Якщо нема в крані води?..

Перевірка заходу програми "Питна вода Харківської області" - будівництво системи водопостачання в Червоному Осколі.

Екологічна група "Печеніги" в рамках проекту "Від аналізу до подолання: створення громадської антикорупційної мережі", який реалізується за сприяння "Міжнародного фонду "Відродження", продовжує перевіряти виконання заходів регіональних програм.
23 вересня ми перевірили черговий захід програми "Питна вода Харківської області" на 2012-2020 роки" - будівництво системи водопостачання в с. Червоний Оскіл (наразі перейменовано в с. Оскіл) Ізюмського району, який було виконано в 2013 році. Усього на захід було витрачено 2 млн. 200 тис грн., з них за Програмою - 1 млн. 598,2 тисяч.

Забезпечення цього села якісною питною водою є дуже актуальною проблемою – оскільки на більшій його частині використання колодязів через глибоке залягання водоносних горизонтів неможливе (існуючі в Осколі свердловини досягають 100 метрів). Через це добрій частині оскольців приходиться вживати непридатну для пиття технічну воду з відкритих джерел.

До споживачів вона потрапляє по переобладнаному колгоспному водогону, збудованому ще в 70-х роках минулого сторіччя.
Ще при підготовці до поїздки ми з’ясували, що нормального якісного водопостачання в селі досі нема - в самому Осколі мешканці це підтвердили, до того ж - виказуючи недовіру владі, яка "зарила" гроші незрозуміло куди. Для того, щоб розібратися в цьому питанні, ми звернулися до голови Оскільської селищної ради - Геннадія Миколайовича Загаруйко. За його словами, оптимальним виходом з ситуації було створення нового водогону та підключення його до насосної станції, яка зі свердловин з берега Сіверського Дінця подає воду до Ізюму. Було розроблено та затверджено проект, за яким із застосуванням сучасних технологій створено 11 кілометрів водогону, підключено школу, дитячій садок та розподільні пункти для подачі води в село. І ось в 2014 році відбулося довгоочікуване підключення до насосної станції... Однак, усупереч завіренням комунальників, що обслуговують насосну станцію, та погодили проект, її старі бетонні труби, не витримав додаткового навантаження, полопалися.

З тієї пори селищна рада намагається добитися заміни старих комунікацій. Це нелегка справа, адже насосна знаходиться в веденні Ізюмської райдержадміністрації, і тому впливати на неї безпосередньо селищна рада не може. Але ця історія може мати щасливу кінцівку – в цьому році кошти на заміну старих комунікацій були, нарешті, виділені, і роботи по заміні комунікацій вже почалися. В цьому ми переконались на свої очі, поблукавши по хвойним лісам навколо селища. Голова селищної ради каже, що в разі, якщо ці роботи йтимуть за графіком, вже навесні 2017 року мешканці Осколу будуть мати доступ до якісної питної води.
Наприкінці слід відмітити, що таке виконання заходу до очікуваних програмою результатів не призвело. Нормальне водопостачання в Осколі так і не з’явилося. Тобто, в якомусь сенсі місцеві мешканці мають рацію: великі кошти дійсно "зарили" в землю без жодних результатів. Хто винний, сказати важко: проектанти - які не врахували застарілі комунікації, комунальники - які погодили проект, або укладачі програми - які не змогли комплексно оцінити проблему. Радує, що ці помилки все ж таки виправляються!
Але, невже не можна відразу зробити все по-людськи?
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3230

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика