Гарант екологічних порушень

Весною цього року мешканці Голубівки і Плоского Великобурлуцького району несподівано дізналися, що громадське пасовище, яким вони користувалися понад 30 років, і яке не можна розорювати через значний уклін, стало ріллею - її орендував тесть місцевого держреєстратора Гасана. Крім того, що у мешканців двох сіл зникло одне з основних джерел існування, таке "чарівне" перетворення пасовища на ріллю потягло й інші наслідки: отруєння пестицидами, розорювання ділянок, які в оренду і не надавалися, й ерозію ґрунтів.
Кожний, хто хоч колись стикався із земельними питаннями, зрозуміє, що головну скрипку в такому "зачаруванні" пасовища грали земельними. Завдяки ним пасовище стало ріллею, а от вже подальші порушення на ньому відбувалися завдяки бездіяльності екоінспекції – саме вона має контролювати додержання природоохоронного законодавства.
На всі звернення стосовно цих порушень громадськість отримувала від першого заступника начальника Держекоінспекції в Харківській області В'ячеслава Бручикова тільки відписки. Причому дуже прості: для громадської організації - "підставою для здійснення позапланових заходів є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав", а фізична особа (місцевий мешканець) в своєму "обґрунтованому зверненні" повинна була зазначити "точну повну юридичну назви суб'єкту господарювання, яким безпосередньо порушено вимоги природоохоронного законодавства" (може, ще й сам протокол мала б сама скласти?).


Вже в липні навколо розораного пасовища почалася ерозія
ґрунту – спеціальна районна комісія, яка про такі наслідки
розорювання цієї ділянки попереджала ще в 2001 році,
була абсолютно права.

Взагалі, по-своєму пан В’ячеслав - людина дуже принципова. Так, в жовтні минулого року Держекоінспекція перевірила, як дотримує природоохоронне законодавство національний парк "Дворічанський", а в листопаді - як те ж саме вдається ДП "Бірюк", яке на той момент майже рік намагалося знищити парк (до речі, і зараз намагається).
"Перевірка нацпарку відбулася за участі громадськості. Під час неї в тому числі був обстежений ліс "Заливний" - який входить до складу національного парку, і де знаходяться незаконні мисливські вишки "Бірюка". І службовці держекоінспекції не тільки бачили ці вежі, а й фотографували їх.

Однак вже в січні В. Бручиков заявив, що під час перевірки "факт розміщення веж на території НПП "Дворічанський" не підтвердився"! Щоб розібратися, яким чином перевірка "не помітила" мисливські вежі, ми запросити у екоінспекції копію акту перевірки "бірюків". Але пан Бручиков відмовив нам, мотивуючи це тим, що матеріали перевірок можуть містити комерційну таємницю суб’єкта, що перевірявся. Ми цю відмову оскаржили в Держаній екологічній інспекції, пана Бручикова притягнули до дисциплінарної відповідальності, але секрети "бірюків" він все одно не розкрив!

Звісно, і раніше екоінспекція свої обов’язки виконувати не спішила. Але тоді її діяльність могла перевіряти прокуратура, що було для офіційних природоохоронців хоч якимось стимулом. Однак в 2014 році Верховна Рада функцію контролю за загальним додержанням законодавства у прокуратури забрала. І як зараз примусити працювати бручикових – коли вони й свого керівництва не бояться? Через суди-аукціони?..
Треба шукати якісь інші шляхи.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3653

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика