ЩОДО ПОРУШЕННЯ НОРМ ДІЮЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПРИ БУДІВНИЦТВІ АВТОДОРОГИ У М. ХАРКОВІ ВІД ВУЛ. СУМСЬКОЇ ДО ВУЛ. НОВГОРОДСЬКОЇ

\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (# 514 від 05.07.10)

Відкрите звернення
Начальнику Державної екологічної інспекції в Харківській області,
Начальнику Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації,
Начальнику Харківського регіонального управління водних ресурсів,
Головному державному санітарному лікарю м. Харкова
копії: Міністру охорони навколишнього природного середовища України,
Міністру культури і туризму України,
Голові Державного Комітету України по водному господарству,
Головному Державному санітарному лікарю України

Шановні панове!

З 20 травня 2010 р. в Харкові, в Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького, від вул. Сумської до вул. Новгородської (в районі вул. Білої Акації) триває будівництво автодороги для подальшого будівництва готельного комплексу та апартаментів.
За повідомленням начальника Державної екологічної інспекції П.Б. Жили, Держекоінспекція в Харківській області надала припис щодо призупинення робіт із реалізації даного проекту до сплати відновної вартості дерев, які були видалені на даній ділянці, та проведення державної екологічної експертизи даного проекту. Про продовження будівництва автодороги і після надання цього припису ми вже повідомляли Держекоінспекцію в Харківській області (http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/ParkGorkogo/Untitled0.pdf).

Проект будівництва цієї дороги був погоджений, у тому числі, Управлінням культури і туризму Харківської облдержадміністрації (висновок № 08-10/888 від 26.02.08 р.) та Харківською міською санепідстанцією (висновок № 130-31 від 27.02.08 р.). Причому, у висновку Управління культури і туризму стверджується, що «На території вказаної земельної ділянки відсутні пам'ятки археології, історії та монументального мистецтва, що взяті під охорону держави».

2 липня 2010 р. на трасі, де має пройти дорога, робітники знімали ґрунт і вивозили його в яр, що знаходиться у Парку ім. Горького і йде паралельно цій дорозі. По днищу цього яру протікає струмок, який впадає у Саржин Яр. СКИНУТИМ ҐРУНТОМ РІЧИЩЕ СТРУМКА БУЛО ЗАСИПАНЕ (див. фото 1, 2), ЧИМ БУВ ПОВНІСТЮ ПОРУШЕНИЙ ЙОГО ГІДРОЛОГІЧНИЙ РЕЖИМ І СТВОРЕНА НЕБЕЗПЕКА ПІДТОПЛЕННЯ ТЕРИТОРІЇ. Судячи по обсягам скинутого ґрунту, в яр його скидали далеко не перший день. При цьому було повністю знято та викинуто у яр родючий шар ґрунту на значній площі.
МАШИНАМИ, ЯКІ СКИДАЛИ ҐРУНТ У ЯР, БУЛО ПОШКОДЖЕНО БЛИЗЬКО 10 ДЕРЕВ (сосен, кленів тощо).

Ґрунт знімався, зокрема, на ділянці (більше 400 метрів узбіччя дороги, яка будується, від повороту на тенісні корти), де в великій кількості були знайденні людські кісткові останки (див. фото 5-9). За словами старожилів, в даному місці знаходяться поховання часів Великої Вітчизняної війни (німецьке та італійське кладовища) і поховання туберкульозних хворих.
Висновки Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації та Харківської міської санепідстанції, якими був погоджений даний проект, не враховували знаходження на цій ділянці людських кісткових залишків. А ЦІ ЗАЛИШКИ, З ОДНОГО БОКУ, МОЖУТЬ МАТИ ЗНАЧЕННЯ ЯК ПАМ'ЯТКА ІСТОРІЇ (А ВОНИ ЗАРАЗ ЗНИЩУЮТЬСЯ БУДІВЕЛЬНИКАМИ), З ІНШОГО – ЇХ ПОТРАПЛЯННЯ ІЗ ҐРУНТОМ ДО ВОДНОГО ОБ’ЄКТА, МОЖЕ ПРИВЕСТИ ДО ЙОГО БАКТЕРІОЛОГІЧНОГО ЗАБРУДНЕННЯ.

З огляду на викладені вище факти, прошу
ДЕРЖАВНУ ЕКОЛОГІЧНУ ІНСПЕКЦІЮ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ:
1) вжити заходів щодо дотримання наданого нею припису про призупинення робіт із спорудження автодороги;
2) вжити заходів щодо припинення засипки струмка в яру та поновлення його природного гідрологічного режиму, притягнути винних у засипці до відповідальності та стягнути збитки за заподіяну шкоду;
3) вжити заходів щодо припинення пошкодження дерев біля яру, притягнути винних у ньому до відповідальності та стягнути збитки за заподіяну шкоду;
4) зобов’язати забудовників виконати вимоги законодавства щодо поводження з родючим шаром ґрунту, його захисту та збереження.

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ:
1) провести експертизу історичної цінності поховань, що знаходяться на місці будівництва автодороги;
2) до отримання висновку цієї експертизи, через вірогідність зруйнування об’єкту, що має велику історичну цінність, призупинити дію висновку № 0810/888 від 26.02.08.

ХАРКІВСЬКЕ РЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ:
вжити заходів щодо припинення засипки струмка в яру та поновлення його природного гідрологічного режиму, притягнути винних у засипці до відповідальності та стягнути збитки за заподіяну шкоду.

ГОЛОВНОГО ДЕРЖАВНОГО САНІТАРНОГО ЛІКАРЯ М. ХАРКОВА:
1) прийняти заходів для припинення бактеріального забруднення струмка та притягнути винних у ньому до відповідальності;
2) провести санітарно-гігієнічну експертизу можливого впливу кісткових останків, що знаходяться на даній ділянці на здоров’я населення;
3) через небезпеку виникнення епідемії, на час проведення санітарно-гігієнічної експертизи, призупинити дію висновку №130-31 від 27.02.08 р.

Відповідь на це звернення прошу дати згідно вимог діючого законодавства.

З повагою,
Голова Ради ЕкГ «Печеніги» С.О. Шапаренко

Додатки:
Фото 1, 2. Струмок, засипаний ґрунтом - http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/ParkGorkogo/Doroga/02_07_10/f1-2
Фото 3-4. Дерева, пошкоджені транспортом - http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/ParkGorkogo/Doroga/02_07_10/f3-4
Фото 5-9. Кісткові останки - http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/ParkGorkogo/Doroga/02_07_10/f6-9
*____________________

КОНТАКТИ:
Екологічна група "Печеніги", Сергій Шапаренко: тел. (066) 387-46-81, pechenegy[at]rambler.ru

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.

v:4788

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика