Полювання у ПЗФ

Навіщо та як уникати "чумних відстрілів" кабана в ПЗФ?

В грудні минулого року в Департаменті екології Харківської обласної адміністрації пройшла нарада щодо можливості проведення в національних парках області діагностичних відстрілів кабана - для пошуку африканської чуми свиней (АЧС). Більшість учасників засідання виступила проти них. Але, незважаючи на всілякі засідання та аргументи, головний ветеринарний лікар Харківської області видав розпорядження діагностичні відстріли в нацпарках провести - фактично зобов'язавши їх адміністрації скоїти протизаконні дії, адже мисливство на заповідних територіях заборонене!
Звісно, це протизаконне розпорядження нацпарки виконати не змогли, і ось новий збір в Департаменті екології, на який, по традиції, громадськість не позвали (але ми все одно прийшли :)). І знов нападки на директорів Слобожанського національного парку і "Гомільшанських лісів" – чому не відстріляли? чому не виконали розпорядження ветслужби? І знов такі ж відповіді, як і раніше: не можемо - бо закон забороняє, не доцільно - бо території дуже маленькі та оточені мисливськими господарствами, де можна стріляти, науково-технічні ради не погодили - бо інформацію їм в повному обсязі ніхто не надав.
Фіналом цих перемовин глухого з німим стало рішення отримати на діагностичні відстріли ліміти, відповідно до закону – почавши цей процес з прийняття відповідних рішень науково-технічних рад парків, на засіданнях яких ветеринари мають особисто довести необхідність цих заходів.

v:3446

Африканская чума свиней на заповедных территориях: стрелять или не стрелять.

В национальных парках и заповедниках Украины охота запрещена, но у кого было желание там охотиться – у того и оно осталось, а еще и более-менее легальные причины на ее проведение появляются... Одной из них сейчас становится африканская чума свиней (далее - АЧС). Для контроля за ее распространением харьковская ветеринарная служба потребовала в трех нацпарках области задиагностить 5 диких кабанов.

v:4139

В нерівній боротьбі с браконьєрами на території Ічнянського національного парку загинув ще один лось!

Дорослого самця лося, що мав надію найти безпечний притулок на заповідній території, було застрелено та випотрошено в ніч на 1 березня 2015 на території нацпарку між населеними пунктами Хаєнки та Воронівка. Це вже третє вбивство лося на території нацпарку. Перший випадок, коли від рук вбивці загинуло одразу двоє сохатих, був зафіксований безпосередньо в заповідній зоні 31 січня цього року. Всі три випадки схожі, а огляд залишків вказує на роботу одного того ж «майстра».

v:4398
RSS-материал

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика