КЕКЦ "продавлює" своє Положення про косіння в заповідних зонах

Як ми повідомляли, Київський еколого-культурний центр подав до Мінприроди проект Положення проведення сінокосіння в межах степових ділянок біосферних і природних заповідників, заповідних зон національних природних парків і регіональних ландшафтних парків,
за яким сінокосіння в заповідних зонах має проводитися не раніше 1 серпня, вестися не нижче 10 см над поверхнею ґрунту і тільки вручну, і в присутності держекоінспектора, має бути закінчено за 15 днів, а сіно повинно вивозитися тільки кіньми.

Поки більшість фахівців схиляється до думки, що цей документ як мінімум потребує доробки, як максимум – взагалі повинний бути відхилений, КЕКЦ "додає ваги" своєму творінню:
"3 октября 2014 г. Форум спасения Киева, Дружина охраны природы "Зубр", Спилка защиты Голосеево, Киевский эколого-культурный центр провели очередное пикетирование Минприроды Украины "Накормим министра Мохника сеном" с требованием запретить в заповедниках сенокошение с мая по июль, а также техникой. Активисты принесли к зданию Минприроды мешки с сеном, которое затем раздавали министерским чиновникам. К пикетирующим вышли представители ряда департаментов министерства. Пикетирующие вместе с журналистами и министерскими чиновниками перешли в Орхусский центр, где состоялась более чем 2-х часовая дискуссия. Все ее участники пришли к общему мнению, что во время сенокошения в период размножения дикой фауны в мае-июне под тракторами и комбайнами гибнет большое количество животных. Это есть серьезная проблема и ее надо решать. Встречи и обмен мнениями для подготовки подзаконного акта по этому вопросу решено было продолжить.

Пресс-служба КЭКЦ"

На щастя, Мінприроди вважає, що "проведення будь-яких природоохоронних заходів у природних заповідниках та заповідних зонах чи їх обмеження має бути відповідно науково обґрунтованим, з тим щоб не нанести ще більшої шкоди, природним комплексам, що охороняються". І далі: "Зважаючи на викладене, зазначене Положення направлено для розгляду та надання пропозицій до НАН України та НААН України. Крім того, фахівцями біосферного заповідника "Асканія-Нова" розроблено проект Методичних рекомендацій щодо здійснення заходів зі збереження степового різноманіття в заповідниках України.
У подальшому, за результатами опрацювання проектів зазначених документів, за консультаціями з екологічною громадськістю, Мінприроди буде вжито відповідних заходів щодо недопущення чи мінімізації негативного впливу "режимного" сінокосіння в установах природно-заповідного фонду", - про що міністерство повідомило в пості, опублікованому після пікету.

Можна, в принципі, чекати висновки науковців, але не хотілося б, щоб по підсумках такої дискусії бажаючі змогли створити для загалу враження, що в питаннях сінокосіння КЕКЦ підтримує вся екологічна громадськість, а проти виступають лише "академіки".
І тому всіх бажаючих просимо прокоментувати "сінокісний" документ: краще – звичайною поштою: Міністру екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035,
а якщо це важко зробити – хоча б електронною: gr_priem@menr.gov.ua,
ну, і звісно, копії ваших коментарів чекаємо в обговоренні цієї теми, яка зараз відбувається в коментарях до повідомлення "Як повинні коситися заповідні степи?" на сторінці "Печенігів" у Фейсбуці.

З надією на збереження заповідних степів,
С. Шапаренко, ЕкГ "Печеніги".
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4668

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика