Новини, що ви могли пропустити. Протистояння НПП "Дворічанський" з елітними мисливцями та ХОДА:

15 жовтня - 28 жовтня 2015 року.

1. 19 жовтня відбулось чергове засідання по справі за позовом фермерського господарства до Кам’янської сільради, третьою особою в якій є нацпарк "Дворічанський".

Слухання відбулось майже у сімейному колі, адже крім судді Гніздилова Ю.М., секретаря суду Рябенко Л.В., працівників нацпарку та представника ЕкГ "Печеніги" на засідання більше ніхто не з’явився. Представник відповідача, кам’янський сільський голова Юр’єв С.В., надав заяву про перенесення розгляду справи у зв’язку із службовою зайнятістю - вибори є вибори. Також не з’явились ані сам позивач, ані жоден з його представників - проте причини їх відсутності так і лишились таємницею.
В результаті, суд вирішив неможливим слухати справу за відсутності відповідача (і, знов-таки, де позивач? - його і на попередніх засіданнях не було), а саме судове засідання тривало менш ніж 4 хвилини.

Проте, кілька цікавих фактів:
1. Із заявлених на попередньому засіданні 16 депутатів, яких мали намір викликати для дачі свідчень - чи враховувалася при погодженні створення національного парку думка громади? - знайшлось лише 9, двоє з яких вже померли. Що дасть суду опитування меншості з депутатів сільради, які погоджували створення нацпарку, не зовсім зрозуміло.
2. Суддю Гніздилова дуже зачепила фраза з листівки, що розповсюджувалася серед дворічанців: "Які у нас суди, не знає хіба що п’ятирічний". Тому він спочатку розповів про систему судоустрою в Україні, а потім висловив свою впевненість в неупередженості всіх судей: "Я упевнений, що жодного разу жоден суддя ніколи не порушив процесуальних прав. (...) Тільки в суді ви можете справедливості добитись".
Також, він намагався захистити "чесне ім’я" представників ДП "Бірюк": "На сьогоднішній день в отношенії "Бірюка" не має жодної кримінальної справи. Протокол відносно нього жоден не складений, що вони займаються браконьєрством." А ті факти, що жодної заяви, з тих, що подавали до міліції, не було розглянуто по суті, та на жоден запит, направлений до міліції з метою з’ясувати стан справ, не було отримано відповіді, суддя відмовився (чи не зміг?) прокоментувати.
Наступне засідання має бути надвеселим. Вибори пройшли, а отже з’являться всі сторони процесу, а також всі "відповідальні" депутати Кам’янської сільради, що лишились.
Перефразуючи поета: що суд прийдешній нам готує? Побачимо 29 жовтня о 10 годині за адресою: смт Дворічна, вул. Осеніна, 1. Нагадуємо: засідання відкрите; тож приходьте, підтримайте Парк!

2. 22 жовтня екологічна інспекція розпочала перевірку Дворічанського національного парку.
Конфлікт між національним природним парком "Дворічанський" і мисливським господарством ДП "Бірюк" триває вже більше року - внаслідок нього Держекоінспекція в Харківській області вирішила перевірити діяльність і одних, і других. За домовленістю, перевірка нацпарку була запланована за участю громадськості, а ось до перевірки "бірюков" (яка почнеться 3 листопада), громадськість можна залучити тільки за згодою мисливців – чекати на яку, по меншій мірі, наївно…
Перевірка парку розпочалась 22 жовтня - чотирма державними інспекторами. Від громадськості в ній взяли участь Олег Вяткін (ЕкГ "Печеніги") та співробітник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Євген Скоробагатов.
Стартувала вона з шаблонних для таких випадків питань: наявність земельної документації, проекту організації парку, стан виконання природоохоронних заходів тощо. Робота ускладнювалася несприятливими погодно-комунальними умовами. Через опалювальні особливості, в приміщенні, де знаходиться контора парка, опалення було відсутнє, і температура трималася на відмітці 10 оС. Якщо співробітники парку до таких умов вже звикли, інспекторів було по-людські шкода.

Потім перевіряючі виїхали на територію. В першу чергу був обстежений ліс "Заливний", де знаходяться незаконні вежі "Бірюка. Біля однієї з них, для підгодівлі тварин, просто неба були насипані купи кукурудзи. Далі, на інших ділянках парку, була зафіксована наявність аншлагів та інформаційних щитів. Порушень, окрім веж, зафіксовано не було.
В кінці дня інспектори повернулися до Харкова – працювати з копіями документів та поясненнями адміністрації парку. По питанням, які виникнуть після цього опрацювання, та для підписання акту, екоінспектори в кінці перевірки ще раз відвідають парк. Закінчитися перевірка має 11 листопада.
P.S. Взгагалі-то, нам здалося, що інспектори дійсно збираються провести об’єктивну перевірку, але як воно буде в реальності – побачимо з акту.


3. 3 листопада відбудуться два судових засідання по справам парку одночасно.
Нарешті з’ясувалось, коли відбудеться засідання суду по справі НПП "Дворічанський" проти Куп’янської фінансової інспекції (справа № 820/9858/15). Нагадаємо, що при проведені в серпні 2015 року перевірки фінінспекція допустила безліч порушень, а інформація, що була відображена в її акті, взагалі не мала нічого спільного з реальністю та питаннями, що підіймалися в процесі перевірки. Її наслідками стало блокування рахунків парку, що дуже ускладнило його роботу. Тому Національний парк подав до суду позив про скасування фінінспекторських вимог. Перше засідання по цій справі відбудеться 3 листопада.
3 листопада відбудеться ще одне засідання, якого ми довго чекали – апеляційного суду - на яком буде розглядатися апеляційна скарга НПП "Дворічанський" про скасування рішення Господарського суду Харківської області від 7 вересня 2015 року. Багато хто з вас брав участь в акціях підтримки парку під час тих засідань – коли мисливці з ДП "Бірюк" фактично вимагали заборонити діяльність служби охорони національного парку. Незважаючи на абсурдність вимог, слабку позицію позивача та увагу громадськості, суддя Прохоров виніс рішення повністю на користь мисливців. Тому Національний парк та його захисники подали апеляційну скаргу для скасування безглуздого рішення.
Розгляд справи відбудеться 3 листопада 2015 року о 10.00 год., за адресою: м. Харків, пр. Правди, 13, 1-й поверх, зал судового засідання №115.
Просимо всіх прийти та підтримати Національний парк!

*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2080

Відміна одного з засідань 3 листопада

National Park "Dvorichanskyi"
4 ч
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
Шановна громадскість, що підтримує наш національний парк у залах судових засідань!
Стосовно розгляду апеляційної скарги по протистоянню Парку проти мисливського господарства та прийнятому ганебному рішенню суддею Прохоровим, яка мали відбутись 3 листопада 2015 року о 10.00 год., за адресою: м. Харків, пр. Правди, 13, 1-й поверх, зал судового засідання №115.
Розгляд справи буде перенесено!
Ну а якщо є велике бажання поспілкуватись із представниками Парку - запрошуємо на інше засідання, що відбудеться у цей день по справі НПП "Дворічанський" проти Куп’янської фінансової інспекції (справа № 820/9858/15). Розгляд справи відбудеться 3 листопада 2015 року о 10.00 год., за адресою: м. Харків, вул, Сумська, 3 "Б-6", 3-й поверх, каб. №8.

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика