Харківське приватне звалище: скандал вщух - діяльність відновлюється.

Два місяці тому на території колишнього “Серпа і Молота” прокуратура виявила приватне несанкціоноване звалище: сотні тон побутових, будівельних і небезпечних відходів, ніякого контролю і податків, 100 кузовів на день по 100 грн. за кожний, пилюка й сморід для місцевих мешканців і забруднена вода в свердловинах нижче за течією Немишлі.
Правоохоронці почали слідство і пригрозили винним в засміченні і забрудненні 8 гектарів міста різними бідами. Але з чиєї саме вини ця ділянка – єдиний в'їзд до якої застовплений вивіскою ТОВ "Ріал-Лізинг Плюс" (публічно відомою хіба що отриманнями місць під зовнішню рекламу) – була засмічена і забруднена, прокуратура не повідомила.

Коли ця проблема була виявлена, як на нас, головним питанням було - що місьрада робитиме з цим звалищем: ділянка під ним перебуває в комунальній власності, тому звалище знаходиться в зоні її відповідальності, і знешкодити сотні тон відходів на 8 гектарах - що дуже не просто - має саме вона.
Судячи з усього, рішення було прийнято «соломонове» - почекати, коли все забудеться. Зараз, коли після скандалу минуло два місяці, на звалище потрохи додаються нові відходи, розсипаються на всі боки і потім укриваються землею. По великому рахунку, усупереч погрозам Прокуратури Харківської області, не змінилося нічого. До речі, машину сміття тут приймали за сотню гривень –захоронення такого обсягу відходів на обладнаних полігонах виходить в 10-15 разів дорожчим.

Якщо звалище буде просто укрите шаром ґрунту, мешканців будинків вздовж Шкільної пил і сморід вже не будуть турбувати, а от забруднення Немишлі триватиме і надалі.


У підніжжя «сміттєвих гір» проходить дорога (зараз залита водою), по якій вантажівки заїжджають на звалище.

Розмітка для зсипання сміття: якщо вантажівка під’їде до краю «сміттєвої гори» надто близько, вона може «поплисти» разом із ним.

Місце сортування сміття – добре, що хоч в такий спосіб ця територія позбавляється від відходів.

Сміттєва веселка

Тут відсортовується деревина.

Свіжий заїзд на край звалища.

Спихнуті і присипані піском відходи.

Терасований край звалища.
Чорна купа справа - толі – небезпечна забрудненням ґрунту нафтопродуктами.

На час зйомки, 18 грудня, в Харкові двічі випадав сніг. На одних купах його більше, на других менше, на третіх взагалі нема.
Асфальт теж небезпечний забрудненням нафтопродуктами.

На одних купах снігу більше, на інших менше.

А є купи і взагалі без снігу.

Через паркан від звалища – житлові будинки…

… і 111 школа.

В’їзд на звалище

Охорона звалища щось святкувала, і спочатку нас не помітила. Потім схаменулася, і попросила з «приватної території».

v:1817

Прокуратура вважає, що справилася і приватним звалищем.

…існує в якійсь своїй, суто прокурорській, реальності.
Прокуратура Харківської області, яка щось стосовно цього звалища розслідує, пояснюючи його відновлення, заявила «Комментариям», що «въезд на территорию свалки заблокирован».
Ось на відео цей в’їзд, навіть не в’їзд, а в’їзди – подивіться, що там заблоковано? – все відкрите, і заїзди до звалища – навіть по такому глибокому снігу, як зараз - є! І шукати і з’ясовувати нічого не треба – все як на долоні: хочеш – заходь і дивись, хочеш – заїжджай і зсипай!

Правоохоронцем у нас бути все краще і краще – навіть імітувати свою діяльність можна через пень-колоду.

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика