Як довіряти підприємству, яке збирається переробляти ртутні відходи?

15 березня, в таборі Сонячний (Білгородське шосе, П'ятихатки) відбудуться громадські слухання щодо планів ТОВ «Харків-Еко» створити в Харкові підприємство з переробки ртутних відходів. Початок слухань о 12.45.

Необхідна для промисловості ртуть для людини є дуже небезпечною. Через те, що цей метал є важким і за нормальних умов рідким, вона близько осідає від джерела викиду і вбирається матеріалами, на які потрапляє (наприклад, нею напиталися стіни сумнозвісного заводу «Радикал»).
На своєму сайті «ТОВ «Харків-Еко» повідомляє, що з 2009 року займається утилізацією самих різноманітних відходів: небезпечних, медичних, шин, полімерних матеріалів, акумуляторів, неякісної харчової продукції, парфюмерно-косметичної продукції, паперу, текстилю, лікеро-горілчаної продукції, неліквідів тютюнових виробів, склобою та відходів гуми. Для відходів, які можна спалити, в нього є піч, що розганяється до 1700 градусів - при високій температурі шкідливі органічні речовини розкладаються на нешкідливі або малошкідливі оксиди. Інші відходи (в тому числі, поки що - і які містять ртуть!) мають передаватися на захоронення, переробку або утилізацію іншим підприємствам – які мають відповідні на те технології.

З суттєвих претензій правоохоронців до нього відома одна – в 2015 році СБУ підозрювала «Харків-еко» в передачі нібито утилізованої простроченої лікарської продукції для виготовлення фальсифікатів, і клопотало перед Київським районним судом про проведення на підприємстві обшуку. Але наведених слідчим підстав суду не вистачило, тому обшук ухвалений не був. На думку голови правління Асоціації фармацевтичного та медичного права, д.ю.н. Наталії Гуторової, цей випадок є прикладом непрофесійності правоохоронців в перетинанні незаконного обігу ліків.

Інформація для нинішнього обговорення міститься в Звіті «Харків-еко» з оцінки впливу на довкілля – зрозуміло, що в ньому - як і будь-яке інше підприємство в такій ситуації - воно обіцяє, що нічого страшного його діяльність не спричинить. Можна повірити йому на слово, а можна оцінити, наскільки йому можна вірити – подивитися, як воно працює зараз.

І от при обстеженні цієї території (яку ми здійснювали разом із представниками НВР «Правий Сектор-Харківщина» і «Зеленого Фронту») з’ясувалося, що майже всі з найменувань, які «Харків-еко» обіцяє утилізовувати, прикопані або спалені на ділянці поза ним! Звісно, може, на ділянку, на якій всі в’їзди крім як з «Харків-еко», перекриті, ці відходи натаскали якісь «злі сили», а, може, просто, є велика спокуса не розігрівати піч за тисячу градусів і не платити підрядникам за утилізацію?
Зараз навколо «Харків-еко» забруднено декілька гектарів, скільки буде забруднене ртуттю – якщо воно перероблятиме ртутні відходи - питання дуже актуальне.


1. Будівельні відходи.


4. Ртутні (!) лампи.


7. В будівлі без даху стояв специфічний хімічний сморід.


2. «Metamizole sodium» - хімічна назва анальгіну.


2. Бронхолітин.


3. Пігулки просто насипом.


5. На вогнищі залишки і тари, і медичних, і якихось хімічних відходів.


5. Якісь катетери і ще хто зна що…


5. Бензілхлорід є мутагеном і, можливо, канцерогеном. Такі ж саме діжки стоять у складі без даху (дивіться далі).


5. Каністри чекають свого часу.


6. От цікаво - як насправді «Харків-еко» збирається утилізовувати ртутні відходи?


На ділянці навалені шини і скловата, в складі під відкритим небом стоять діжки – з якимось хімікатами?
Society for Conservation GIS https://scgis.org.ua/ua/o-nas/
v:2476

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика