Припинити цькування Ігоря Акімова!

5 жовтня минулого року Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ), Форум порятунку Києва й ін. пікетували Національну Академію Наук України. Під час цієї акції один з її спікерів (від Форуму порятунку Києва), Віталій Черняхівський, вдарив в обличчя директора Інституту зоології, члена-кореспондента НАН України, 79-річного Ігоря Акімова (сюжет телеканалу ZIK про цей пікет).


Ю. Клименко, завідувач відділу дендрології Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України:

"Я був на тому мітингу. Бачив, як підло Віталій Черняхівський вдарив Ігоря Андрійовича ліктем в обличчя. До глибини душі був обурений цим нелюдським вчинком. Не менше обурення викликають у мене й підлі звинувачення, висунуті проти Ігоря Андрійовича".

Брутальні акції - за визначенням директора КЕКЦа Володимира Борейка, "жорсткі пікети", – стали звичайними для цієї організації. Відсутність для своїх природоруйнуючих ідей суспільної підтримки вона намагається компенсувати скандальною відомістю.
З побиття похилого науковця КЕКЦ також намагається вичавити максимум піара. За його версією, 79-річний академік бійку організував сам (саме "організував"!). Причому, "з метою зриву екологічного пікету", - у В. Борейка, мабуть, є якесь магічне дзеркало, інакше, звідки б йому сталі відомі наміри цього злісного хулігана? Незрозуміло, як кияни досі жили поруч із таким злодієм, але тепер, завдяки пильному КЕКЦу із поплічниками, вони, як і суспільство в цілому, можуть не турбуватися: "По обращению киевских общественных организаций, Киевская городская прокуратура открыла на Акимова дослужебное [насправді, "досудове" – але то таке…] расследование по признакам уголовного правонарушения, предусмотренного ст. 340 УК Украины за нападение на участников экологического пикета (срок до 5 лет)".
І, не чекаючи закінчення досудового розслідування, він вже клеймить І. Акімова "нарушителем законов" (всіх?), і вимагає від Президента Академії провести з ним "воспитательную беседу"...

Стаття 340 Кримінального кодексу України
Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій
Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, якщо це діяння було вчинене службовою особою або із застосуванням фізичного насильства, -
карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Про які "київські організації" при цьому йдеться, незрозуміло – в кекцівському пості наведений тільки лист "Громадської організації "Захист Українського Народу", яка в Інтернеті фігурує майже виключно на своїй ФБ-сторінці, і, судячи з якої, займається проблемами банківських вкладників. Для повноти картинки слід згадати особисте відношення В. Борейка до І. Акімова. У відповідь на критику Ігорем Андрійовичем його шкідливих фантазій (приклад такої критики), той в Інтернет-просторі вибухав ярликами на зразок "генерала" от зоологии", "сталиниста", "лысенковца", - при цьому загадково натякаючи, що очолювати інститут І. Акімову лишилося недовго...

Таке цькування похилого вченого обурило як наукову, так і природоохоронну спільноту.

Олександр Волошкевич, Дунайський біосферний заповідник:
"Знаю Ігоря Андрійовича вже 25 років. Це людина певних моральних принципів (під час пікету можна було б і відсидітися в своєму кабінеті) і дуже яскрава харизматична особистість. В контрасті з ним деякі болісно відчувають свою нікчемність, і саме цим пояснюється підвищена злостивість В. Борейка.
Останній остаточно обрав тактику залякування всіх незгодних, і, на жаль, на деяких це діє, і вони його просто обходять, як скажену собаку на вулиці - але І. Акімов не такий.
Коли читаєш повідомлення В. Борейка з цього пікету, то думаєш - чи він дійсно вже неадекватно оцінює ситуацію, або він є ще цинічніший, ніж ми уявляємо? Здавалося б, в такому вже досить поважному віці люди повинні мудріти, і йому треба намагатися замолити свою жахливу гординю - але ситуація рухається тільки по наростаючій.
Найсумніше, що на молодих людей всі ці зовнє ефектні епатажні заходи можуть справити враження, і вони в них втягнуться, навіть не уявляючи, скільки своїх звинувачень В. Борейко будує на відвертій брехні. Користуючись нагодою, хочеться застерегти від цього - щоб потім їх не мучила совість."

Олена Яворська, Вінницька обласна екологічна асоціація "Зелений світ Поділля":
"Дії Борейка і компанії не можна кваліфікувати інакше як цькування. Стосовно характеристики Акімова з точки зору його природоохоронної діяльності - лише одна деталь: на факт масової загибелі найчисленнішого в Україні стада зубрів у січні цього року ні Мінприроди, ні екоінспекція, ні Борейко навіть не чхнули... лише Акімов негайно, як тільки дізнався, відрядив своїх фахівців на місце перебування тварин, і, за даними спостережень, вимагав зібрати спеціальну міжвідомчу нараду, а тим часом надав необхідні консультації лісгоспу й обласній раді. Невіглас Борейко проти академіка - це відрижка лисенківщини в чистому вигляді".

Віталій Грищенко, Канівський природний заповідник:
"Бурхлива діяльність Борейка та іже з ним дискредитує весь природоохоронний рух. Якщо природоохоронці не відмежуються від нього, то чорна пляма лежатиме на всіх. Борейко й раніше був страшенно упертим і непоступливим, а останнім часом він увірував у те, що є пророком, геніальним і непогрішимим, і той, хто не розуміє і не сприймає його видатних ідей - недоумок, або ворог, з яким треба боротися. Звідси постійне цькування опонентів.
Так, Борейко зробив і немало чого корисного. Я багато років з ним співпрацював. Але в цілому його діяльність можна оцінити так, як Е. Нєізвєстний оцінив Хрущова, зробивши пам'ятник чорно-білого кольору. На жаль, чорного з роками стає все більше."

Побиття похилої людини, "притягнуте за вуха" звинувачення її в кримінальному злочині, та ще й піар на цьому, - не можуть бути хоч якось прийнятними в будь-якому цивілізованому суспільстві! Тому науковці та громадські актвісти звернулися до Шевченківського УП ГУНП України в м. Києві із сподіванням на об’єктивність дорученого йому досудового розслідування "справи Акімова".
*

Начальнику Шевченківського УП ГУНП України в м. Києві
Копії: Міністру внутрішніх справ України,
Генеральному прокурору України
Керівнику Київської міської прокуратури № 10

Стосовно об’єктивності досудового розслідування кримінального правопорушення, нібито вчиненого директором Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Нан України І.А. Акімовим

Шановний панове!
5 жовтня минулого року під час пікету Національної Академії Наук України один з його спікерів, Віталій Черняхівський, вдарив в обличчя директора Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, члена-кореспондента НАН України, Ігоря Акімова. Телевізійний сюжет про цей пікет в мережі Інтернет розташований за адресою https://www.youtube.com/watch?v=tIan5OmFChY.

З листа Голови ГО "Захист Українського Народу" Б.А.Цімейка № 43 від 07.03.16 нам стало відомо, що 03.02.16 до ЄРДР були внесені відомості за № 42016101100000023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 340 КК України, і нібито вчиненого директором Інституту зоології І.А. Акімовим. "Який 05.10.16 р. під час проведення по вул. Б. Хмельницького, 15, санкціонованого мирного мітингу гр. Черняховським В., головним координатором ГК "Форум порятунку Києва" всупереч положень Конституції України перешкоджав громадянам у проведені мирного мітингу, ще при цьому сам проводив несанкціонований мітинг з залученням співробітників інституту".
І що "за заявою гр. Акімова І.А. 05.10.15 р. (за подіями, що мали місце 05.10.15 р. під час проведення мирного мітингу гр. В. Черняховським) порушене кримінальне провадження ЄРДР № 12015100100011914 за ч. 1 ст. 125 КК України щодо Черняховського В.".
Твердження, викладені в даному листі, на наш погляд, є абсолютно безпідставними.

Кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ст. 340 Кримінального кодексу України, проявляється у незаконному перешкоджанні організації або проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Воно може бути вчинене службовою особою - із застосуванням насильства або без такого; або іншою особою - із застосуванням насильства.
Твердження Б.А.Цімейко, що дана акція проводилася по вул. Б. Хмельницького, 15 (за цією адресою знаходиться в т.ч. Інститут зоології, директором якого є І.А. Акімов), є неправдивим: кадри з телевізійного сюжету свідчать, що вона проводилася по вул. Володимирській, 54 - біля будівлі Президії Національної Академії Наук України.

Фото будівлі по вул. Б. Хмельницького, 15 з Інтернет-ресурсу Google. За твердженнями Б.А.Цімейка акція 5 жовтня проводилася тут.

Фото будинку Президії Національної Академії Наук України (вул. Володимирська, 54) з Інтернет-ресурсу Google.

Кадр з телевізійного сюжету про акцію

Про це ж свідчить і повідомлення в мережі Інтернет одного з організаторів даної акції, Київського еколого-культурного центру: "5 октября 2015 г. Живая планета, Дружина охраны природы “Зубр”, Белый орел, Форум порятунку Киева, Спилка защиты Голосеева, Киевский эколого-культурный центр проводили пикет Президиума национальной академии наук Украины".
І.А. Акімов в Президії Національної Академії Наук України не працює, і тому перешкоджати проведенню даної акції як службова особа він не міг. Ніякого насильства до його учасників він не застосовував, що добре помітно на відео (навпаки, сам постраждав від В. Черняхівського).
Отже, звинувачення, що І.А. Акімов "перешкоджав громадянам у проведені мирного мітингу" не відповідає дійсності.

Так само не відповідає дійсності і твердження, що він "сам проводив несанкціонований мітинг". Вільна участь в будь-яких мирних мітингах, вуличних походах і демонстраціях гарантується громадянам України Конституцією. Про проведення даної акції, по твердженням її організаторів, органи влади були завчасно сповіщені – отже, в ній міг прийняти участь будь-який громадянин України, в тому числі, і І.А. Акімов. Ніякого другого, "несанкціонованого мітингу" при цьому не проводилося. Що також підтверджується телевізійним сюжетом про акцію.

Враховуючи наведене вище, ми сподіваємося, що досудові розслідування за № 42016101100000023 за ст. 340 КК України щодо І.А. Акімова, і № 12015100100011914 за ч. 1 ст. 125 КК України щодо В. Черняхівського, будуть проведені об’єктивно і неупереджено.

З повагою,
1. С. Шапаренко, Екологічна група "Печеніги", Харків.
2. О. Волошкевич, к.б.н., лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений природоохоронець України, директор Дунайського біосферного заповідника НАН України, Одеська обл.
3. М. Височин, директор Національного природного парку "Дворічанський", Харківська обл.
4. В. Харченко, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу паразитології Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
5. А. Матвєєв, науковий співробітник Дунайського біосферного заповідника НАН України, Одеська обл.
6. А. Тупіков, Національний природний парк "Дворічанський", Харківська обл.
7. Ю. Бенгус, ст.викл. каф. ботаніки природничого факультету Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.
8. Г. Гузь, Луганський природний заповідник.
9. М. Нестеренко, Одеса.
10. М. Роженко, Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова.
11. В. Іванець, Національний екологічний центр України, Київ.
12. О. Соколенко, Національний екологічний центр України, Київ.
13. О. Дятлова, Одеса.
14. О. Яворська, Вінницька обласна екологічна асоціація "Зелений світ Поділля".
15. В. Терехова, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
16. А. Куземко, д.б.н., Національний дендрологічний парк "Софіївка" НАН України, Умань.
17. В. Пономаренко, Регіональний ландшафтний парк "Краматорський", Донецька обл.
18. В. Грищенко, Канівський природний заповідник, Черкаська обл.
19. В. Льовкіна, ГО "Шульгівська громада", с. Шульгівка Петриківського р-ну Дніпропетровської обл.
20. І. Сіренко, Національний екологічний центр України, Київ.
21. Л. Боровик, Луганський природний заповідник НАН України.
22. В. Федоренко, голова Екологічного клубу "Дунай", Вилкове Кілійського р-ну Одеської обл.
23. Т. Балацька, голова "Молодіжного Дунайського Клубу", Вилкове.
24. С. Вітер, к.б.н., начальник відділу науки та моніторингу Національного природного парку "Гомільшанські ліси", Харківська обл.
25. З. Берест, ст.наук. співр. Національного природного парку "Голосіївський", Київ.
26. Т. Сова, к.б.н.
27. П. Тєстов, МБО "Екологія-Право-Людина".
28. М. Жмуд, виконавчий директор ГО "Інститут Екології та Розвитку Дельти Дунаю", Вилкове Кілійського р-ну Одеської обл.
29. Г. Проців, Екологічний клуб "Край", Бережани Тернопільської обл.
30. Н. Назаров, Мезинський національний природний парк, Чернігівська обл.
31. Б. Александров, Інститут морської біології НАН України, Одеса.
32. Д. Ширяєва, магістр кафедри ботаніки ННЦ "Інститут біології" Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Дружина охорони природи "Зелене майбутнє", Київ.
33. В. Демченко, д.б.н., завідувач міжвідомчої лабораторії Моніторингу екосистем Азовського басейну Інституту морської біології та Мелітопольського державного педагогічного університету, Мелітополь.
34. М. Музика, Природний заповідник "Медобори", Тернопільська обл.
35. Г. Оліяр, Природний заповідник "Медобори".
36. У. Бачинська, Природний заповідник "Медобори".
37. Г. Баранчук, Природний заповідник "Медобори".
38. Я. Капелюх, Природний заповідник "Медобори".
39. А. Капустинський, Природний заповідник "Медобори".
40. Л. Козира, Природний заповідник "Медобори".
41. О. Мурська, Природний заповідник "Медобори".
42. І. Мурська, Природний заповідник "Медобори".
43. А. Паренюк, Природний заповідник "Медобори".
44. Н. Семенович, Природний заповідник "Медобори".
45. Л. Качмарська, Тернопільське екологічне об'єднання "Наше місто".
46. В. Іванова, вчений секретар Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
47. В. Прокопенко, краєзнавець, Вилкове Кілійського р-ну Одеської обл.
48. А. Цвєткова, Всеукраїнська громадська екологічна організація "МАМА-86", Київ.
49. Й. Черничко, д.б.н.
50. О. Михалечко, Інститут морської біології НАН України, Одеса.
51. С. Бушуєв, директор Одеського центру ПівденНІРО.
52. О. Свєтіков, "Зелений світ", Сєвєродонецьк, Луганська обл.
53. П. Гольдін, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
54. Г. Заворотна, вчений секретар Всеукраїнської громадської організації "Національний екологічний центр України", Київ.
55. О. Брезгунова, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.
56. Г. Киричук, д.б.н., проф., завідувач кафедри ботаніки, біоресурсів та збереження біорізноманіття Житомирського державного університету імені Івана Франка.
57. В. Гавриленко, директор Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Ф.Е. Фальц-Фейна НААН, Заслужений природоохоронець України, член Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
58. Ю. Тучковенко, Одеський державний екологічний університет.
59. А. Бокотей, Державний природознавчий музей НАН України, Львів.
60. Є. Рутьян, к.б.н., Національна академія наук України, Відділення загальної біології, Київ.
61. Ю. Клименко, завідувач відділу дендрології Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, Київ.
62. Д. Шабанов, д.б.н., проф. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
63. М. Кравченко, к.б.н., доц. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
64. А. Заморока, к.б.н., Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Івано-Франківськ.
65. О. Ходосовцев, д.б.н., проф. каф. ботаніки Херсонського державного університету.
66. Д. Ківганов, к.б.н., доц. каф. зоології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
67. Н. Смірнов, к.б.н., провідний науковий співробітник відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею.
68. Н. Полчанінова, к.б.н., ст. наук. співр. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
69. О. Житова, д.б.н., в.о. завідувача кафедри екології лісу та меліорації Житомирського національного агроекологічного університету.
70. Ю. Москаленко, к.б.н., Чорноморський біосферний заповідник НАН України, Херсонська обл.
71. М. Вітько, Українська Екологічна Асоціація "Зелений світ", Марганець Дніпропетровської обл.
72. Н. Дойко, к.б.н., зав. відділом збагачення дендрофлори державного дендрологічного парку "Олександрія" НАН України.
73. С. Галкін, д.б.н., директор державного дендрологічного парку "Олександрія" НАН України, Біла Церква Київської обл.
74. Ю. Пидорич, головний інженер державного дендрологічного парку "Олександрія" НАН України.
75. В. Тищенко, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Київ.
76. Є. Яцюк, наук. співр. Національного природного парку "Гомільшанські ліси", Харківська обл.
77. А. Галкіна, Миколаївський клуб "Спільні дії".
78. Є. Гуляйченко, Чорнобильський центр з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології, Київська обл.
79. М. Шумик, заст. директора з ландшафтного будівництва Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, Київ.
80. А. Ляшенко, к.б.н., зав. лаб. гідроекологічних проблем Дунаю Інституту гідробіології НАН України.
81. К. Зоріна-Сахарова, к.б.н., с.н.с. лаб. гідроекологічних проблем Дунаю Інституту гідробіології НАН України.
82. І. Дзеверін, Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
83. Н. Смілянець, учений секретар Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, Київ.
84. Ю. Куцоконь, к.б.н., Київ.
85. І. Балашов, к.б.н., Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
86. О. Ковальчук, к.б.н., Національний науково-природничий музей НАН України, Київ.
87. Н. Антонець, с.н.с. Дніпровсько-Орільського природного заповідника, Дніпропетровська обл.
88. В. Боярчук, Голова Профкому Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
89. Є. Улюра, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
90. О. Василюк, заступник голови Національного екоцентру України, Київ.
91. Г. Попов, к.б.н., ст. наук. співр. відділу ентомології на наукових фондових колекцій Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
92. О. Шевченко, Київ.
93. О. Бірюк, асп. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, викладач біології у Харківському університетському ліцеї.
94. С. Клименко, мол. наук. співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
95. М. Шпікула, громадська організація "Комітет екологічного порятунку України", Львів.
96. Д. Вискушенко, к.б.н., декан природничого факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка.
97. О. Гарбар, д.б.н., завідувач кафедри екології, природокористування та біології людини Житомирського державного університету ім. Івана Франка.
98. А. Жуков, Беляївська районна громадська екологічна організація "Дельта", Одеська обл.
99. М. Калюжна, к.б.н., голова Ради молодих дослідників Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, вчений секретар Українського ентомологічного товариства, Київ.
100. Ю. Вергелес, ст. викл. каф. інженерної екології міст Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова.
101. З. Селюніна, к.б.н, доцент.
102. М. Листопадський, наук. співр., голова ради молодих вчених Біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН, Херсонська обл.
103. Г. Романюк, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
104. І. Горбань, Західний центр збереження біологічного різноманіття, Львів
105. К. Вишнякова, Український науковий центр екології моря, Одесса.
106. В. Мірутенко, доц. каф. ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського національного університету, голова ГО "Карпатський екологічний клуб "Рутенія", Ужгород.
107. І. Долінська, к.б.н., ст.наук.співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
108. М. Стеценко, Заслужений природоохоронець України, Президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація природоохоронних територій України", Київ.
109. Я. Мовчан, д.б.н., професор кафедри екології Національного авіаційного університету, Національний екологічний центр України, Київ.
110. О. Уманець, к.б.н., пров. наук. співр. Чорноморського біосферного заповідника НАН України.
111. Д. Королесова, мол.наук.співр., Чорноморський біосферний заповідник НАН України.
112. П. Ткаченко, наук.співр., Чорноморський біосферний заповідник НАН України.
113. Р. Варгович, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
114. З. Гершензон, д.б.н., пров.наук.співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
115. Г. Городиська, відп. секретар журналу "Вестник зоологии" (Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України).
116. Т. Марченко, заст.зав. бібліотеки Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
117. Л. Ластикова, зав. наук. бібліотекою Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
118. А. Мішта, к.б.н., Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України.
119. В. Константінова, пров. фахівець з питань цивільного захисту Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
120. О. Бошко, к.б.н., Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
121. Д. Гуляєв, пров. інж. (системний адміністратор) Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
122. П. Редчук, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
123. А. Юрченко, к.с.-г. н., директор Чорноморського біосферного заповідника НАН України, Херсонська обл.
124. В. Артамонов, директор Національного природного парку "Бузький Гард", голова Первомайського осередку Національного екологічного центру України, Миколаївська обл.
125. О. Жовнерчук, к.б.н., Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
126. О. Лісіцина, к.б.н., ст. наук. співр. відділу паразитології Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
127. О. Цвілих, ст. наук. співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
128. Ю. Дідик, наук. співр. відділу акарології Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
129. О. Некрасова, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
130. Є. Яніш, к.б.н., мол.наук.співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
131. Г. Гаврись, к.б.н., завідувач відділу фауни і систематики хребетних Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
132. Ю. Дубровський, Інститут еволюційної екології НАН України, Київ.
133. М. Клєстов, начальник відділу науки Національного природного парку "Ніжньосульській", Полтавська обл.
134. О. Федун, каф. біології Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка.
135. С. Заблудовська, к.б.н., ст. наук. співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Київ.
136. Л. Колодочка, пров. наук. співр. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.

06.04.16

137. І. Cтеценко, пров. інж. Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
138. Ю. Тарасова, к.б.н., доц. природничого факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка.
*
____________________

КОНТАКТ:
Шапаренко Сергій: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2655

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика