Боротьба с браконьєрами може коштувати директору Національного природного парку «Дворічанський» Максиму Височину посади

Раніше ми часто бачили, як різні непогані люди, що сумлінно виконують свої обов’язки, втрачали свої посади, адже за «часів Януковича» основою системи управління в Україні було «або ти крадеш з нами, або ти проти нас». Країна змінилась, але люди, що звикли жити по цих законах, залишились, і, нажаль, багато хто з них навіть не втратили своїх крісел. Дії цих вовків в овечій шкурі зухвалі та напористі, і не дивно - у владних кабінетах сидять свої люди, які при необхідності прикриють, «відмажуть», допоможуть. Так було, і, схоже, для Харківської області, так і залишилось.
1 квітня губернатор Харківської області своїм листом примусив главу Дворічанського району відкликати надане раніше М. Височину погодження на займання ним посади директора НПП «Дворічанський». Тобто голова району, в якому розташований національний парк, підтримує директора, а ось новий губернатор, який навіть не знайомий, ані з парком, ані з його директором - категорично проти. Спробуємо з’ясувати, чому.

Для директорів заповідних установ діюче законодавство вимагає щорічного продовження терміну директорства за погодженням місцевою адміністрацією. 27 березня Дворічанською райдержадміністрацією таке погодження М. Височину було надано. Але, передаючи його, райдержадміністрація не надала супровідний лист, необхідний для відправки погодження до Мінприроди України (яке безпосередньо і наймає директора).
30 березня М. Височин звернувся до адміністрації з проханням надати супровідний лист. Але оформити все належним чином вдалося лише 1 квітня. Одразу після цього документи якнайшвидше були відправлені. Через годину після цього М. Височину зателефонували з Дворічанської райдержадміністрації та повідомили, що надане тільки що погодження на його директорство вони скасовують!
Голова Дворічанської райдержадміністрації В. Приходько пояснив, що йому з Харківської обладміністрації прийшла вказівка відкликати погодження на директорство Височина. При цьому голова тримав у руках факс, надати який для ознайомлення відмовився. Як стало відомо, факс був підписаний головою Харківської обладміністрації Ігорем Райніним, і що він особисто проти призначення М. Височина на вказану посаду. Саме цікаве що ознайомитись з листом Височину можливості так і не надали.
Нагадаємо, що останні півроку адміністрація національного парку дуже сильно конфліктує з мисливським господарством «Бірюк», одним із засновників якого були колишні «господарі життя», в тому числі, і нардеп Дмитро Шенцев.

Одразу після того, як М. Височин прийняв жорстку природоохоронну позицію, колишній директор і нинішній заступник директора Департаменту екології ХОДА І. Капусник неодноразово викликав його до себе - нібито для примирення з «бірюками». Єдиною вимогою «бірюків» на цих переговорах було, щоб парк закривав очі на їх протиправні дії в заповідному лісі «Заливний» - тому компромісу досягти не вдавалося. Саме тоді, у стінах Держпрому, з боку мисливців у бік Височина уперше пролунало попередження: «Якщо не бажаєте домовлятися на наших умовах, ми будемо вас знімати з посади директора та поставимо директором когось більш поступливого». І ось, коли науково-технічна рада НПП «Дворічанський», нарешті і поставила крапку в цьому питанні – заборонивши діяльність мисливського господарства ДП «Бірюк» на території парку, ці погрози стали реальністю!

Але навіть в страшному сні нам не могло приснитися, що після Революції Гідності такі погрози в бік чесної людини можуть виправдатися, та ще й з боку губернатора області!
Чому так сталося, ми можемо тільки здогадуватися. Можливо, «бірюки», або їх покровителі просто завітали до старого друга Ігоря Райніна, та попросили про послугу. Можливо, хтось із старої гвардії бюрократів підсунув губернатору листа, а той підмахнув не глядячи.
Можливо, губернатор просто бажає вникнути та вже завтра запросить директора, громадськість, науковців та мисливців до себе, щоб розібратися в ситуації досконально, а вже після прийняти рішення…
*
____________________
КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]
Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2300

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика