Росія отруїла українське водосховище?

Берега Печенізького водосховища на Харківщині зараз усіяні мертвими товстолобами.

Риба в наших водоймах найчастіше гине від нестачі кисню – причому, чим вона дрібніша, тим більше потерпає від цього. Оскільки загиблі великі товстолоби, в даному випадку цю причину майже стовідсотково можна виключити. І сама собою напрошується інша – отруєння токсичними скидами. Тим більше, що товстолоб живиться, фільтруючи воду - отже, і пропускає її через себе (а з нею – і отруту, якщо вона є в воді) більше, ніж інші риби.

На берегах Печенізького водоймища підприємств, які здатні протруїти таким чином водосховище, нема, але воно знаходиться біля самого кордону з Росією… Тому й причина замору напрошується сама собою. Тим більше, що подібне відбувалося вже не один раз.

І інші версії:

З приводу цього замору ми звернулися до Держекоінспекції – його причина має бути встановлена офіційно.

О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, pe4enegy@gmail.com

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4162

Причину гибели рыбы в Печенегах назвали инспекторы рыбоохраны

24.05.2016 | 15:53
За этот месяц в Печенежском водохранилище погибло около 50 толстолобиков.
Специалисты отметили, что погибли рыбы преимущественно старшей возрастной группы, поэтому причиной могла стать резорбция икры - естественный процесс для рыб, у которых не происходит нерест. Резорбция - это разрушение икры в середине рыбы, из-за отсутствия условий для того, чтобы рыба данного вида могла откладывать икру.
- Одним из главных условий является наличие течения, которое в Печенежском водохранилище отсутствует, - рассказал главный специалист сектора ихтиологии и регулирования рыбоводства "Харьковрыбоохраны" Артем Глуховеров. - Толстолоб - это рыба-переселенец, ее зарыбляют в наши водоемы, ведь она продуктивна в рыбном хозяйстве, этим лишая ее шанса размножаться дальше.
Специалисты отметили, что если бы гибель рыбы была связана с вредными выбросами в водоем, то это непременно повлияло и на другие виды рыб.

Читати далі

Екоінспекція я ж знов довела нездатність виконувати свої обов’язки:

У двох установ примітною є не тільки різна спроможність реагувати на проблему, а й різна скорість реакції на неї.

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика