Захистимо наші заповідні зони від "абсолютної заповідності"! Збір підписів

Шановні колеги!
Свої гучні кампанії останнього півріччя - за звільнення директора Асканії-Нова В. Гавриленка та за деградацію степових заповідників і Дунайського біосферного - директор Київського еколого-культурного центру і помічник голови Комітету з екології Верховної Ради В. Борейко вів з позиції своєї інтерпретації концепції "абсолютної заповідності".
Півтора тижня тому з’ясувалося, що майже рік її положення впихуються до Закону "Про природно-заповідний фонд України" - законопроектами № 0916 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо охорони тваринного світу), № 0917 – "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони біорізноманіття)", № 1665 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни, флори та посилення боротьби з браконьєрством)".
Різні назви, низка слушних поправок до природоохоронного законодавства (щодо збереження тваринного світу, біорізноманіття тощо) і змістовно ніяк не зв’язані з ними поправки про введення "абсолютної заповідності" - в кожному законопроекту свої. І фактичне приховування цих законопроектів від громадськості – повідомлень про їх розробку не було, а на сайті Верховної Ради, враховуючи що в їх назвах нема нічого "природно-заповідного", знайти їх можна, тільки якщо точно знаєш, що шукати. Напрошуються питання – а скільки ще таких законопроектів може гуляти по комітетах Верховної Ради? – і висновок: попередні помилки Володимиром Євгеновичем враховані – тепер свою концепцію він вирішив протягти непримітно, уникаючи протидії більшості екологічної спільноти.
Слід відмітити, що в царині заповідної справи Верховна Рада переймається і корисними справами: на різних стадіях проходження знаходяться законопроекти № 1769 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення охорони екомережі)" – який відновлює систему видачі лімітів на використання природних ресурсів та систему створення нових територій природно-заповідного фонду місцевого значення;
№ 1850-1 - "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку" – цей передбачає повернення установам природно-заповідного фонду вказаної пільги;
№ 2439 - "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України із удосконалення порядку фінансування заходів, пов'язаних із функціонуванням територій та об'єктів природно-заповідного фонду", ним установам природно-заповідного фонду надається можливість ефективно розпоряджатися своїми коштами.
Такі новації для природно-заповідного фонду, навпаки, є вкрай необхідними.

Враховуючи складність ситуації, й те, що якщо Борейку вдасться реалізувати свої мрії, багато які з наших заповідних зон деградують (докладно критику "абсолютної заповідності" дивіться за адресами http://maidanua.org/2015/03/vybirkova-hluhota-komitetu-z-ekolohiji-vede-..., http://pechenegy.org.ua/ru/node/1184 й http://pechenegy.org.ua/ru/node/1185),
цим повідомленням ми починаємо збір підписів за мораторій на спірні нововведення до нормативної бази заповідної сфери - до їх найширшого обговорення. Проект звернення знаходиться тут.
Ваші підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) шліть на адресу [email protected], з темою "за заповідні зони".
Правки та доповнення до звернення, звісно, також вітаємо.
Також ми чекаємо для подальшого публікування на розгорнуті коментарі фахівців стосовно протягування у законопроектах "абсолютної заповідності" в інтерпретації Борейка – вони стануть в нагоді для подальшого ведення кампанії.

З повагою і,
надією на вашу підтримку в збереженні заповідних зон,
С. Шапаренко.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1387

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика