З серпня браконьєри безкарні. Чи відновиться екологічний контроль у наступному році?

Шановні колеги!
Для економії бюджетних коштів 31 стаття Закону "Про Державний бюджет України на 2014 рік" приписала до кінця цього року проводити будь-які перевірки (крім податкових) тільки з дозволу Кабінету Міністрів. Кабмін Постановою "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами" (№ 408 від 13.08.14) цей мораторій деталізував.
За інформацією НЕЦУ, з 13 серпня ніяких дозволів з цього приводу не приймалося. І тому перевірки додержання природоохоронного законодавства були припинені.

Те ж саме підтвердив і Олександр Бригинець: "Сотні моїх депутатських запитів на екологічну тематику залишилися без реальних відповідей та реагувань. Мені просто повідомляли, що наразі провести перевірку того чи іншого факту можливого злочину можна буде лише, якщо це дозволить Кабмін".
До яких це приводить наслідків краще нього, скоріш за все, і не скажеш:
"Економія та зменшення тиску на підприємців, це звісно добре, але необдумана фактична заборона всіх перевірок призводить до безкарності правопорушників у всіх сферах, зокрема в екології. На жаль, в даному випадку, Кабмін фактично дає зелене світло екологічним злочинцям. Нагадаю, що екологічні злочини так само вбивають людей, як і кулі російських найманців в АТО. Екологія – це безпекова сфера.
Будь-яка екологічна катастрофа здатна вбити більше людей, ніж теракт чи запеклий бій. Розумію, що наші чиновники намагаються вдавати із себе захисників бізнесу, таким чином приваблюючи інвестиції, але екологічна небезпека може породити екологічні катастрофи і тоді, з України втечуть не тільки інвестори, а й жителі самої України! Кабміну треба розібратися із тим, чи варто спускати на гальма злочини, які прямо загрожують життю українців".

І найцікавіше: за його інформацією, мораторій на проведення перевірок планується продовжити ще на два роки. Щоб з’ясувати цю ситуацію, він направив до Кабміну відповідний запит.
Щоб не втратити останній, чахлий, бар’єр для екологічних правопорушників, ми пропонуємо вам актуалізувати це питання, направивши запити на доступ до публічної інформації до структур, які можуть готувати акти на продовження цього мораторію: до Кабміну (його шаблон) та бюджетного комітету Верховної Ради (його шаблон).
Електронна адреса Кабінету міністрів - [email protected], бюджетного комітету Верховної Ради - [email protected]

А також - повідомити про випадки, коли через цю постанову екоінспекція не змогла провести перевірку. Ось, до речі, що з цього приводу пише О. Бригинець: "Внаслідок внесення відповідних змін, екологічна інспекція не змогла провести перевірки фактів, вказаних в моїх депутатських зверненнях. Зокрема, про незаконні вирубки лісу в Національному природному парку "Білоозерський", Гринявському та Путильському лісгоспах, про небезпечне будівництво качиної ферми біля р. Десна тощо".
Такий фактаж буде дуже доречним, якщо прийдеться вести кампанію для відновлення перевірок.
А що робити надалі – побачимо з відповідей Кабміну.

З повагою та надією на вашу участь, С. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5810

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика