"Газ - не ціною нашого довкілля!" Від слухань кручани перейшли до пікетів.

З серпня цього року громада Павлівки і Кручика (Богодухівський район Харківської області) п’ять разів - усупереч тиску місцевої влади - відмовляла ТОВ "Харківенергопром" у видобутку "газу сланцевих товщ".
Незважаючи на це, ані газовидобувачі, ані можновладці від своїх планів не відмовилися: за місяць, що минув з надала йому дозвіл на розробку проекту її рекультивації після порушення майбутнім бурінням.

У відповідь на ігнорування громадської думки павлівці і кручани (до них приєдналися і богодухівці) 24 листопада пікетували Богодухівську райадміністрацію. Основна вимога пікету - видобуток газу не повинний погіршувати екологічні та соціальні умови місцевих мешканців. В пікеті прийняли участь представники НВР "Правий сектор – Харківщина", В. Ловчиновський та С. Шапаренко (ЕкГ "Печеніги").

Вимоги щодо нормалізації свого довкілля (погіршеного не тільки газовидобутком) селяни відобразили в резолюції, яка підписувалася прямо на пікеті.

Пікетувальники викликали для спілкування голову РДА В. Шарова - замість нього вийшов переляканий директор КП "Господар" І. Жданюк, який запросив уповноважених поспілкуватися з головою в кабінеті. Від цієї пропозиції пікетувальники категорично відмовилися: ніяких уповноважених - голова повинний спілкуватися з усім загалом.

Але він так і не вийшов.

Коли підписи під резолюцією були зібрані, бажаючі рушили до голови РДА. В кабінеті їх зустріли сам голова, депутат Харківської облради від партії "Відродження" О. Литвинов (який через конфлікт із стріляниною у Вільшанах нібито знаходиться під цілодобовим домашнім арештом), директор "Господаря", координатор Руху Яроша по Харківській області С. Бистров, голова Богодухівської райради С. Панов, його заступник Р. Ярошенко, депутат райради І. Колосарьов та підрядник "Харківенергопрому" директор ТОВ "Укргаздоб" В. Алдошин.

Через упередженість і неготовність до дискусії представників влади, її як такої не відбулося: при дуже поверховій обізнаності в суті питання вони звинувачували активістів у заполітизованості і непатріотичності, по суті ж проблеми не могли сказати майже нічого.
На наш погляд, у непатріотичності винна саме влада: в 2013 році порушення екологічних вимог під час газовидобутку було використане сепаратистами для "розгойдування ситуації" на Донбасі.
І до чого ж зараз веде закриття очей на екологічні порушення під час і задля "набуття Україною енергонезалежності"? – особливо, в прикордонному з Росією районі?

P.S. Показовою стала кінцівка зустрічі: за газовидобуток Литвинов запропонував кручанам машину "швидкої"…
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги": ми працюємо, щоб наше загальне майбутнє стало краще.

v:3864

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика