Проблему "Гомільшанських лісів" обсудили в Міністерстві екології

SeverGomolNEW.jpg

4 липня в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулась робоча зустріч, присвячена конфлікту навколо призначення нового директора національного природного парку "Гомільшанські ліси". Зустріч відбулась після того як науковці НАН України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького з проханням врятувати національний природний парк "Гомільшанські ліси" від його новопризначеного директора (http://pryroda.in.ua/zapzf/naukovtsi-vystupyly-na-zahyst-homilshanskyh-l...).

Нагадаємо, що 22 квітня 2012 року на посаду директора національного природного парку (НПП) "Гомільшанські ліси" Державна агенція лісових ресурсів України призначила І.О. Северіна – людину яка 2 роки тому добивалась скасування цього національного парку (http://pechenegy.org.ua/ru/node/595). Раніше, на початку 2012 року екс-директора НПП О.Д. Мотляха нагороджено почесною грамотою польських природоохоронців за визначні досягнення у охороні біорізноманіття та передусім – за обмеження рубок (http://pechenegy.org.ua/ru/node/506). Втім новий директор І.О. Северін вже у першому своєму інтерв’ю заявив що біологічний підхід до роботи нацпарку відходить в минуле і тепер на НПП очікують рубки і забудови (http://pechenegy.org.ua/ru/node/646). Ці події викликали хвилю акцій протесту та появу цілої громадської кампанії на захист національного парку. Ініціативу громадськості підтримали і в Мінприроди. Першим кроком на шляху вирішення проблеми стала сьогоднішня зустріч.

На зустрічі зібрались працівники Департаменту заповідної справи Мінприроди, активісти громадських організацій Всеукраїнська Екологічна Ліга, Національний екологічний центр України та Дружини охорони природи м.Києва а також сам І.О. Сіверін, новопризначений директор національного парку.

Обговоривши претензії громадськості до новопризначеного директора Гомільшанських лісів, учасники зустрічі домовились про те, що відтепер Мінприроди бере на особливий контроль ситуацію у національному парку, і особливо такі питання як:
- роботу наукового відділу нацпарку та ставлення керівництва до працівників наукового відділу;
- співпрацю керівництва НПП "Гомільшанські ліси" із громадськістю;
- склад науково-технічної ради НПП (у т.ч. включення до нього науковців-біологів та представників громадськості).
-
Також учасники наради вирішили провести спільний виїзд до НПП "Гомільшанські ліси" 16.07.2012 щоб з’ясувати які проблеми наразі дійсно є в національному парку і як громадські організації можуть допомогти їх вирішити на користь природі парку.

Про результати виїзду буде повідомлено додатково.

Вся хроніка проблеми: www.bit.ly/gomolsha

--
з повагою,
Василюк Олексій

***************************************
"Робота для всіх, хто лишився
Не в ярмі, але поряд з ярмом -
Встромляти гілки у колеса
Тих, хто тримає кермо."

"Сначала они вас игнорируют, потом смеются над вами, потом борются с вами, а
потом вы побеждаете"
Махатма Ганди

www.pryroda.in.ua
www.necu.org.ua
8-097-1000-473

"ЗБЕРЕЖЕМО УКРАЇНСЬКІ СТЕПИ!"
www.pryroda.in.ua/step

v:2064

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика