Яким реліктовим деревам загрожує Каскад?

Жалісливий мер Харкова, відомий захисник дерев в місті, на останній сесії висловив побоювання з приводу «реліктових дерев», яким нібито загрожує подальша експлуатація фонтану Каскад.
Цей фонтан був побудований в 1954 році, а в 2004 був капітально відремонтований. Після ремонту він прийшов в непридатний стан і знов перестав експлуатуватися усього за 10 років. Таким чином, Каскад, нікому не заважаючи, радував містян і гостей Харкова протягом 60 літ. Судячи з фотографій, при проведенні останнього ремонту, бетонування ступенів Каскаду було проведено з порушенням технології, що спричинило швидке їх руйнування.

Слід зазначити, що за один цикл циркуляції, по його східцях стікало 10 - 15 м3 води за який час. При такому обсязі витоки – якщо вони взагалі були - ні на що не впливали б, адже вода по великому ухилу Каскаду, просто стікала б вниз і уходила в заплавні піщані відкладення Лопані.
Крім того, на прилеглій до Каскаду території ботанічного саду (в межах 50 м углиб в зоні можливого впливу ґрунтових вод) «реліктових» (давніх) дерев нема.
Якщо слідувати логіці чиновника, велику небезпеку ботанічному саду створює великий обсяг солоної води в дельфінарії – ось вона в разі аварії «реліктові дерева» і не пощадить. Однак цей факт не завадив побудувати в цьому місці в'язницю для дельфінів.
Що ж стосується Каскаду, то очевидно, що небажання його відновлювати є просто нічим не обґрунтованою примхою чиновників, які ніколи не прагнули враховувати і поважати думку харківців.

v:1356

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика