Громадськість для суду - цирк і шоу?

Чергова спроба знищити НПП "Дворічанський"
6 жовтня відбулось чергове засідання по справі за позовом фермерського господарства "Гиренко Андрій Іванович" до Кам’янської сільської ради, у якому третьою особою виступає Національний природний парк "Дворічанський". Нагадаємо, що суттю справи є визнання незаконним та скасування рішення Кам’янської сільської ради стосовно погодження створення Національного природного парку "Дворічанський".
Перед засіданням представниками громадськості було проведено акцію "Кому выгодно уничтожить Ваш

национальный парк?", в ході якої серед місцевого населення були розповсюджені інформаційні матеріали. Люди в більшості залюбки брали матеріали та виказували підтримку національному парку, окрім одного, який заявив, що Національний парк викупив Аваков (ми вважаємо, що мається на увазі Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б.).
Стосовно самого засідання. Не дивлячись на те, що на попередньому слуханні було видано Ухвалу про залучення до розгляду справи землевласника орендованої позивачем території та відповідним чином цього землевласника сповіщено, він на засідання так і не з’явився. Чому справа стосовно землі не цікавить її власника – питання відкрите.

На цьому засіданні також було зроблено спробу вести відео-фіксацію - на цей раз представником Екологічної групи "Печеніги". Проте, не встигши зайти до зали засідання, суддя Гніздилов Ю.М. побачив камеру та заявив: "Камери, будь ласка, винесіть. (…) Давайте не будемо устраювати шоу. (Нагадаємо, в минулому засіданні він назвав присутність громадськості на засіданні "цирком"). Я дуже поважаю громадянську позицію, і Вашу, і всіх присутніх в цьому залі судового засідання, але давайте виконувати норми законодавства...". Спроби представника ЕкГ "Печеніги" обґрунтувати знаходження камери у залі статтею 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів", суддя Гніздилов не тільки проігнорував, але й навіть слова сказати не давав. Спираючись на статтю 12 Кодекса адміністративного судочинства України, він наполягав на необхідності подання відповідного клопотання, яке було одразу ж підготовлено та подано до канцелярії суду. Після цього, суддя Гніздилов заслухав сторони процесу стосовно їх ставлення до проведення відео-фіксації. Проти була тільки представник позивача, спираючись на те, що вона "не є публічною особою".
Проте, здається, сам суддя виконує лише ті норми законодавства, які влаштовують, адже у статті, на яку він спирався (ст. 12 КАС України), мова йде про наступне: "Розгляд справ в адміністративних судах проводиться відкрито. Суд ухвалою може оголосити судове засідання або його частину закритими з метою нерозголошення державної чи іншої таємниці, що охороняється законом, захисту особистого та сімейного життя людини, в інтересах малолітньої чи неповнолітньої особи". Жодного питання із перелічених у цьому Законі під час засідання не підіймалось, проте судді Гніздилову для заборони зйомки вистачило лише заперечення представника позивача, хоча предмет розгляду ніяк не стосувався її особистого життя та не підпадав під поняття "державна таємниця" тощо.

Наступне засідання по справі призначено на 19 жовтня. І засідання це обіцяє бути вкрай цікавим, адже у ньому в якості свідків будуть допитані ті депутати Кам’янської сільської ради, які приймали участь у сесії, що своїм рішенням погодила створення Парку. Тобто будуть допитані 16 депутатів, незаангажованість та непідкупність яких викликає поки що великий сумнів.
Отже, 19 жовтня о 10 годині відбудеться наступне засідання по цій справі. Буде це для пана Гніздилова "шоу", "цирком" або чимось новим – покаже час. Проте гласність та присутність громадськості вкрай важливі. Тому в кого буде можливість – приїдьте підтримати Парк.
Адреса Дворічанського районного суду Харківської області: смт Дворічна, вул. Осеніна, 1.
*
____________________

КОНТАКТ:
Андрій Тупіков, заступник директора - головний природознавець НПП "Дворічанський":
тел. (050) 839-04-51, e-mail: [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4762

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика