Щодо земельного питання національного природного парку "Слобожанський"
Міністру екології та природних ресурсів України Е.А. Ставицькому
Шановний Едуард Анатолійович!
Одним з основних напрямків екологічної політики нашої держави є розвиток заповідної справи. На Харківщині заповідні землі займають лише 2,3% загальної площі області. Тому кожен об’єкт природно-заповідного фонду має велике значення та знаходиться під пильною увагою громадськості. Одним з самих цінних природних резерватів є національний природний парк "Слобожанський". Він був створений Указом Президента України № 1047/2009 від 11 грудня 2009 р., – для збереження природних комплексів, наукових досліджень, екологічної освіти й розвитку туризму. Але на цей час свої функції в повному обсягу він виконувати не в змозі.
Протягом 2010-2011 років згідно вказаного Указу Президента повинні були вирішені питання щодо передачі у постійне користування парку 5244 гектарів земель, та отримання ним державних актів на право постійного користування ними. Але "Слобожанський" до цього часу ці землі не отримав, що викликає непорозуміння між ним та нинішнім їх користувачем, – державним підприємством "Гутянське лісове господарство". Наприклад, в інтерв’ю газеті "Зоря" (№ 56-57 від 26 липня 2012р. http://www.scribd.com/doc/101316328/Zorya-%E2%84%96-56-57-2012) директор цього держпідприємства заявив, що діяльність нацпарку сумнівна. Свою позицію він аргументував тим, що до цього часу землі нацпарку не передані, а тому вони, як і раніше, без жодних обмежень повинні використовуватися для ведення лісового господарства. Зрозуміло, що такого не можна допускати, адже господарська діяльність на заповідній території без наукового обґрунтування призведе до втрати природної цінності цієї території.
Також викликає занепокоєння відсутність у парка проекту організації території – згідно Указу Президента його повинні були розробити з 2009 по 2012 роки. Тому парк досі діє на підставі проекту створення – документа, що не містить всіх необхідних для повноцінного функціонування цієї установи положень.
Ситуація, що склалася, на нашу думку, не дає національному природному парку "Слобожанський" виконувати свої функції та завдання, та ставить під загрозу його існування в майбутньому. Тому ми вважаємо, що Мінприроди має надати її розв'язанню найвищій пріоритет, а також просимо роз’яснити нам наступні питання:
1. На якому етапі знаходиться процес передачі земель у постійне користування НПП "Слобожанський"? Просимо надати копії документів, що підтверджують його теперішнє становище.
2. Що завадило виконати Указ Президента в частині щодо надання земель у постійне користування НПП "Слобожанський" у вказаний ним термін? Чи усунені на даний час ці перешкоди?
3. На якому етапі знаходиться створення проекту організації його території? Чи буде він затверджений до кінця поточного року, якщо ні – то з якої причини?
Ми дуже сподіваємось що ви підтримаєте нас в бажанні зберегти природне надбання України, яким, без сумніву, є національний парк "Слобожанський".
З повагою,
"Голова Ради ЕкГ "Печеніги" Шапаренко С.О.
*
____________________
КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, trolll_eco[at]ukr.net
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.