Через розорювання заповідного степу агропідприємство збанкрутувало

5 червня відбувся апеляційний суд зі справи щодо розорювання степових ділянок в національному парку "Дворічанський". Про хід цієї справи ми повідомляли раніше. Якщо коротко, то у 2012 році активістами ЕкГ "Печеніги" в національному парку було виявлено ділянку, на якій вирощувався соняшник. Цією оранкою був знищений ґрунтовий і трав'янистий покрив степових схилів, а з ними - і рідкісні види степових і крейдяних рослин, для збереження яких і створювався національний парк. Тоді почався судовий розгляд, який і закінчився перемогою природоохоронної позиції – суд призначив, що тепер ТОВ "Капітал-Агро" (агропідприємство, що вчинило незаконну оранку) має відшкодувати державі, в особі Кам'янської сільської ради, більше півтора мільйона гривень.
Агропідприємством була подана апеляція, та ось і відбулося засідання суду. На засіданні були присутні представники природоохоронної прокуратури, Кам’янської сільради, національного природного парку "Дворічанський", екологічної інспекції. Представники ТОВ "Капітал-Агро" на слухання не з’явилися, хоча й подали клопотання про перенесення - яке судом було відхилене. В ході засідання були заслухані аргументи усіх присутніх сторін, та в результаті обговорення, судом було прийнято рішення про відхилення апеляції.
На даний час відомо, що вказане агропідприємство збанкротувало, все майно ТОВ "Капітал-Агро" буде надано в оплату збитків Кам'янській сільській раді. Ці кошти мають бути витрачені на проведення природоохоронних заходів в регіоні.
*
____________________
КОНТАКТ:
Кривохижа Марина, ЕкГ "Печеніги": тел. (050)-327-53-70, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1690

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика