Краматорськ

"Прискорити досягнення 100%" - або як в Костянтинівці приймають програму про відходи.

Мабуть, поводження з відходами є актуальною проблемою для кожного населеного пункту України - але є такі міста, де вона гостра катастрофічно. Одне з них – Костянтинівка - в волоссі мешканців якої находять навіть онконебезпечні важкі метали. Що й не дивно: насичені ними відвали відходів кольорової металургії насипані прямо посеред міста.
Спробою вирішення цієї проблеми стала "Програма поводження з відходами в місті Костянтинівка на 2017-2020 роки" - яку Костянтинівська міськрада нещодавно винесла на обговорення.

v:4221

Чи готові чиновники донецького Департаменту екології до діалогу з громадськістю?

В житті своєї області Департамент екології Донецької ОДА курує багато сфер: і реконструкцію парків, і утилізацію відходів, і розчистку рік, та, навіть, видавництво книжок для школярів. З результатами його діяльності: з реконструкцією парку Бернацького, з поглибленням русла Бахмутки, з утриманням регіональних ландшафтних парків "Краматорський" та "Клебан-Бик" тощо, - які були виконані з явними корупційними оборудками, ми під час виконання нашого Міжнародним фондом "Відродження") стикалися постійно. Звісно, коментарі представників департаменту з цього приводу були б дуже доречні.

v:3952

Битва парків: РЛП "Клебан-Бик" vs РЛП "Краматорський"

Стикаючись з проблемами заповідних територій Донецької області, ми неодноразово чули від чиновників Департаменту екології Донецької облдержадміністрації, який гарний регіональний ландшафтний парк "Клебан-Бик" та який поганий Регіональний ландшафтний парк "Краматорський". В той же час, від активістів чуєш прямо протилежну думку. В жовтні нам самім вдалося відвідати обидва парки, і тепер спробуємо розібратися, хто ж з них кращій.

v:6202

Анатолия Гетьманенко – в директоры Краматорского РЛП!

В конце апреля этого года Департамент экологии и природных ресурсов Донецкой ОГА объявил конкурс по отбору кандидатов на должность директора регионального ландшафтного парка "Краматорский". Анатолий Гетьманенко – начальник службы охраны этого парка – один из претендентов на эту должность.

v:4689

"Кто и почему уничтожает заповедные объекты в Донецкой области?"

20 мая в Антикризисном медиа-центре Краматорска прошла пресс-конференция, на которой представители региональных ландшафтных парков (РЛП) и общественных организаций рассказали о коррупционных проблемах заповедных объектов Донецкой области и о путях их решения.

v:4535

Наніс природно-заповідному фонду шкоду без малого в 1,7 мільйона - геть з крісла!

На початку цього року діями директора Департаменту екології Донецької облдержадміністрації С. Натруса регіональному ландшафтному парку "Краматорський" була нанесена мільйонна шкода. 24 березня 187 представників природоохоронних, наукових і громадських організацій та окремі громадяни звернулися до Голови Донецької ОДА із вимогою звільнити його за це з займаної посади.

v:6790

Лісова мафія безсмертна - або як на Донеччині вирубають регіональний парк.

Минув майже рік з того часу, як Департамент екології Донецької ОДА на чолі із С. Натрусом намагався замінити нинішнє керівництво регіонального ландшафтного парку "Краматорський" на "своє". Тоді, об’єднані єдиною проблемою, співробітники Парку змогли відбитися від варягів. Однак нападки на цю установу не припинилися – хоча й перестали бути настільки відкритими. Вороги природи обрали іншу стратегію – "топити" Парк чужими руками.

v:5967

Будні служби держохорони Краматорського регіонального ландшафтного парку

Винні у незаконній порубці осуджені за ст. 246 Кримінального Кодексу, троє з них зараз в розшуку. Як міліція розслідує незаконне розорювання, невідомо. В парку самовільно встановлений новий хрест.

v:4957

Корупція навколо Краматорського РЛП:

облдержадміністрація почала службове розслідування, вилучений трактор повернутий порушнику
9 квітня колектив регіонального ландшафтного парку "Краматорський" направив Міністру внутрішніх справ звернення, яким повідомив про спроби рейдерського захвату парку з боку службових осіб Донецької облдержадміністрації та попросив розслідувати дану ситуацію. Копії звернення були направлені Генеральному прокурору України, Міністру екології та природних ресурсів, Комітету Верховної Ради України з екополітики та голові Донецької облдержадміністрації.

v:4879

Винний у розорюванні регіонального ландшафтного парку "Краматорський" затриманий

8 травня ми повідомляли, що незаконним розорюванням РЛП "Краматорський" було завдано шкоду у 38.688 грн.
12 травня близько 10 години ранку служба державної охорони парку на цій же ділянці затримала В.В. Соловйова, що здійснював повторну роздисковку. На місце порушення була викликана слідча група Краматорського МВ УМВС, яка склала відповідні матеріали та вилучила трактор Т-150 з дисковими баранами. Правопорушника було затримано та доставлено до Краматорського міського відділення міліції.

v:5319

Незаконним розорюванням регіональному ландшафтному парку "Краматорський" завдано шкоду у 38.688 грн.

5 травня 2015 року було виявлено, що невідомими особами на ділянці №3 "Комишуваха" регіонального ландшафтного парку "Краматорський" було здійснено незаконне проведення сільськогосподарських робіт, а саме – роздисковка у південній частині ділянки 4 га. Це призвело до порушення ґрунтового покриву, що є грубим порушенням режиму охорони території Парку. Причому, дії правопорушників були цілком свідомі, так як межі вказаної ділянки позначені встановленими знаками виносу в натуру (на місцевості) та охоронними межовими знаками.

v:5030

Департамент экологии Донецкой области "крышует" нарушения в РЛП "Краматорский"?

24 марта 2015 г. нами был совершен выезд на территорию "Визит-центра" регионального ландшафтного парка "Краматорский" (далее - РЛП).
"Визит-центр" РЛП расположен в 20 км от г. Краматорска в пос. Камышеваха. Поскольку сам Краматорск является достаточно мощным индустриальным центром, организация культурного отдыха здесь имеет немаловажное значение.

v:7325

В Краматорском региональном ландшафтном парке пресечено браконьерство.

Сегодня, 24 января, служба охраны регионального ландшафтного парка "Краматорский" задержала на своей территории - в Малотарановском лесу, около одноименного села - незаконных рубщиков. К 10 часам утра браконьеры успели срубить 6 деревьев, чем нанесли государству ущерб в 25 000 гривен. Обнаружилось, что эта вылазка в заповедный лес - не первая: всего, по расчетам охраны парка, в Малотарановском лесу, задержанные браконьеры "напилили" леса на 205 000 гривен ущерба.
Задержанные были переданы УМВД города Краматорска для возбуждения уголовного дела по статье 246 Криминального кодекса Украины – за незаконную рубку на территориях природно-заповедного фонда, за что предусмотрено наказание вплоть до лишения свободы на срок до двух лет с конфискацией незаконно добытого.

v:6791

Краматорські крейди порушили лісники. Чи врятує їх прокуратура?

Як ми повідомляли, 5 червня цього року Краматорський міський суд встановив, що внаслідок самовільного заліснення в Краматорському регіональному ландшафтному парку ділянки № 1 "Біленьке" Слов’янський лісгосп завдав державі шкоди в 100.061,68 грн. Слід зазначити, що цим залісненням були порушені й місця зростання рідкісних видів рослин – в тому числі, й занесених до Червоної книги України, - але це суд, на жаль, не врахував…
Винним в самовільному захопленні земельної ділянки був визнаний В. Красюк (в 2005-2011 рр. – директор Слов’янського лісгоспу), але суд звільнив його від відповідальності – за "хорошу поведінку" й через витікання строків відповідальності за даний злочин. Оскільки кримінальне провадження по даній справі припинене, є вірогідність, що як встановлення правопорушення, так і нанесена ним шкода, будуть "забуті". Хоча вони повинні зацікавити наших правоохоронців.
Тож, щоб вони не забулися, ми вирішили нагадати про ці факти Донецькій прокуратурі:

v:19263

100.000 гривень збитків – ціна залісення краматорських крейд

У жовтні минулого року з'ясувалося, що Слов'янський лісгосп засадив сосною крейдяні оголення "Дільниці № 1 "Біленьке" Краматорського регіонального ландшафтного парку. Тим самим на межу зникнення були поставлені популяції зростаючих тут 35 видів рослин, що занесені до Червоної книги Донецької області (з них 1 вид - включений до списку Міжнародного Союзу Охорони Природи і 16 - до Червоної книги України).
Звертання з цієї проблеми до екологічної інспекції в Донецькій області ні до чого не привело: ніяких порушень природоохоронного законодавства з боку Слов'янського лісгоспу вона знайти не змогла
(або – не захотіла?)
.

v:5560

РЛП "Краматорский": Лес сажаем – природу уничтожаем!

"Лесоразведение - высадка леса на участках, не покрытых лесной растительностью, предназначенных для создания лесов, в первую очередь, на землях, предназначенных для высадки полезащитных полос и других защитных насаждений."
Из Лесного кодекса Украины

Любая хорошая идея, которую реализуют "для галочки", ни к чему хорошему не приводит. Вот и общегосударственная программа "Леса Украины", направленная на увеличение площади лесов, стала для страны не благом, а очередной проблемой.
Одним из примеров негативных последствий лесоразведения стал региональный ландшафтный парк "Краматорский", где на фоне бездействия администрации парка деятельность лесников нанесла значительный ущерб ценнейшему природному участку.

v:8262

Під Краматорськом лісники знищили унікальну крейдяну ділянку

KramatZalisn.jpg

Начальнику Державної екологічної інспекції в Донецькій області

Про ведення лісогосподарської діяльності на території регіонального ландшафтного парку "Краматорський", яка негативно впливає на біотичне середовище та порушує умови місцезростання видів рослин, занесених до Червоної книги України

Шановний панове!

13 жовтня 2012 р. нами були обстежені крейдяні оголення ділянки № 1 "Біленьке" регіонального ландшафтного парку (РЛП) "Краматорський". При цьому з'ясувалося, на даній територія вже під час існування регіонального ландшафтного парку відбувалося заліснення.

v:7262
RSS-матеріал

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика