Куп’янська поліція "кришує" незаконний продаж ялинок

Найпоширеніша традиція святкування Нового року - встановлення та прикрашання новорічних ялинок - тягне за собою їх незаконне добування. Обсяги цієї проблеми є масштабними: кожного року чи не половина передноворічних хвойних потрапляє на наші ринки з-під браконьєрської сокири. Але щоб цей незаконний бізнес був успішним, йому потрібна "допомога". І ось у Куп’янську її, схоже, забезпечує поліція.

26 грудня цього року у самому центрі цього міста (в районі площі Леніна, навпроти супермаркету "АТБ") невідомі продавали велику кількість ялинок. Про протизаконність цієї

реалізації свідчив той факт, що жодна з них не мала на собі індивідуального маркування.
Стосовно нього Державне лісове агентство надає наступне роз’яснення:
"З метою недопущення знищення молодих хвойних насаджень, у тому числі, лісових культур, та, відповідно до Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини і Плану заходів щодо її реалізації, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2009 № 1408р, новорічні ялинки, незалежно від підпорядкованості та форми власності підприємства чи організації, що здійснює їх заготівлю, повинні маркуватися спеціальними уніфікованими засобами (бирками, самоклейними етикетками). Уніфіковані засоби повинні містити індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із бирки (самоклейної етикетки), яка прикріплена до ялинки, на сайті www.ukrforest.com. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.
Таким чином, підтверджується легальність заготівлі і реалізації новорічних ялинок і, відповідно, застосованих для їх електронного маркування спеціальних уніфікованих засобів".

Отже, подробиці з місця події. О 12.59 на нього був викликаний наряд поліції. Продавець на це заявив: "Так уже приезжали. Два раза... Не знаю, они с хозяевами там что-то решают. Мне шо … Я..." (3.50-4.05 на відео):

Поки очікували поліціянтів, до нас неодноразово підходили "рєшали". Показували безліч різних документів: накладні, розпорядження міського голови, висновки експертизи тощо, - тобто документи, які законність продажу не підтверджували жодним чином. Коли стало зрозуміло, що просто так ми не підемо - намагались спокусити нас, пропонуючи ялинку безкоштовно.
Отже, поліціянти прибули приблизно о 14.10. Було розпочато процедуру оформлення місця продажу та фіксації правопорушення.
З усіх були взяті пояснення.
При з’ясуванні обставин продажу, поліціянти знайшли у реалізаторів 14 чіпів-маркувальників дерев (в пакеті) - а ялинок було 63!

І як після цього продавці, стверджуючи про законність свого продажу, збирались реалізовувати ялинки? Більш того, до приїзду поліціянтів ними лише за годину було реалізовано близько 5 ялинок. А скільки

було продано за першу половину дня?
Але цікаво інше - після оформлення всіх матеріалів незаконну торгівлю правоохоронці не припинили. І кому вони такі потрібні? Мало того, що на виклик їхали більше години - так ще й обов’язки щодо припинення правопорушення не виконали!
Після всіх оформлень слідчий наряду повідомив нам номер, за яким була зареєстрована наша телефонна заява, і за яким в подальшому можна дізнатися про вчинені ними дії стосовно цього порушення.

29 грудня стало відомо, що нашу заяву до ЄРДР внесено не було - за відсутністю складу злочину. Рішення про "відсутність складу злочину" приймав головний слідчий Куп’янського відділу поліції Гарюнов І.І.
Якщо є бажання перевірити - номер нашої заяви №2015001673 від 26.12.2015 р. Заявник - Тупіков Андрій Ігорович.

Крім цього слід додати, що продажем чіпів для незаконної реалізації ялинок займається суб’єкт підприємницької діяльності Сумське ОУЛМГ ФОП Горбушко Ю.М. Ми перевірили номери всіх чіпів на сайті Держлісагенства - інформація по деревам відсутня.


За результатами такої безглуздої роботи поліціянтів нами було подано Заяву на Гарячу Урядову Лінію
(0800-507-309) "Про бездіяльність та підозру куп’янських правоохоронців у корупційних діях".
А найцікавіше, що таких звернень на сьогоднішній день вже близько десяти.

Дуже сподіваємось, що коли у м. Куп’янськ почне працювати Нова Національна поліція, всі корупціонери на чолі із начальником Куп’янського відділу Долженко О.М. будуть звільнені і покарані!
*
____________________

КОНТАКТ:
Андрій Тупіков: тел. (050) 839-04-51, e-mail: a.i.tupikov@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4354

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика