В Україні грошей на природу нема: в 2016 році заповідні установи чекає банкрутство…

Останні два роки для заповідних територій стали одними з самих важких. Про нашу природну спадщину так звана "нова" влада печеться переважно на словах. В реальності ж її представники при першій нагоді використовують заповідні землі для особистого збагачення. Знищення найбільш цінних природних куточків відбувається по всій Україні: ""Тузлівські лимани", "Карпатський", "Олешківські піски", "Верховинський", - є далеко не повним переліком національних парків, які протягом останніх двох років наші можновладці намагаються використати в своїх цілях. І якщо це знищення заповідних територій відбувається хаотично – хто зміг до них "дотягнутися", намагається збагатитися, наскільки вистачить фантазії та "важелів", - нинішні нардепи підійшли до руйнування нашого природного надбання системно.

З 1992 року, фактично, з початку незалежності України, заповідні установи були звільнені від сплати земельного податку - що і не дивно, адже фінансуються вони виключно з бюджетних джерел. Але 28 грудня 2014 року Верховна рада прийняла Закон № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи", яким цю пільгу відмінила.

Згідно відповідних Указів Президента заповідним установам, що знаходяться, наприклад, в управлінні Мінприроди, в постійне користування було надано 412 тисяч гектар землі. Розрахувавши на них земельний податок, ми отримаємо суму в 497 мільйонів гривень. Однак слід зазначити, що в реальності далеко не всі заповідники і нацпарки отримали свою землю, і реальна площа земель в користуванні "мінприродівських" природних резерватів буде приблизно вдвічі нижча, а, відповідно, сума податку складе близько 200 мільйонів гривень (точно це буде відомо наприкінці лютого - після подання податкових декларацій). Фінансування заповідних установ цілком бюджетне, і нардепи, які скасували пільгу для установ
природно-заповідного фонду, повинні були закласти в бюджет кошти на сплату цього податку. На 2016 рік таких коштів було закладено тільки 4 мільйона гривень - тобто 2% від необхідної суми!
Протягом 2015 року Міністерство екології намагалось якось виправити цю ситуацію. Так, за його ініціативою група народних депутатів подала законопроект про повернення цієї пільги - але на розгляд Верховної ради він досі не потрапив. Ще одним виходом з цього становища могло б стати закладення до Державного бюджету коштів на сплату земельного податку – на жаль, запит на це далі Комітету з питань податкової та митної політики не пішов.

Останнім, можна сказати, панічним, кроком Мінприроди стало звернення до Кабміну - з проханням віднести землі природно-заповідного фонду до земель, які не підлягають оподаткуванню. Кабмін переслав звернення на Міністерство фінансів, те відмовило, що тепер гроші йдуть до місцевих бюджетів - ось в них знижку і просіть. Місцеві ж ради відмовлятися від коштів не збираються, та розраховують заповідним установам податки на загальних умовах.
Тобто, виходить, що цього року заповідники і національні парки повинні будуть сплатити величезну суму, яку в бюджет не закладено. Звісно, брати кошти їм більше нівідкіль, а, значить, банкрутство, опис майна і повне блокування подальшої роботи? Лишається питання: ця ситуація демонструє безлад в нашої державі, або знищення природних резерватів комусь вигідно?
Щоб якось поглянути на ситуацію очами наших можновладців, ми направили всім нардепам запити з одним питанням: "Де заповідним установам взяти кошти? - коли одним законом ви зобов'язали їх сплачувати мільйони, а другим - ухвалили бюджет, в якому кошти на це не передбачили?"
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:674

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика