Бути чи не бути службам державної охорони в українських заповідниках?

Загроза ліквідації служб державної охорони заповідних територій залишається. Для того, щоб прояснити ситуацію, ми направили запит до Держфінінспекції.

Голові Державної фінансової інспекції України
Гордієнку М.Г.

ЗАПИТ НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Шановний Миколо Григорович!
На даний час стан об’єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) в Україні оставляє бажати кращого. Основна їх проблема - замале фінансування - але, тим не менше, покладені державою функції більшість адміністрацій заповідних об’єктів виконують. Головною з них на даний час є охоронна.
Проблемною є також система створення заповідників і національних природних парків. Вона далека від ідеальної - бо спочатку об’єкт створюється Указом Президента, а тільки потім починається процедура передачі йому земель. Нажаль, в силу низки причин в більшості випадків заповідним установам отримати землю дуже важко – корупція, брак фінансування на розробку землевпорядної документації, протидія з боку землекористувачів - все це гальмує виконання Указів Президента в частині щодо передачі земель адміністраціям заповідних територій. Тому більшість створених у 2009-2010 роках нацпарків свої функції наразі виконують, не маючи землевпорядної документації.

Наше громадське об’єднання отримало інформацію, що Державна Фінансова Інспекція планує надати рекомендації щодо зменшення або ліквідації служб державної охорони в об’єктах ПЗФ, які не мають земель, офіційно переданих в користування. Це визиває велике обурення - адже ліквідація служб охорони в такому випадку фактично приведе к знищенню більшості заповідних територій України, та суперечить Законам України «Про природно-заповідний фонд» та «Про охорону навколишнього природного середовища».
Тому, задля прояснення ситуації та на підставі ст. 40, 50 Конституції України, ст. 5, 9, 14, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» ст. 5, 13, 20 Закону України «Про інформацію», прошу повідомити мені:
1. Адміністрації яких установ природно-заповідного фонду наразі перевіряються фінансовою інспекцією?
2. Чи планується надати рекомендації щодо зменшення або ліквідації служб державної охорони в об’єктах ПЗФ, що не мають юридично закріплених земель? Надати перелік установ ПЗФ, стосовно яких планується зменшення або ліквідація служби державної охорони?
3. Чим державна фінансова інспекція керується при прийнятті рішення про необхідність зменшення або ліквідація служби державної охорони в установах ПЗФ?

Відповідь на цей запит прошу надати в у п’ятиденний термін, передбачений чинним законодавством України.

З повагою, Вяткін Олег
26.02.2015
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1847

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика