Науковці виступили на захист Гомільшанських лісів

SeverGomol.jpg

Науковці НАН України звернулись до Міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького з проханням врятувати національний природний парк "Гомільшанські ліси" від його новопризначеного директора. Звернення на ім’я міністра направила Наукова рада з проблем заповідної справи і діяльності заповідників Національної академії наук України.

Нагадаємо, що  22 квітня 2012 року на посаду директора національного природного парку (НПП) "Гомільшанські ліси" Державна агенція лісових ресурсів України призначила І.О. Северіна – людину яка 2 роки тому добивалась скасування цього національного парку (http://pechenegy.org.ua/ru/node/595). Раніше, на початку 2012 року екс-директора НПП О.Д. Мотляха нагороджено почесною грамотою польських природоохоронців за визначні досягнення у охороні біорізноманіття та передусім – за обмеження рубок (http://pechenegy.org.ua/ru/node/506). Втім новий директор І.О. Северін вже у першому своєму інтерв’ю заявив що біологічний підхід до роботи нацпарку відходить в минуле і тепер на НПП очікують рубки і забудови (http://pechenegy.org.ua/ru/node/646).

"Саме цей національний парк, керований О.Д. Мотляхом відомий серед науковців України та інших країн як еталон наукового підходу до роботи національного природного парку. Серед усіх НПП України, лише тут вже протягом 5 років не дозволяється проводити рубки та забудовувати територію заплави р. Сіверський Дінець…
Прикро було дізнатись  що в квітні 2012 року контракт  О.Д. Мотляху не було продовжено  і вже у травня підписано контракт  з новим директором – І.О. Северіним. це призначення викликає наше здивування, адже саме ця людина виступала  у 2010 році за скасування самого НПП "Гомільшанські ліси" та публічно оскаржувала обмеження рубок в НПП, запроваджене науково-технічною радою парку" - говориться в зверненні науковців.

На думку фахівців НАН України, першочерговим кроком у порятунку "Гомільшанських лісів" має стати підпорядкування цього національного парку у відання Міністерства екології та природних ресурсів України.
"Однією з основних проблем на шляху становлення багатьох національних природних парків в Україні є підпорядкування їх  Державному агентству лісових ресурсів. Господарський підхід  до керування національними парками, використання їх як джерела товарної деревини, давно є об’єктом неабиякої тривоги  науковців та екологічних організацій". – йдеться у зверненні НАН України.

Контакт: Василюк О.В., 097 1000473
Копію звернення науковців див на http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/GomolshaNPP/NANU_Gom.pdf

v:2076

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика