Підпишіться проти легалізації руйнування довкілля! -

Проти відновлення мораторію на екологічні перевірки!
Дорогі друзі! Шановні колеги!
Введений Верховною Радою в серпні 2014 року мораторій на перевірки – "завдяки" якому екоінспекція майже рік практично нічого не робила, а екологічні порушення ніхто не припиняв - 1 липня цього року закінчився. Однак 12 листопада цього року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 3153, який знову вводить його до 30 червня 2016 року.
Щоб нагадати про наслідки для довкілля попереднього мораторію, наводимо повідомлення Олександра Геревича з Закарпаття:

"Я абсолютно вважаю, що саме в галузі охорони природи перевірки компетентних органів, а саме, держекоінспекції, обов'язкові, і також обов'язковим є доведення виявлених порушень до їх усунення, в тому числі, через суди - при нахабстві порушника, незгоді в усуненні.
На засіданні науково-технічної ради Карпатського біосферного заповідника до дирекції КБЗ звернулися мешканці с. Нересниця (Тячівський район Закарпатської обл.) про те, що такий собі бізнесмен місцевого розливу в порушення всіх норм Водного Кодексу зводить із бетонних блоків через всю річку перекриття - зі всіма

негативними наслідками для самої річки, гідробіонтів, зокрема, унікального дунайського лосося і т.д.
Поскільки в той час я був із телебаченням, бо ми знімали сюжет про Тису, дирекція заповідника запропонувала приєднатися до вирішення проблеми. В Ужгороді я звернувся в екоінспекцію з проханням посприяти у припиненні свавілля, на що отримав відповідь: "Олександре Васильовичу! Це добре, що ви не байдужі, що прагнете захистити річку, іхтіофауну, - бо через плотину реофільна риба форель, лосось, на нерест не піде, - але нам перевірки проводити заборонено…".
Надсилаю і фото річки, зроблені ще у квітні - тоді я, як то кажуть, ніби у воду дивився, бо в інтерв'ю сказав, що, якщо буде посуха і рівень води впаде, то в цьому місці (де бетонні 6-тиметрові плити) буде перервано потік води взагалі, і риба під них не протиснеться, а по верху, тим паче, по сухих гарячих від сонця блоках, плигати не буде"
(докладніше про це – в програмі "Шовкова косиця" від 26.04.15).

Однак, незважаючи на отриманий досвід "законного" руйнування довкілля, незважаючи на обурення громадян, наші можновладці прагнуть відновлення мораторію шляхом прийняття цього законопроекту.
Відповідно до нього планові перевірки підприємств екоінспекція взагалі не проводитиме, а для того, щоб провести позапланову - потрібно не мало, не багато - рішення Кабміну, рішення суду, або пройти ще не встановлену процедуру звернення громадян до Державної регуляторної служби за дозволом на перевірку, якщо їхні законні права порушено (при цьому, мабуть, ще потрібно буде доводити, що право на чисте довкілля - наше законне право!).

Щоб запобігти руйнуванню нашого довкілля, ми, вже традиційно, пропонуємо вам підтримати відкрите звернення проти відновлення мораторію: ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) чекаємо до 28 листопада, до 20-00, за адресою pe4enegy@gmail.com, є темою – "Проти мораторію".
Правки та доповнення, звісно, також вітаємо. Окремо хочемо зазначити, що обґрунтовуючи небезпечність такої новації ми посилалися тільки на свої дані – оскільки крім нашого фактажу та повідомлення О. Гуревича, фактів, коли через мораторій екологічна ситуація погіршилася (не могла погіршитися, не погіршиться, а саме – погіршилася!) ми не бачили. Однак, в самому зверненні факт О. Геревича використовувати не стали: якщо в загальноукраїнському зверненні йде посилання на факти тільки з однієї області – це сприймається як приклад, якщо декілька фактів з однієї, а ще один з іншої області – як відсутність таких фактів по незгаданих областях. А якщо нехарківські приклади будуть більш чисельними – звернення стане набагато більше обґрунтованим.
Отже, хто для покращення звернення може ще надати фактів погіршення довкілля через мораторій на перевірки для того, щоб обґрунтувати попередження появи нового мораторію – будемо за них дуже вдячні!

З повагою на надією на вашу підтримку, Сергій Шапаренко, Марта Руда
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1037

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика