Чого чекати від екологічного міністра-меритократа?
Відкрите звернення
Новопризначеному Міністру екології та природних ресурсів України п. І.А. Шевченку
Шановний Ігорю Анатолійовичу!
Вітаємо вас с призначенням на посаду Міністра екології та природних ресурсів!
В сфері, в якій Ви очолили профільне міністерство, є куди докласти руки – проблеми в ній накопичувалися роками.
Екологічна криза, з якою Україна здобула незалежність у 1991 р., більш ніж за 20 її років подолана так і не була.
працівник сільського
господарства, з 11
березня по 2 липня
2010 г. – екоміністр
І причиною цього багато в чому стали проблеми, пов’язані саме із діяльністю Мінприроди. На першому місці в їх ряду стоїть подолання корупції – особливо, при видачі ліцензій за використання природних ресурсів та під час здійснення екологічного контролю. Також вкрай актуальними є забезпечення належного фінансування природоохоронних заходів (яке досі здійснюється за остаточним принципом), створення системи їх належного планування та приведення системи екологічного моніторингу у відповідність сучасним вимогам, подолання наслідків адміністративної реформи 2013 року, розвиток екологічної мережі держави, стимулювання зниження рівнів викидів, скидів та відходів та енерговитрат у промисловості тощо. А тепер на часі з’явилася й необхідність інтеграції до загальноєвропейської системи "довкіллєвих" складових.
На думку громадськості, чималу долю в тому, що реалізація держаної політики в сфері навколишнього природного середовища знаходиться в занедбаному стані, грала некомпетентність попередніх екологічних міністрів – які не мали ані фаху, ані досвіду в керівництві таким відомством. Так, міністрами охорони природи у нас були геологи, радіоінженери, електрики, історики, механіки, а останнім часом - навіть будівельник.
Громадські організації неодноразово рекомендували критерії для посади керівника Мінприроди: профільна екологічна освіта, тривалий досвід професійної діяльності в сфері екології (збереженні довкілля), знання європейського досвіду екополітики, реноме чесного управлінця, відсутність конфліктних бізнес-інтересів (докладніше про це). Однак владою вони сприйняті не були.
Ви і за освітою, і за досвідом – юрист. Їх на посаді міністра охорони природи в Україні ще не було, і таке призначення зовсім не те, чого чекала від нового Уряду екологічна громадськість. Але Ви – і прихильник ідеї меритократії ("влади достойних" – принципу управління, згідно з яким керівні пости повинні займати найздібніші люди, незалежно від їхнього соціального чи економічного походження) та навіть заснували в 2012 році Мерітократичну партію України, яка декларує, що на владні посади повинні призначаються виключно чесні та найкомпетентніші люди.
Що ж, ми сподіваємося, що Ви адекватно оцінили свої можливості, і просимо повідомити нам свої плани - як Ви збираєтесь вичищати "авгієви конюшні" міністерства? Зокрема:
1. Вирішення яких проблем, на Вашу думку, є першочерговими для Мінприроди?
2. Як Ви збираєтесь подолати корупцію в Міністерстві?
3. Яким чином будуть долатися наслідки адміністративної реформи 2013 року?
4. Як здійснюватиметься розвиток екологічної мережі держави?
5. Яких заходів буде вжито для виконання міжнародних домовленостей в екологічній сфері?
Сподіваємося на відверту відповідь.
З повагою,
Голова ради ЕкГ "Печеніги" Сергій Шапаренко
*
____________________
КОНТАКТ:
екоміністр з 3 грудня
2014 р.
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, trolll_eco@ukr.net
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.
На щастя, І. Шевченко свою меритократичність підтверджує
За підсумками 100 днів нинішнього Кабміну діяльність екологічного міністра експерти оцінили достатньо високо:
Новый курс и Великая депрессия Яценюка. Эксперты назвали 5 главных провалов и 11 успехов правительства