Війна за пасовище в Голубівці

І уряд, і аналітики-ліберали підносять земельний ринок як "потужний внутрішній драйвер підйому вітчизняної економіки". При цьому і ті, і інші визнають, що запускати його треба якось так, щоб селяни взагалі землю не втратили. Але, коли головним чинником, що визначає облік держави, є корупція, як так викрутитися – не пояснюють…

Від Голубівки, яка знаходиться в Великобурлуцькому районі, до Харкова дві години їзди. Основні джерела існування в цій глибинці – городи та худоба. Тому й не дивно, що для мешканців Голубівки і сусіднього Плоского єдине громадське пасовище становить величезну цінність. В колгоспні часи ця ділянка розорювалася, але внаслідок значного уклону її частини, така оранка тягла сильну ерозію – чорнозем змивався прямо на село - так, що ним й пройти було важко. Тому колективні збори вирішили лишити поле в спокої і створити з нього пасовище.
В 2001 році доцільність такого рішення була підтверджена районною комісією із земельних питань. Вона теж запропонувала перевести цю ділянку в пасовище: через "вузький ерозійно небезпечний вододіл з мережею промоїн з ухилом від 2 до 10 градусів". На підставі її висновку тодішнє керівництво ПОСП "Нива" передало ділянку до земель запасу, а виконком Великобурлуцької селищної ради (і Голубівка, і Плоске входять до її складу) перевів її до земель загального користування.
І, мабуть, все у голубівців та плосківців склалося б, якщо б вони проконтролювали останній етап закріплення статусу пасовища - внесення даних про цю ділянку до земельного кадастру… Однак, цього не відбулося.
Отже, більше 20 років селяни спокійно пасли худобу, завдяки чому колишнє поле чим далі, тим більше перетворювалося на справжній степ. Але 31 грудня 2015 року (за новорічним столом?) виконуючий обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Василь Саранча передав левову частку цієї ділянки на 49 років в оренду Миколі Марєєву - тестю великобурлуцького державного реєстратора Максима Гасана. Причому, передав її як ріллю"! – всі рішення про її перевод у пасовище десь "ділись"… Марєєв же, в свою чергу, передав її вже на 48 років в суборенду фермерському господарству "Агротемп-2015".
Обурені такою новиною, голубівці почали вимагати справедливості від усіх дотичних до цієї проблеми установ: обласної і районної адміністрацій, селищної і районної рад, поліції і прокуратури, екоінспекції і земельників, НАБУ, депутатів, - все без толку. Тому на зборах 8 квітня громада за присутності Великобурлуцького селищного голови В. Терещенка, депутата районної ради В. Бєлічко, депутата селищної ради В. Долі зажадала до отримання відповідей на свої звернення припинити будь-які роботи на пасовищі.

"Не беручи до уваги рішення громади в ніч з 17 на 18 квітня приблизно о 22 годині без будь-якого попередження Гасан М.Г. почав обробляти отрутохімікатами землю. Гербіцид невідомого походження та придбання, Гасан М.Г. розводив в селі біля свого двору та продуктового кіоску. Депутат селищної ради Доля В.С. запропонував припинити роботи до отримання відповідей на запит громади, але Гасан М.Г. продовжував обробку і Доля В.С. був змушений викликати поліцію. Поліція прибула на місце та склала протокол. Після від’їзду поліції Гасан М.Г. знову виїхав на поле для обробітку землі отрутохімікатами. Близько 24 години жителі села відчули їдкий запах. Почувши гуркіт трактора, громадяни: Козубова Ю.Й., Удовіченко І.В., Удовіченко Н.В., Верченко Л.І. прийшли до двору Гасана М.Г., де він власноруч заправляв техніку отрутохімікатами. Громадяни створили перепону для виїзду трактора, на що Гасан М.Г. викликав поліцію. На момент проведення робіт сертифікату на отрутохімікати у Гасана М.Г. не було. У відповідь на дії Гасана М.Г. вищевказані громадяни в свою чергу викликали поліцію та подали заяви. До 4 години ранку жителі не дозволяли внесення отрутохімікатів. О 5:36 на телефони громадян, які


До цієї нори оранка не дійшла.
Але доходили пестициди…

намагалися запобігти неправомірним діям Гасана М.Г., прийшли повідомлення про те, що поле було оброблено гербіцидом, що було вже недоречно. Саме через це вже зараз виявлений вплив отрутохімікатів на людей, що підтверджується записом швидкої медичної допомоги, яку викликали цієї ж ночі мешканці після вищевказаних подій" (із звернення голубівців).

Не зважаючи на всі зусилля селян, на середину червня виділену ділянку доорали і протравили пестицидами - причому, прихопивши при цьому і зайві, не надані в оренду, території навколо неї (саме ті, оранка яких призводила до сильної ерозії!), і знищивши нори бабаків, які мешкали там.


Ця ділянка в оренду під розорювання
не надавалася. Тепер дощі змиють
цей ґрунт у ставок.


Великі ухили розораної ділянки
помітні неозброєним оком.

Нове дихання боротьба голубівців отримала після втручання в неї НВР "Правий Сектор – Харківщина". 16 червня за вимогою активістів районна влада вислухала голубівців:
За майже місяць, який минув з тих зборів, селищна рада створила робочу групу, яка має допомогти селянам розібратися із цим конфліктом, голубівці передали прокуратурі всі матеріали, що в них були по цій справі, пасовище було оброблене чи то знов пестицидами, чи то стимуляторами росту рослин…
Далі буде.

P.S. Як було на початку розорювань:

*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1042

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика