Щодо незаконного захоплення земельної ділянки в національному природному парку "Гомільшанські ліси"

Начальнику Державної екологічної інспекції в Харківській області

Шановний панове!
Звертаємось до вас з приводу незаконного захоплення ділянки в національному природному парку "Гомільшанські ліси". Ще навесні 2013 року на території 71 кв. Задонецького лісництва було розпочато висадження дерев. Вже в цьому році територія, де ведуться роботи (в тому числі, й висадка дерев), збільшилась, поширившись ще на 72 та 77 квартали, з’явився паркан, проводяться якісь комунікації, деякі старі сосни, що зростали на цій території, вирубані (див. фото), завозяться будівельні матеріали.

Як нам відомо, з адміністрацією національного парку дане будівництво не погоджувалось, не проходило воно й інші необхідні погоджувальні процедури. Крім цього, ці землі відносяться до земель лісового фонду – отже, за своїм цільовим призначенням забудові не підлягають.
На даній території зростають (мешкають) види, занесені до Червоної книги України: плодоріжка болотна (Anacamptis palustris), плодоріжка рідкоквіткова (Anacamptis laxiflora), сон лучний (Pulsatilla pratensis) та поліксена (Zerynthia polyxena), внаслідок чого в Проекті організації території національного природного парку "Гомільшанські ліси" вона була виділена як особливо цінна ділянка, на яку існує обмеження господарської діяльності. Такі дії, як вирубка, пошкодження ґрунтового покриву при прокладанні комунікацій, змінення біотопів внаслідок висадження дерев,

суперечать Проекту організації території, що відповідно до ст. 14 Закону України "Про природно-заповідний фонд" є порушення режиму території НПП "Гомільшанські ліси". Окрім цього, вищезазначені дії призвели до порушення Законів України "Про Червону книгу", "Про рослинний світ", "Про природно-заповідний фонд", "Про охорону навколишнього природного середовища".
На нашу думку - ігнорування законодавства, відсутність погоджень з адміністрацію національного парку, непогоджена господарська діяльність, прокладення комунікацій - свідчать про незаконне захоплення земельної ділянки в національному природному парку "Гомільшанські ліси".

Тому, задля припинення незаконних дій, вимагаємо негайно провести перевірку вказаних фактів та припинити порушення.

По результатах перевірки просимо повідомити нам:
1. Хто, та на якій підставі проводить роботи по забудові зазначеної земельної ділянки?
2. Які збитки державі було нанесено внаслідок цієї діяльності? На кого покладено їх компенсацію?
3. Чи було надано припис щодо усунення порушень, та який термін його виконання?
4. Чи існує як така проектна документація на проведення цих робіт? Ким та коли вона погоджена? Надати копію такої документації.Відповідь на це звернення прошу надати у термін, встановлений чинним законодавством України.

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4144

Наталя Саїдахмедова,


Наталя Саїдахмедова, національний природний парк "Слобожанський":
Крім перелічених видів ЧКУ там ще зростають такі червонокнижні: зозульки м'ясочервоні (Dactylorhiza incarnata), рябчик малий (Fritillaria meleagroides), косарики тонкі (Gladiolus tenuis).

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика