Тепер допомога потрібна Слобожанському національному парку

Slobozh.jpg

Шановні колеги!
Слобожанський національний природний парк був створений у 2009 році, в Краснокутському р-ні Харківської обл. Його історія багата битвами, складнощами і своїми героями. Наприклад, до його складу потрапили найцінніші землі, а сама територія парку не була повністю вирубана, багато в чому завдяки величезній роботі, проведеній Валерієм Ловчиновським.
Здавалося б, Указ Президента, яким було створено цей парк, дозволить зітхнути спокійно всім небайдужим до збереження природи. На жаль, вийшло далеко не так. Тільки в цьому році в парку запрацювала адміністрація, яка відразу ж зіткнулася з купою проблем. Найболючіша з них - земля. Згідно з Указом Президента, вся територія парку (5244 га) передається йому ж у користування. Все, здавалося, дуже просто, але куди там! Адже нацпарк підпорядкований Мінприроди, а землі, які йому передаються, зараз у лісового відомства. А воно, природно, віддавати їх бажанням не горить.
Наскільки нам відомо, в даний час Держлісагентство вирішує, як йому вести себе в цій ситуації. І, можливо, саме підтримка громадськості "зламає спину верблюда", і парк отримає-таки свою землю.
Тому ми просимо вас відправити листи, подібні до приведеного нижче - від організацій або від себе особисто - зазначеним адресатам:
Прем'єр-міністру України - вул. Грушевського, 12/2, Київ, 01601, [email protected].
Голові Державного Агентства лісових ресурсів України - вул. Ш. Руставелі, 9-а, Київ, 01601, [email protected].
Міністру екології та природних ресурсів України - вул. Урицького, 35, Київ, 03035, [email protected].
Держлісагентству звернення адресується, бо воно має передати землі, Мінприроди – бо воно повинно їх прийняти, а Кабінету Міністрів України – адже він, згідно п. 5 ст. 27 Лісового кодексу, "передає у власність, надає в постійне користування для нелісогосподарських потреб земельні лісові ділянки, що перебувають у державній власності".

Оскільки точна дата "часу Ч" нам невідома, ці листи ми просимо відправити якомога скоріше. Найбільшої ваги матимуть, звісно, звернення, відправлені звичайною поштою із повідомленням про вручення.

З повагою та надією на вашу підтримку, О. Вяткин, ЕкГ "Печеніги".
*

Прем'єр-міністру України
Голові Державного Агентства лісових ресурсів України
Міністру екології та природних ресурсів України

Громадянина України,
прізвище, ім'я, по-батькові,
проживаючого за адресою: ____

ЩОДО ЗЕМЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ "СЛОБОЖАНСЬКИЙ"

Шановні панове!

Просимо вас якнайшвидше вирішити питання щодо передачі земель національного природного парку "Слобожанський" в користування парку.
Цей парк був створений Указом Президента України – в 2009 році, в рамках розвитку заповідної справи, для реалізації Загальнодержавної Програми формування Національної екологічної мережі України. Мета його створення – "збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів лісостепової зони". На даний момент НПП "Слобожанський" вже почав свою роботу: сформована адміністрація, проводяться перші наукові дослідження та екскурсії. Але повноцінне його функціонування можливе тільки у разі виконання всіх норм, передбачених законом для подібної установи.
Згідно з Указом Президента України № 1047/2009 від 11 грудня 2009 року державним підприємством "Гутянське лісове господарство" в постійне користування парку має бути передано 5.244 гектара земель. В ньому ж вказано, що це питання мало бути вирішене до 2011 року. На жаль, досі цього не відбулося.
Відсутність у користуванні парку земель робить практично неможливим виконання поставлених перед ним завдань: присвоєння землям статусу земель природно-заповідного фонду, розвиток парку як такого, охорона ним природних комплексів тощо.
Ми розуміємо, що процес перепідпорядкування земель має досить складну, затверджену законом, процедуру, і зачіпає інтереси лісогосподарської галузі. Але варто зауважити, що площа лісових територій, які знаходяться у віданні Держлісагентства у Харківській області, складає 319.500 гектарів, і певні обмеження на ведення лісового господарства на території в 5.244 га (1,6% лісових земель області) не завдадуть відчутного збитку лісовій галузі області в цілому. Оскільки ні лісгосп, ні національний парк, не можуть самотужки вирішувати питання щодо розпорядження земельними ділянками без погодження керівних органів, просимо надати згоди на передачі земель державного підприємства "Гутянське лісове господарство", які були визначені Указом Президента "Про створення національного природного парку "Слобожанський"", у користування парку.
Ми сподіваємося на розуміння з боку всіх сторін, які беруть участь в процесі збереження унікальної природи НПП "Слобожанський", і просимо вирішити це питання якнайшвидше.

З повагою і надією на швидке вирішення питання,
Прізвище, ініціали, підпис, дата
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, trolll_eco[at]ukr.net

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2647

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика