Як громада повертає собі землю.

Третій рік мешканці Голубівки з Великобурлуцького району Харківської області борються за повернення собі громадського пасовища.
На початок 2016 року ділянку, на якій близько 30 років голубівці пасли худобу, Держгеокадастр віддав в оренду тестю місцевого державного реєстратора. Той швиденько передав це придбання далі - в суборенду "Агротемпу-2015". Примітно, що орендувалася ця ділянка як рілля – однак вона має дуже великий уклін, тому її оранка тягне змивання ґрунту (що за два роки орендарі успішно і підтвердили!) і тому за екологічними нормативами її розорювання неприпустиме. У підсумку завдяки цій махінації крім змивання грязюки на дорогу біля своїх подвір’їв, втративши суттєве джерело доходу, селяни отримали ще й регулярні протравлювання – коли новостворене поле обробляється пестицидами, вітер розносить їх по всій окрузі.

Через півтора роки безплідних звернень до державних органів голубівці подалися захищати свої права до суду. Судовий процес за їх позовом почався в травні цього року.
Минулого тижня в цій справі відбулося чергове засідання (на якому селян - вже традиційно - підтримували представники НВР «Правий сектор - Харківщина»). На ньому розглядалися докази голубівців про те, що спірна ділянка дійсно є власністю громади. Все нібито просто: за совєцьких часів вона була колгоспною землею, з розпадом колгоспів, як і усюди такі землі, перейшла громаді, - що і доводила представниця громади Наталя Удовиченко… Але проблемою для голубівців стало те, що в певний час, незрозуміло з яких підстав, Держгеокадастр перевів цю ділянку до земель державної власності (завдяки чому, згодом, розпоряджаючись нею, він і передав її Марєєву) – доводи противної сторони, "Агротемпу-2015", на цьому і закінчилися.


Колишній земельник-хабарник, зараз -
представнк "Агротемпу-2015", А. Куліш.

Пікантності ситуації додає те, що представником «Агротемпу» є Анатолій Куліш – колишній начальник відділу Держземагенства у Великобурлуцькому районі – який позбувся цієї посади після здирництва з підприємця 460 тис. грн.: «к начальнику Госземагенства в Великобурлуцком районе обратился предприниматель с вопросом об аренде земли. Чиновник рассказал ему о процедуре подготовки документов для районного управления юстиции и подчеркнул, что без его личной подписи оформление земельной аренды в подведомственном ему районе невозможно. За получение этой подписи он потребовал у предпринимателя 10 тысяч долларов. Кроме того, чиновник заявил, что за регистрацию каждого из 43-х земельных участков, которые предприниматель хотел взять в аренду, ему придется заплатить по 500 гривен начальнику регистрационной службы Великобурлуцкого районного управления юстиции».
І тепер саме він використовує незрозумілу передачу Держземагентством пасовища у державну власність як єдиний аргумент відбирання його у селян!
Наступне засідання має відбутися 16 жовтня.

v:1396

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика