"Ні" легалізації браконьєрства! "Бірюкам" не місце в національному парку!

Відкрите звернення стосовно необхідності виключення з земель, відведених під господарську діяльність ДП "Бірюк", земельної ділянки, на якій розташований національний природний парк "Дворічанський"

Начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства
копія: Начальнику Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обладміністрації

Шановні панове!
09.01.08 між ДП "Бірюк" та Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства був укладений договір про умови ведення мисливського господарства. Згідно нього та на підставі рішень Харківської обласної ради від 27.07.04 та від 26.12.07 в Дворічанському районі Харківської області ДП "Бірюк" було надано 30119 га мисливських угідь.
Указом Президента України від 11.12.09 № 1044/2009, з метою збереження, відтворення та раціонального використання цінних природних територій та об'єктів лісостепової зони була створена територія природно-заповідного фонду України - національний природний парк "Дворічанський". При цьому частина орендованих ДП "Бірюк" угідь, а саме - лісовий масив у північно-східному напрямку від с. Красне Перше у бік с. Кам’янка – увійшов до господарської зони парку.


Щелепа дикого кабана біля однієї
з веж ДП "Бірюк"

На жаль, як саме керівництво ДП "Бірюк", так і його робітники, в наданих ним угіддях систематично порушують діюче природоохоронне законодавство.
Так, згідно п/п ж) п. 2.2 Договору ДП "Бірюк" зобов’язувалося дотримуватись режиму охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України – при цьому на своєму сайті (http://ohotnikam.com.ua/zakon.html) воно пропонує полювання на занесеного до Червоної книги України лісового тхора.
Згідно п/п б) п. 2.2 Договору ДП "Бірюк" зобов’язувалося вести мисливське господарство з дотриманням вимог нормативно-правових актів у галузі охорони та використання тваринного світу – при цьому на своєму сайті воно пропонує проведення незаконних полювань: з нарізною зброєю калібром більш ніж 5,6 мм на сурка-бабака (http://ohotnikam.com.ua/uslugi_p_4.html - що є порушенням ст. 20 Закону "Про мисливське господарство та полювання", та зі снігоходів (http://ohotnikam.com.ua/onas.html - що є порушенням п. 4 статті 20 цього закону).
В 2014-2015 рр. на території національного природного парку "Дворічанський" трапилася низка порушень природоохоронного законодавства, з якими так чи інакше були пов’язані посадові особи ДП "Бірюк": 28.05.14 р. на території парку під час незаконної рубки був затриманий Г. Тараненко, який мав посвідчення робітника ДП "Бірюк" та пересувався на службовому автомобілі цього підприємства. 23.01.15 р. служба державної охорони парку затримала громадянина з нарізною зброєю, поблизу знаходилася добута козуля. До прибуття міліції група громадян разом із директором ДП "Бірюк" С. Лобачем та одним з його співзасновників В. Водяницьким, використовуючи фізичну силу, допомогли браконьєру покинути місце злочину, забрали труп козулі та завдали фізичних пошкоджень начальнику відділу державної охорони парку.


Сліди самовільної порубки
біля однієї з веж ДП "Бірюк"

14.02.15 р. в околицях парку, на мисливській вежі, на відстані близько 30 м від підкормового майданчика інспектори служби державної охорони виявили озброєного рушницею єгеря ДП "Бірюк" В. Грищенка. Його рушниця була оснащена оптичним пристроєм з можливістю нічного бачення, камерою нічного бачення та модератором пострілу – глушником.
Але останній випадок у переліку став найбільш волаючим. 27.02.15 під час екскурсійного виїзду автомобіль зі співробітниками національного парку на чолі з його директором був заблокований автомобілями ДП "Бірюк".
За свідченнями учасника подій А. Тупікова: "Використовуючи чисельну перевагу та психологічний тиск, співробітники мисливського господарства відчинили дверцята зі сторони водія та вчинили самовільний обшук транспортного засобу. Незважаючи на те, що директор і водій представилися та показали свої посвідчення, при цьому наголосили на тому, що знаходяться при виконанні службових повноважень, єгер ДП "Бірюк" зателефонував до міліції та заявив, що він затримав нетверезих браконьєрів, та попросив прибути наряд.
Одразу після приїзду, для визначення "чи не браконьєрів вони затримали" - міліціянти наказали водію відчинити авто для огляду, але після відчинення дверей оперуповноважений С. Ворона разом із єгерем ДП "Бірюк" здійснили не огляд автівки, а обшук - бо перевертали усі речі, в тому числі, самовільно брали речі співробітників.

В той час, коли у директора парку брали пояснення щодо ситуації, С. Ворона та один із співвласників ДП "Бірююк" В. Водяницький обговорювали купівлю/продаж якоїсь автівки - причому останній обіцяв С. Вороні допомогти. Близько 23.10-23.20 наряд міліції та співробітники Парку вирушили до відділку."
На щастя, А. Тупіков встиг повідомити громадськість про це незаконне затримання. І лише завдяки телефонним дзвінкам громадян через дві години співробітників парку відпустили з дворічанського відділку.

З огляду на наведене вище,
через постійне порушення ДП "Бірюк" діючого законодавства та положень Договору про умови ведення мисливського господарства від 09.01.08, а також,
враховуючи, що Законом України "Про природно-заповідний фонд" полювання на території національних природних парків заборонене,

просимо Вас:
1. Самостійно внести зміни до Договору про умови ведення мисливського господарства від 09.01.08, укладеного Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Дочірнім підприємством "Бірюк" про виключення з земель, відведених під господарську діяльність ДП "Бірюк", земельної ділянки, на якій розташований національний природний парк "Дворічанський".
2. Направити до Держлісагентства України подання з питанням припинення права користування ділянками землі, виділених ДП "Бірюк", на яких сьогодні розміщений національний природний парк "Дворічанський".

В Україні загалом і в Харківській області зокрема, над залишками справжньої природи надто багато хижих споживачів зі зброєю, і надто мало охоронців. Через те правильна державницька і суспільна позиція може полягати тільки в обмеженні мисливського господарства "Бірюк" в землекористуванні на користь повноцінної природоохорони в Дворічанському нацпарку.

З повагою,
1. С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. О. Василюк, Національний екоцентр України, Київ.
3. А. Тупіков, заступник директора - головний природознавець національного природного парку "Дворічанський", Харківська обл.
4. В. Ловчиновський, Green Video, Харків.
5. Є. Каролінський, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
6. В. Затенко, Харків.
7. І. Яцюк, кафедра мікології та фітоімунологів Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
8. А. Величко, національний природний парк "Дворічанський", Харківська обл.
9. М. Пахомов, Харків.
10. Є. Рєзников, "Зелений фронт", Харків.
11. І. Городнянський, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
12. С. Решетов, Молодіжна громадська організація "Клуб "Білі Ворони", Дніпрорудний Запорізької області.
13. Н. Саідахмедова, науковий співробітник національного природного парку "Слобожанський", Харківська обл.
14. М. Саідахмедов, Харків.
15. Г. Пархоменко, Благодійна організації "Благодійний Фонд "Долоні", Громадська організація "Територія Миру", Україна.
16. Г. Геращенко, Стіхтинг "Territory of peace", Нідерланди.
17. Д. Горбунов, Стіхтинг "Territory of peace", Нідерланди.
18. Д. Єльніков, письменник, Львів.
19. К. Норенко, Молодіжне відділення Національного екоцентру України, Київ.
20. А. Кулішов, Національний університет "Києво-Могилянська академія".
21. В. Полєтаєв, ГК "Екополімер", Харків.
22. Ю. Бенгус, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди.
23. І. Шидловський, завідувач Зоологічного музею, заступник декана з наукової роботи біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка.
24. А. Куземко, координатор діяльності Європейської степової групи (EDGG) в Україні, Умань Черкаської обл.
25. Г. Заворотна, Національний екоцентр України, Київ.
26. О. Листопад, Київ.
27. О. Бурковський, Донецький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги.
28. А. Влащенко, к.б.н., Фельдман Екопарк, Харків.
29. О. Волошкевич, к.б.н., лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений природоохоронець України, директор Дунайського біосферного заповідника, Одеська обл.
30. О. Барсуков, молодший науковий співробітник Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Київ.
31. О. Шморгун, викладач Центру гуманітарної освіти НАН України, Київ.
32. С. Федоринчик, інфоцентр Української Екологічної Асоціації "Зелений світ", Київ.
33. Г. Гузь, Луганський природний заповідник НАН України, Луганська обл.
34. М. Резник, Київ.
35. С. Резник, Київ.
36. О. Гнезділова, Ірпінь Київської обл.
37. О. Царук, Екологічна організація "Еремурус-Україна", смт Калита Київської обл.
38. О. Степаненко, Еколого-гуманітарна організація "Зелений Світ", Чортків Тернопільської обл.
39. І. Вихристюк, Татарбунарська районна громадська екологічна організація "Відродження", Одеська обл.
40. М. Кривохижа, Київ.
41. А. Зінченко, Київ.
42. К. Миронова, ветеринар, Львів.
43. Є. Курашевський, Мелітополь Запорізької обл.;
44. О. Бірюк, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
45. К. Попова, Харків;
46. А. Плига, Київ;
47. В. Льовкіна, ДГЕО "Голос Природи", Дніпродзержинськ Дніпропетровської обл.;
48. О. Зіненко, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
49. М. Банік, НДІ біології, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
50. О. Брезгунова, НДІ біології, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
51. О. Дьомін, Харків;
52. В.Терехова, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
53. О. Зленко, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
54. Ю. Ватуйчак, ГО «Еко-Черемош», с. Верхній Ясенів Верховинського р-ну Івано-Франківської обл.;
55. О. Прилуцький, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
56. О. Коц, МБО "Фундація "Зелений Кіт";
57. А. Єварницький, Харків;
58. С. Кірічік, Музей природи, Харків;
59. О. Усова, Харків;
60. Д. Ширяєва, Дружина охорони природи "Зелене майбутнє", Київ
61. П. Тєстов, Дружина охорони природи м. Києва;
62. А. Хрутьба, Київ;
63. Н. Брусенцова, Харківський осередок Національного екоцентру України;
64. Т. Пушкар, Інститут зоології НАН України, м. Київ;
65. Я. Мовчан, завідувач Лабораторії екобезпеки Національного авіаційного університету, Голова Національного екоцентру України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки;
66. Д. Ясницький, с. Безпалівка Зміївського р-ну Харківської обл.;
67. А. Брежнєва, с. Безпалівка Зміївського р-ну Харківської обл.;
68. Сергій Підмогильний, Українська асоціація активного та екологічного туризму, Київ;
69. В. Федюк, член Української Екологічно-туристичної Асоціації та Товариства охорони птахів, Тернопіль;
70. Н. Труфанова, к.б.н., с. Бірки Зміївського р-ну Харківської обл.;
71. О. Труфанов, к.б.н., с. Бірки Зміївського р-ну Харківської обл.;
72. А.-В. Полянскова, художник, Харків;
73. М. Петелицький, с. Побіч, Золочівський р-н, Львівська, обл.;
74. І. Балашов, к.б.н., Інститут зоології НАН України, Київ;
75. В. Мороз, Луганський природний заповідник НАН України, Станиця Луганська, Луганська обл.;
76. В. Мазураш, громадська правозахисна організація "Надія", Одеса;
77. В. Ільницька, Харківське відділення Національного екоцентру України;
78. В. Редін, каное клуб "Світ ріки", Краматорськ Донецької обл.;
79. О. Шевченко, Київ;
80. А. Біатов, Харківський осередок Національного екоцентру України;
81. М. Тарасенко, к.б.н., доц. каф. біології та методики її викладання Кам'янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка;
82. О. Омельчук, Київ;
83. О. Кравченко, "Екологія. Право. Людина", Львів;
84. О. Гапон, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Харків;
85. М. Руда, Київ;
86. С. Лунін, історик, перекладач, Харків;
87. Г. Фесюк, поет, Жовква Львівської обл.;
88. К. Самотина, Нікополь Дніпропетровської обл.;
89. А. Козицький, Львівська міська громадська організація "Європейська Україна";
90. Л. Лібуркіна, приватний підприємець, Харків;
91. С. Кулаковський, викладач, Червоноград Львівської обл.;
92. С. Матяш, директор рекламної агенції ТОВ "РА" Газета по-українськи", Київ;
93. О. Кисіль, Львів;
94. В. Полюх, Львів;
95. Д. Шабанов, доц. каф. зоології і екології тварин Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, д.б.н. (03.00.16 - екологія);
96. М. Кравченко, ст. викл. каф. зоології і екології тварин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, к.б.н. (03.00.16 - екологія).
97. Н. Баценко, Буча Київської обл.
98. М.Чернявський, Національний лісотехнічний університет України, Львів.

v:6894

Підписи, що прийшли після закінчення їх збору.

99. Є. Олійник, координатор проектів зі змін клімату Національного екоцентру України.
100. М. Городецький, редактор телеканалу УТР, активіст, еколог. Київ.
101. А. Цуканов, "Зелений Фронт", Харків.

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика