Дивна історія з ПП "Авінір" та "будиночком" в центрі Національного природного парку

Andros.jpg

Розпочати нашу оповідь слід з того, що Указом Президента України від 06.09.04.№1047/2004 на території Зміївського та Первомайського районів Харківської області був створений Національний природний парк "Гомільшанські ліси" (загальна площа - 14314,8га). Ці землі включені до Національного парку без вилучення у землекористувача (джерело інформації - лист Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області 13.12.2006 № 12-03-4750 до ГС "Вірний Вибір").
У листопаді 2001-го сесія Зміївської райради ухвалила рішення "Про виділення земель лісового фонду в довгострокове використання ПП "Авінір" для спорудження спортивно-оздоровчого комплексу". Відразу зазначимо, що таким чином було порушено ст.89 Водного кодексу України і ст.61 Земельного кодексу України, що забороняють будівництво будь-яких споруд у межі прибережних захисних смуг уздовж ріки, навколо водойм і на островах.
На острові розпочало будівництво спортивно-оздоровчого комплексу приватне підприємство "Авінір". Обласне управління земельних ресурсів виявило, що земельну ділянку відведено з численними порушеннями. У рамках чинного законодавства всіх посадовців покарали, виписали штрафи. Керівництво приватного підприємства отримало розпорядження про припинення будівництва.
На вимогу землевпорядників підприємець не відреагував. Микола Безуглий, заступник харківського губернатора, направив розпорядження в природоохоронну прокуратуру.
19 листопада 2002 року Харківська міжрайонна природоохоронна прокуратура винесла протест на рішення сесії. У грудні сесія Зміївської райради скасувала рішення про землевідведення під будівництво об’єкта на острові.
Однак будівництво йде повним ходом. Всі розпорядження, команди, накази геть ігноруються фірмою і людьми, котрі за цим стоять.
З публікацій в "Екологічній газеті" № 52 від 26 грудня 2006 р. та в журналі "Власть Денег" № 3-4 від 26.01.2007 ГМ ОПОРА та низці інших громадських організацій ("Вірний Вибір", МВ НЕЦУ) стало відомо про досить проблемне будівництво по проекту "Пароход", що ведеться з порушенням чинного законодавства у Зміївському районі Харківщини на території Національного природного парку "Гомільшанські ліси". Зі змісту статей ми дізналися, що інформація про те, що даний проект суперечить нормам природоохоронного законодавства, була відома давно. Перші знайдені нами згадки – публікація у газеті "Зеркало недели" (сторінка в Інтернеті - http://www.zn.kiev.ua/nn/show/444/38573/) та у звітних документах Мінприроди за 2003 рік. Як виявляється, даний проект і досі реалізується. Звідси випливає, що беззаконня не лише лишається непокараним, а й продовжує мати місце.
З матеріалів статей та опублікованих у ЗМІ фотоматеріалів нам стало зрозуміло, що законних підстав до зведення цієї споруди немає, адже порушується низка норм Водного і Земельного кодексів України, Оргуської конвенції та пакету природоохоронного законодавства України. Не дотримується прибережна захисна смуга. При цьому на островах взагалі заборонено будівництво. Крім того, сам процес будівництва порушує заповідний режим Національного парку, забруднює р.Сіверський Донець. Крім того, матеріали статей дають нам зрозуміти, що у справі з "Пароходом" мають місце махінації і лицемірство, адже існують мінімум 2 проекти будівництва цього комплексу.
Вагомість проблеми очевидна, адже вона привернула увагу такого авторитетного видання, як "Власть денег", а також Народної екологічної партії та ГО "Фонд екологічного сприяння", що видають "Екологічну газету".
Зі свого боку, ми також висловлюємо стурбування будівництвом, адже національний природний парк "Гомільшанські ліси" є одним з найцінніших природних об’єктів Східної України. Охорона таких об’єктів входить до одного з основних напрямків діяльності нашої громадської спілки.
Дане будівництво, на нашу думку, має бути припинене у найкоротший термін, а на місці недобудованої споруди – відновлені природні комплекси.
На основі вищенаведених фактів ГМ ОПОРА та низка інших організацій звернулися з листом до Харківської прокуратури.
У відповідь на звернення ГМ ОПОРА від 06.02.2007 року № 10-1 щодо будівництва на острові р.Сіверський Донець на території Національного природного парку (НПП) "Гомільшанські ліси", що ведеться товариством "Авінір", прокуратурою Харківської області була надана відповідь від 20.03.07 №07/4-9685-06 (Додається), що частково пролила світло на проблему.
Дійсно, важливо те, що відповідні служби охорони навколишнього природного середовища та Державного архітектурно-будівельного контролю вжили відповідних санкцій щодо підприємства-порушника. Проте деякі факти для громадськості так і залишилися незрозумілими, що змусило ГМ ОПОРА звернутися до Прокуратури повторно.
У листі Прокуратури вказується, що "в ході перевірок у 2006 р. законності ведення будівництва ПП "Авінір" інспекцією Держархбудконтролю району виявлені відхилення від погодженого проекту при проведенні будівельно-монтажних робіт (заміна дерев’яного двоповерхового каркасу на металевий). За це порушення інспекцією Держархбудконтролю у Зміївському районі д ПП "Авінір" 14.12.2006 р. Застосовано штраф у розмірі 1489,5 грн., та видано припис щодо усунення виявлених порушень".
Фактично, згаданий припис зобов’язує забудовника (ПП "Авінір") усунути порушення – тобто ліквідувати металевий каркас будівлі і зводити її згідно погодженого проекту – з дерев’яним каркасом. Як відомо ГМ ОПОРА, з моменту написання першого звернення будівництво жодним чином не припинено і демонтування металевого каркасу споруди не розпочато (на підтвердження публікуємо фото, зроблені на місці подій 31 березня 2007 р.). Натомість будівництво триває і незабаром перейде до завершального етапу, після чого будівля буде здана в експлуатацію. Такий стан справ вказує на злісне ігнорування приписів контролюючих органів, що стає додатковим порушенням з боку ПП "Авінір".
Це стало причиною того, що наразі ГМ ОПОРА просить Прокуратуру Харківської області втрутитись у ситуацію і відновити законність у порушеному питанні.
Історія з будівництвом "Пароходу" продовжується.

У статті використана інформація, опублікована у газеті "Дзеркало тижня" (http://www.zn.kiev.ua/nn/show/444/38573/) у статті Антоніни Мазниці "Захід Харківської Венеції".

Олег Андрос - 13/04/2007
http://www.opora.org.ua/article.php?article=56&

v:1460

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика