Чого зараз варті ОВНСи?

З Вікіпедії: "Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) призначена для виявлення характеру, інтенсивності і ступеня небезпеки впливу будь-якого виду планованої господарської діяльності на стан довкілля і здоров'я населення".

В усьому світі ризики впливу на навколишнє середовище оцінюються за загальною схемою: автори проекту, який може завдати шкоду довкіллю, декларують його ризики та шляхи їх запобігання, зменшення або компенсації, а заінтересовані сторони (державні установи, органи місцевого самоврядування, громади та неурядові організації) зважують їх. На підставі цієї оцінки приймається рішення, чи вартий проект реалізації. Головне тут – що в разі позитивного рішення виконавці повинні дотримуватимуться своїх обіцянок, а держава – контролювати їх.

Як це відбувається зараз в Україні, яскраво ілюструє приклад з ТОВ "Харківенергопром" – яке з серпня цього року намагається пробити пошук "газу сланцевих товщ" біля сіл Кручик і Миролюбівка Павлівської сільради (Богодухівський район Харківської області). Як воно намагалося взагалі не надавати місцевій громаді інформацію про свій проект, як місцева влада утруднювала противникам даного проекту доступ до обговорювань, про намагання перекрутити результати голосувань, як здійснювався тиск на незадоволених – повідомлялося раніше. До речі, за півтора місяця громада п’ять разів проголосувала проти даного проекту.

Зараз мова про інше. Газовидобувачі на кожному слуханні, звісно, запевняли, що вони дотримуються всіх екологічних вимог - зокрема, не допускають зі своїх промислів скидів.
В Богодухівському районі вони вже пробурили дві пошукові свердловини (які, правда, виявилися "пустими"). І от з території свердловини, що розташована біля села Матвіївка, ми знайшли стік.


Через ґрунт, який був знятий з території промислу, була прорита прорізь.


Сліди стоку знаходяться в 20 метрах від прорізі, на схилі байраку, найкраще вони помітні в місцях "водоспадів". В лівому верхньому куту фото – знятий і складований ґрунт.

Примітно, що згідно сайту Держекоінспекції, в 2016-2017 роках вона діяльність ТОВ "Харківенергопром" не перевіряла.

Доки в Україні не буде відновлений хоч якійсь державний екологічний контроль, будь-які оцінки впливу на довкілля нічого не варті – адже до тієї пори їх положення можна порушувати, не боячись ніякої відповідальності.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3868

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика