківської області. Проте, надії не справдились і вже на наступному засіданні, 3 листопада 2015 року, та ж сама колегія суддів залишила апеляційну скаргу Національного природного парку "Дворічанський" без задоволення, а рішення Господарського суду Харківської області залишила без змін .

Але ні бабаки, ні Парк, ні громадськість так просто не здаються! І от, 28 грудня 2015 року, колегія суддів Вищого господарського суду України прийняла до провадження касаційну скаргу Національного природного парку "Дворічанський" на постанову Харківського апеляційного господарського суду.
4 лютого 2016 року після детального вивчення матеріалів справи, колегія суддів Вищого господарсько суду України постановила: "Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 03.11.2015 та рішення Господарського суду Харківської області від 07.09.2015 скасувати в частині первісного позову про зобов'язання Національний природний парк "Дворічанський" утриматися від вчинення дій, які порушують господарські права Дочірнього підприємства "Бірюк" на право ведення мисливського господарства" та "Прийняти нове рішення, яким у цій частині первісного позову відмовити" (ознайомитись із Постановою можна за посиланням : http://reyestr.court.gov.ua/Review/55605737).
Дякуємо всім, хто підтримував Парк впродовж всіх етапів цієї нелегкої справи!
*
____________________

КОНТАКТ:
Величко Анна, НПП "Дворічанський"; [email protected]; тел. (050) 158-60-35

v:3331

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика