Великобурлуцька об’єднана громада – власник своїх земель або громада безправних батраків?

За реформою місцевого самоврядування вже наприкінці цього року села Голубівка, Плоске та інші будуть об’єднані у Великобурлуцьку територіальну громаду. Для селян найголовнішим бонусом цього об’єднання, напевно, стане можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів - громадськими полями та пасовищами. Але мешканці сіл, що ввійдуть до Великобурлуцької громади, настроєні скептично - бо поки вона створюється, її землі районні чиновники наліво і направо роздають своїм родичам та друзям. Саме так відбулося з громадським пасовищем в Голубівці, а зараз відбувається в Горьке.
Весною минулого року мешканці Голубівки і Плоского Великобурлуцького району "несподівано дізналися, що громадське пасовище, яким вони користувалися понад 30 років, стало ріллею - її орендував тесть місцевого держреєстратора Гасана".


Змив ґрунту.

Причому, ані чиновників, ані нового "власника" не зупинило те, що ці землі в 2001 році в зв’язку з особливостями рельєфу вивели із інтенсивної експлуатації та перевели в пасовища. Звісно, розорювання земель, котрі для цього непридатні, призвело до сильної ерозії – змиву ґрунту. Причому, через розташування ділянки поруч із селом ґрунт з неї змивається прямо на нього. І чим далі вона ореться – тим змив сильнішає.

Але змив ґрунту далеко не найбільша проблема селян. Новий господар вирішив, що, якщо йому зійшло з рук розорювання непридатної до цього земельної ділянки, то можна і потруїти мешканців села пестицидами. Справа в тому, що ця земельна ділянка знаходиться в 300 метрах від села і, згідно з діючими нормами використання агрохімії, обробка препаратами цього поля заборонена! Але 18 квітня, 10 червня та 4 липня поля були оброблені, уклін та вітер поніс хімію на село,

у людей з'являлися запаморочення і нудота, звернення до поліції ні до чого не призвели. Безкарність породжує вседозволеність, і 17 жовтня відбулась ще одна обробка, але вже з допомогою авіації, і при цьому розвертався літак, не припиняючи розпиляти хімікати, безпосередньо над селом! В селі посохли навіть виноградники та дерева, можна уявити, яку шкоду це принесло здоров’ю селян та довкіллю.


Спілкування з головою Великобурлуцької
селищної ради - Віктором Терещенком (в центрі).
Зліва направо: Юрій Пономаренко - голова
обласного штабу НВР "Правий Сектор", Олег
Удовиченко - місцевий активіст, Олег Вяткін -
ЕкГ "Печеніги", Юрій Лихота - НВР "Правий
Сектор".

Зараз подібне почалося в селі Горькому, що розташоване недалеко від Голубівки. Землі біля села, що роками використовувалися її мешканцями як пасовища та городи, районні можновладці віддали якомусь фермеру, і вже горьківчани звертаються до голубівців за порадою – як бути, як боротися, як не допустити цього безладу? Нажаль, відповідей на ці питання у голубівців досі не має - всі їх звернення до різних органів та служб виявились марними: справи про отруєння села агрохімікатами також проігнорували.
Ці три села входять до складу Великобурлуцької селищної ради. Її голова, Віктор Терещенко ситуацію прояснити не зміг. Земля фактично знаходиться за межами населених пунктів - тому селищна рада нею не розпоряджається, але готова підтримувати селян в будь-який законний спосіб.
Самі мешканці майбутньої об’єднаної Великобурлуцької територіальної громади кажуть:
"Незрозуміло, що нам те об’єднання дасть - ідея начебто непогана, але земель, якими ми, як члени громади, могли б розпоряджатися, майже не залишилося. Останні з них, незважаючи на закони та норми, роздають прямо зараз - розуміють, що громада такого свавілля їм творити не дозволить. Так до об’єднання ми прийдемо не як члени громади, а як безземельні батраки!"
*
____________________

КОНТАКТИ:
Олег Вяткин, Екологічна група "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Юрій Пономаренко, голова обласного штабу НВР "Правий Сектор": тел. (098) 604-98-3

Підготовлено Екологічна група "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:777

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика