Зупинити чергову спробу знищення старовікових ділянок національного природного парку "Гомільшанські ліси"!

DSCN3493.JPG

Міністру екології та природних ресурсів України

Шановний пан Міністре!
Ми знов звертаємось до вас з приводу запланованих санітарних заходів на території національного природного парку "Гомільшанські ліси", які загрожують знищенням цінних природних комплексів парку та суперечать проекту організації його території.
Нагадаємо, що дана проблема в парку виникає вже не вперше: 28 вересня 2012 року його науково-технічна рада також погодила санітарні заходи, які в більшості суперечили проекту організації території парка. Але завдяки твердій позиції Міністерства екології та природних ресурсів, ліміти, за якими ці заходи подавалися, були повернені на доопрацювання, та в кінцевому підсумку, приведені у відповідність із нормами.
Отже, 1 березня 2013 року на науково-технічну раду парку були подані ліміти на проведення санітарно-оздоровчих заходів у межах господарської зони "Гомільшанських лісів" на 2013-2014 роки. Як і в минулому році, рада ці ліміти затвердила, не враховуючи, що деякі з них не відповідають проекту організації території парку. В результаті до переліку територій, на яких планується провести санітарно-оздоровчі заходи, потрапили ділянки, де проектом організації вони заборонені:
по Коропівському природоохоронному відділенню:
1) виділи 10 та 8 кварталу 46 – ділянка старовікової діброви з середнім віком дерев у 170 років, місце гніздування хижих птахів – канюка та чорного шуліки, занесених до Червоного списку області та міжнародних охоронних списків, та орла-карлика, який занесений до Червоної книги України;
2) виділи 5 і 6 кварталу 65 – ділянка призаплавної діброви з унікальними рослинними угрупованнями - тут зростають рослини, занесені до Червоної книги України: тюльпан дібровний та рябчик руський; з рідкісних тварин тут мешкають горностай, великій та малий підорлики, на харчування сюди прилітає гордість парка – орлан-білохвіст;
по ДП "Зміївське лісове господарство:
3) виділ 6 кварталу 12 Гомільшанського лісництва (ця ділянка до особливо цінних включена за нумерацією лісовпорядкування до 2011 року – як 8 виділ) - старовікова діброва віком 150 років, де масово зростає тюльпан дібровний; мешкає мідянка, а велика кількість фаутних дерев слугує домівкою для рідкісних видів комах та рукокрилих;
4) виділ 1 кварталу 11 Первомайського лісництва – ділянка нагорної діброви з унікальними рослинними угрупованнями, занесеними до списку зникаючих типів природних середовищ Європи – для їх збереження будь-яка лісогосподарська діяльність тут заборонена.

11 січня 2013 року питання збереження лісів на території НПП "Гомільшанські ліси" обговорювалось на спеціальній нараді в Міністерстві. Згідно протоколу наради, адміністрації парка при плануванні будь-яких заходів було рекомендовано враховувати їх відповідність проекту організації території, який в повній мірі відповідає цілям та завданням парку. Однак цього чомусь не відбувається.
Також слід звернути увагу на чинний склад науково-технічної ради парку, яка вже вдруге приймає рішення всупереч чинному законодавству. На нашу думку, це відбувається через відсутність в раді науковців та фахівців у природоохоронній, еколого-освітній, та рекреаційній галузях (що, до речі, є вимогою п. 2.3 Наказу Мінекоресурсів № 103 від 09.08.2000 "Про наукову діяльність заповідників та національних парків України").

Тому, задля вирішення ситуації, що склалася, ми просимо:
1. Не погоджувати ліміти на проведення санітарних заходів, що суперечать проекту організації території національного природного парку "Гомільшанські ліси", а саме: у виділах 10 та 8 кварталу 46 та 5 і 6 кварталу 65 Коропівського природоохоронного відділення; виділі 6 кварталу 12 Гомільшанського лісництва та виділі 1 кварталу 11 Первомайського лісництва ДП "Зміївське лісове господарство.
2. В зв’язку із прийняттям науково-технічною радою національного природного парку "Гомільшанські ліси" рішень, які суперечать чинному законодавству, та невідповідності її нинішнього складу нормам наказу Мінекоресурсів № 103 від 09.08.2000, розглянути можливість щодо її дострокової зміни.

З повагою,
1. Шапаренко С.О., Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. Г. Заворотна, Молодіжне відділення Національного екоцентру України.
3. С. Теплинський, Москва.
4. С. Мухачов, Татарстанська рада Всеросійського товариства охорони природи, Татарстанське відділення Соціально-екологічного Союзу, к.т.н., Казань, Росія.
5. Г. Гузь, Алчевськ Луганської обл..
6. В. Левченко, д.б.н., Еколого-правовий центр "Беллона", Санкт-Петербург.
7. О. Рудик, Товариство геоекологів, Сімферополь.
8. А. Іванов, Дружина охорони природи Московського держуніверситету, Росія.
9. Т. Чорна, Одеса.
10. Д. Ясницький, хут. Безпалівка Зміївського р-ну Харківської обл..
11. А. Брежнєва, хут. Безпалівка Зміївського р-ну Харківської обл..
12. А. Павелко, "Бюро екологічних розслідувань ", Львів.
13. І. Балашев, к.б.н., Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
14. А. Каюмов, Екоцентр "Дронт", Нижній Новгород, Росія.
15. Ю. Тернова, Еколого-культурний центр ім. В.М. Гонтаренка, с. Маяки Біляївського р-ну Одеської обл..
16. Г. Федоров, Громадська організація "Экодом", Мінськ, Білорусь.
17. Є. Каролінський, к.ф.-м.н, доцент Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
18. Г. Козулько, к.б.н., Громадський проект "Біловезька пуща - 21 століття", Білорусь.
19. А. Мішта, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
20. Н. Шумейко, група "Грін-борд", Москва.
21. Д. Демчева, група "Грін-борд", Москва.
22. О. Веретенников, група "Грін-борд", Москва.
23. М. Матвєєв, група "Грін-борд", Москва.
24. О. Кравченко, Міжнародна благодійна організація "Екологія-Право-Людина", Львів.
25. С. Забєлін, Міжнародний соціально-екологічний союз, Москва.
26. В. Щербаченко, Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Луганськ.
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, pechenegy@rambler.ru

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1370

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика