Щодо ситуації в національному природному парку "Гомільшанські Ліси"

Popov.jpg

Першому заступнику начальника Харківського обласного управління лісового і мисливського господарства О.Ф. Попову

Відкрите звернення

Шановний Олександре Федоровичу!

Ми звертаємося до вас з приводу становища, що склалося в перлині Слобожанщини – національному природному парку "Гомільшанські ліси".
Вам, звісно, відомо що до цього часу не призначено директора парку, та існує реальна загроза що ним стане Іван Северін – людина, яка в 2010 році ініціювала збір підписів за ліквідацію цієї установи природно-заповідного фонду України.

Також великі побоювання визиває той факт, що посадові особи Харківського обласного управління лісового і мисливського господарства вважають, що санітарно-оздоровчі заходи на території НПП ведуться в недостатньому обсязі. Ви, як спеціаліст з організації лісогосподарської діяльності, повинні розуміти, що стандартні норми ведення лісового господарства взагалі неприємні для національного природного парку, адже згідно ст. 20 Закону України "Про природно заповідний фонд", одним з основних завдань парку є збереження цінних природних комплексів і об'єктів та проведення наукових досліджень з метою охорони навколишнього природного середовища. Також слід зазначити, що діяльність національного природного парку "Гомільшанські ліси" за весь час його існування ведеться відповідно до положення та проекту організації території, що є прямою нормою чинного законодавства.
Як приклад науково-обґрунтованої роботи можна привести дослідну ділянку, що була закладена науковцями парку в 67 кварталі Задонецького лісництва – в господарській зоні парку. Основною метою цього дослідження є спостереження за відновленням лісової екосистеми за умов відсутності господарської діяльності – що має велике значення для вивчення сукцесії та становлення рослинних угруповань після пожеж або інших стихійних лих. Такі дані можуть дати вичерпну інформацію про природне лісовідновлення та екологічні аспекти розвитку лісових екосистем. Дана пробна ділянка представлена типовою боровою рослинністю, до складу якої входять як рідкісні для регіону, так і занесені до Червоної книги України види. Тому будь-які лісогосподарські заходи на території 67 кварталу, не погодженні співробітниками відділу науки та моніторингу НПП "Гомільшанські ліси" та науково-технічною радою парку, не тільки зведуть нанівець результати кількарічних досліджень, а і фактично порушать чинне законодавство України.

Зважаючи на вище викладене, звертаємося до вас з проханням надати роз’яснення за наступними питаннями:
1) Чи вважаєте Ви Северіна І. особою, що може обійняти посаду директора НПП "Гомільшанські ліси" та які кандидатури на пост директора НПП "Гомільшанські ліси" Вам взагалі відомі?
2) Надати копію плану проведення санітарно-оздоровчих заходів на території НПП "Гомільшанські ліси", що відповідає нормам Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та проекту організації території НПП.
3) Усвідомлюєте Ви, що проведення будь яких лісогосподарських заходів на території 67 кварталі Задонецького лісництва знищать результати наукових досліджень, що ведуться там співробітниками відділу науки та моніторингу НПП "Гомільшанскі ліси"? Хто, та на підставі чого буде приймати рішення про припинення наукових досліджень у 67 кварталі Задонецького лісництва та чи плануються в ньому будь-які рубки дерев? Якщо – плануються – коли? Які саме?

З повагою,
Русанова Ангеліна Вікторівна, член ради ЕкГ "Печеніги"
*
_________________
КОНТАКТ:
Екологічна група "Печеніги":
Олег Вяткін, тел. (066) 804-93-48, trolll_eco[at]ukr.net

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4672

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика