Новини, що ви могли пропустити. Протистояння НПП "Дворічанський" з елітними мисливцями та ХОДА:

9 вересня - 3 жовтня 2015 року.
1. Громадськість так налякала директора Департаменту екології, що той втік зі свого кабінету посеред наради.
2. Законність вимог фінансової інспекції до національного парку розгляне суд.
3. І знов суд проти парку – через п’ять років роботи парку Кам’янська сільрада намагається відізвати своє погодження на його створення.
4. Ще одна перевірка в парку. Цього разу перевіряти парк приїде Державна екологічна інспекція.

1. Громадськість так налякала директора Департаменту екології, що той втік зі свого кабінету посеред наради.
08.09.2015 пройшла нарада щодо розширення території національного природного парку "Дворічанський". В ній прийняли участь директор національного природного парку Височин М.О., начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Саранча В.І. й доцент кафедри зоології ХНУ ім. В.Н. Каразіна Атемасова Т.А. Директор департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Тимчук А.О., хоч і планував, участі в нараді не прийняв – оскільки послухати, що на ній відбуватиметься, прийшли актівісти-захисники парку, а в присутності громадськості пан Тимчук радитися не захотів, і тому залишив власний кабінет.
Ми ще раз почули позицію харківських чиновників, що питання розширення меж Парку знаходиться на контролі ХОДА, які навіть намітили на папері певні кроки, необхідні для його реалізації. Але слід зазначити, що навіть зробити на прохання Міністерства екології робочу групу по розширенню території НПП "Двуречанський" чиновники ХОДА так і не спромоглися.

2. Законність вимог фінансової інспекції до національного парку розгляне суд.
Адміністрація Парку направила до Харківського окружного адміністративного суду позов проти Куп’янської міжрайонної державної фінансової інспекції у Харківській області. 11 вересня 2015 року суддя Мар’єнко Л.М. ухвалив відкрити провадження в адміністративній справі про скасування незаконних вимог Державної фінансової інспекції. Розгляд справи відбудеться 08.10.2015 о 14:30 за адресою м. Харків, вул. Сумська, 3, "Б-6", 3-й поверх, каб. №8.

3. І знов суд проти парку – через п’ять років роботи парку Кам’янська сільрада намагається відізвати своє погодження на його створення.
Відбулось засідання по справі про визнання незаконним та скасування рішення Кам’янської сільської ради Дворічанського району від 27.04.2007 №76 "Про погодження створення НПП "Дворічанський". Позивач, фермерське господарство "Гиренко Андрій Іванович", вважає рішення сільради незаконним, оскільки національний парк обмежує його нібито законну діяльність.
В свій час для він ведення товарного сільськогосподарського виробництва взяв в оренду земельну ділянку, яка розташована на території Парку. Оскільки жодних дозвільних документів на таку діяльність не надавалося, при дискуванні цієї ділянки служба держохорони НПП склала припис та, щоб притягнути винних у розорюванні ділянки парку до відповідальності, направила матеріали до Дворічанської міліції. Цікаво інше: виявилося, що у господаря земельної ділянки є акт на землю, виданий у 2010 році. В той же час, за картографічним матеріалом НПП від 2009 року, у складі Парку орних земель нема взагалі. Обидва документи (картографічний матеріал до погодження створення НПП та акт на землю власника земельної ділянки) видав Дворічанський держкомзем. Як так склалось, що у 2009 році держкомзем говорить про відсутність орних ділянок, що увійшли до складу Парку, а у 2010 році видає акт на землю для ведення сільськогосподарського виробництва?
Отже засідання в кінці-кінців було перенесено на 6 жовтня, оскільки сам господар ділянки в зал засідання не з’явився, т.к. взагалі не був учасником справи. Тож суд вирішив, що його права можуть бути порушені і видав Ухвалу на залучення господаря ділянки до розгляду справи.
Цікаво ще одне. На початку засідання ми попередили суддю про те, що збираємось проводити відеозйомку. Згідно Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ст. 11, "Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав".
Але на початку засідання суддя звернувся, без будь-яких пояснень, щоб камеру винесли з залу засідання. Тобто все засідання відбувалось без відеофіксації. Нарешті наприкінці засідання суддя Гнизділов пояснив це наступним чином: "Суд роз’яснює, що на теперішній час, зараз, справа не розглядається по суті, але Ви маєте право: ну Ваш представник звернувся в коридорі (стосовно відеофіксації - прим.авт), я роз’ясню під запис: ми відкриті до спілкування і всі процеси проводяться відкрито. Якщо буде бажати проводити аудіо, аудіофіксацію - будь ласка, без заперечень. Якщо зі стаціонарного відео, хоче проводити відеозйомку - треба подати до суду Заяву на проведення такої відеозйомки. І суд роз’яснює, якщо не буде заперечень від учасників процесу, а саме: Сергій Вадимович (голова Кам’янської сільської ради) являється публічною особою, це його не стосується. Він повинен і його думку можна не враховувати. А якщо буде заперечувати представник позивача на проведення такої зйомки, то вже суд буде вирішувати це питання в дорадчій кімнаті. Зрозуміло?"
Тобто, суддя Гнизділов Ю.М. порушує права громадян на відкритість судових процесів.
Але це ще не все. Наприкінці суддя Гнизділов також промовив, що "не треба робити з нашого засідання цирку, яки Ви це робили у Харкові. Давайте будемо поважно ставитись до учасників процесу та суду". Що при цьому малося на увазі стане ясним з наступних засідань.
Тож 6 жовтня запрошуємо всіх, у кого є можливість і час, прийняти участь у черговому засіданні, що відбудеться у смт. Дворічна, вул. Осеніна, 1, о 10.00.

4. Ще одна перевірка в парку. Цього разу перевіряти парк приїде Державна екологічна інспекція.
Всі пам’ятають чисельні звернення адміністрації Парку, громадськості щодо необхідності проведення перевірки мисливського господарства ДП "Бірюк" щодо додержання природоохоронного законодавства. Всі ці звернення, незважаючи на публічну заяву начальника екоінспекції Георгіяна А. про створення комісії та вирішення питання, офіційно були проігноровані Державною екологічною інспекцією у Харківській області, з посиланням спочатку на мораторій, а потім на те що подібні перевірки можуть проводитись лише за заявою фізичної особи.
29.09.2015 адміністрація Парку отримала повідомлення про проведення Держекоінспекцією у Харківській області з 22 жовтня по 11 листопада 2015 року планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Як ви вважаєте хто буде відповідати за порушення природоохоронного законодавства мисливським господарством у межах Парку? Хто залишиться винним у знищенні охоронних знаків? І останнє питання – чому державну установу ретельно перевіряють, а комерційне браконьєрське підприємство навіть не наважуються?
*
____________________

КОНТАКТ:
Андрій Тупіков, заступник директора - головний природознавець НПП "Дворічанський":
тел. (050) 839-04-51, e-mail: [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:891

Кампании общеукраинские

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика