«Хуторок» мешканцям Змієва: «Труїли, труїмо і будемо труїти!

Бо держава в ОРДЛО вугілля брати заборонила, а документи в нас всі в порядку!»
З 2016 року молокозавод ТОВ «С-Транс» (торгова марка «Хуторок») труїть своїми викидами мешканців навколишніх будинків Змієва.
Мешканці у відповідь, зрозуміло, четвертий рік на сморід і кіптяву на випраних речах скаржаться в усі інстанції - примітно, як на ці скарги реагує підприємство та влада.
Яскравий приклад такої реакції надала голова Зміївської райради Т. Тимофєєва: вимогу містян розглянути діяльність «С-Трансу» на екологічній комісії райради вона переслала «С-Трансу», його відповідь (що все нормально, комісію турбувати ні з чого) - містянам. І на тому заспокоїлася.
А ось відповідь підприємства - реакція його гендиректора Ю. Коваленка - є набагато цікавішою.
Як він бачить проблему: «ТОВ «С-Транс» використовує твердопаливний котел вже на протязі близько 7 років, і до 2016 року скарг і нарікань від мешканців мікрорайону не було, скарги на дим з'явилися з 2016 р., і це пов'язане з тим, що до цього часу ми використовували вугілля марки A (антрацит), але 2016 року на державному рівні його поставки з непідконтрольної владі території були заблоковані. На іншій території України вугілля марки А не добувається. І відповідно ми, як і вся Україна, перейшли на використання вугілля марки Г (газове).
Газове вугілля від марки А відрізняється тим, що має меншу тепловіддачу, підвищену зольність та запах. За викидами в атмосферу шкідливих речовин газове вугілля не сильно відрізняється від антрациту і не перевищує максимально допустимих шкідливих речовин передбачених законодавством України…».


Завод як димів, так і диміть - за два місяці
нічого не змінилося.

Тут треба звернути увагу на «має меншу тепловіддачу» - тобто щоб отримати ту ж кількість тепла, що й від антрациту, газового вугілля треба спалити більше - логічно, що і обсяг викидів від нього збільшиться. Тепловіддача в нього менша через дійсно більшу зольність: «вміст у відсотках незгоряючого залишку, який утворюється з мінеральних домішок палива при його повному згорянні» (Вікіпедія). Ну, а що не згорає - лишається в золі та потрапляє до викидів.
Отже, ТОВ «С-Транс» стало спалювати більше пального, збільшило викиди (ще й з домішками - а люди саме на кіптяву і скаржаться!), але стверджує, що використання нового енергоносія від використання антрациту «відрізняється не сильно» і норм «не перевищує»...
Свою екологічність «С-Транс» підтверджує «неодноразовими дослідженнями атмосфери навколо території заводу як екологічної службою, так і санітарними лабораторіями». І в додатках до листа - приклади цих «досліджень». Згідно них, «неодноразові дослідження атмосфери» (викидів в атмосферу) Держекоінспекція робила тільки за документами - всі дозволи у підприємства дійсно є. А його викиди аналізувало приватне ТОВ «Енергоеколог» - за якимось незрозумілими показниками!
З такою фактичною базою що там «не перевищує викидів» - можна стверджувати, що зміївський молокозавод повітря навколо себе взагалі очищує!

«У 2016 році було завершено 1 етап створення комплексної газоочисної установки (далі ГОУ), яка складається з ГОУ «Циклон», - простота «С-Трансу» просто радує! Якщо з переходом на нове паливо кількість викидів не збільшилася, нащо підприємство після нього встановило нові очисні? Просто, щоб порадувати мешканців мікрорайону, які вимагали очистку повітря?
«У 2018 році було завершено 2 етап і було встановлено ГОУ «Система рукавних фільтрів», але, нажаль, прорахунки виконавця при створенні проекту (ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів») не дозволяють в повній мірі використовувати рукавні фільтри для очищення викидних димових газів» - тобто змінивши паливо, підприємство почало труїти оточуючих, очисні поставило недороблені - які не можуть нормально очищувати викиди - і продовжує працювати! І перевірки, і дослідження при цьому нічого не знаходять, а місцева влада ніякої проблеми не помічає!
А можна навпаки – так, щоб не труїти людей? Поки підприємство не налагодить очистку, зупинити його?.. У нас – ні! – бо бізнес за здоров’я людей важливіший.

На тлі цього особливо гарна кінцівка листа «Наше підприємство є соціально-відповідальною компанією, яка приймає участь в заходах по забезпеченню покращення екологічної ситуації в м. Зміїв, постійно проводить зустрічі з населенням і ніколи не ховалося від активістів».
До сліз...

P.S. Зміївці надії не втрачають, і продовжують наполягати винести цю проблему на розгляд екологічної комісії райради та за рахунок районного бюджету провести незалежну екологічну експертизу діяльності ТОВ «С-Транс».

v:107

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика