Чи зможе революція подолати лісову бюрократію?

Протягом 2009-2010 років Президентом України було створено низку національних парків. Вісім з них створені на землях лісового фонду. Проте, без офіційної передачі земель у користування, парки не господарі на своїй землі. В них немає можливості виконувати природоохоронну, наукову та освітню роботу у повній мірі.

Не одноразово ми звертали увагу на цю проблему. ( "Розірвати зачароване коло навколо земель Слобожанського нацпарку").

І з законодавчого боку вона полягає в наступному: стаття 151, п.6-в Земельного кодексу України передбачає, що для передачі земель у власність необхідна «нотаріально засвідчена письмова згода землевласника (землекористувача)». Але, Постанова Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2008 р. № 610-р “Деякі питання розпорядження земельними лісовими ділянками”передбачає необхідність розпорядження Кабміну. На це й посилалися лісові господарства, відмовляючись надати відповідні документи.

Нарешті, у жовтні 2013 року сталася подія, з якою природоохоронці вдихнули з полегшенням — Кабінетом Міністрів України було прийнято довгоочікуване розпорядження № 796-р “Про погодження питання щодо вилучення та передачі у постійне користування із зміною цільового призначення земельних ділянок установам природно-заповідного фонду” (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/796-2013-р).

Розпорядження № 796-р дозволяє Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству аграрної політики та продовольства, Державному агентству земельних ресурсів і Державному агентству лісових ресурсів приймати рішення про вилучення земель з лісового господарства та надання їх національним паркам. Тобто, вісім національних парків отримали можливість нарешті стати господарями своєї землі та розпочати процес оформлення земельних документів.


На Харківщині таким "безземельним" лісовим національним парком є “Слобожанський”. Він має отримати у користування 5244 га лісових земель від Державного підприємства “Гутянське лісове господарство”. Але, звернувшись із запитом до адміністрації національного парку “Слобожанський”, ми з'ясували, що документи, необхідні для оформлення землі у користування, лісниками так і не надані!Здавалося б, ніяких перешкод для виконання Указу Президента та отримання лісових земель парком вже немає. Проте позитивного здвиження в цій справі не відбулося. Тепер Гутянський лісгосп повідомляє, що до нього ніякі відповідні згоди від Мінагрополітики та Агентства лісових ресурсів не надходили. А саме керівництво лісгоспу вирішити дане питання не в змозі — не їхня компетенція. Проте, на наш запит, Агентство лісових ресурсів знов вказує, що “не заперечує щодо вилучення земельних ділянок площею 5244 га” та направило лист на Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства та на Гутянський лісгосп.

Для передачі землі Гутянському лісгоспу недостатньо того, що Держлісагенство проти цього "не заперечує", для передачі землі потрібна саме "згода", до того ж нотаріально засвідчена.

Хто саме лісовій галузі повинен надавати необхідний документ і чому його досі не надано національним паркам не вирішено. Фактично, зачароване коло лісової бюрократії, про яке ми писали рік тому, не розірване навіть після надання згоди Кабміном.

І найголовніше — чи ця проблема досі не вирішена через бюрократичні непорозуміння, або справа полягає в умисному затягуванні процесу та небажанні Гутянського лісгоспу чи Держлісагенства передавати землі в природно-заповідний фонд? Можливо вони сподіваються, що з часом зміниться законодавство чи станеться ще щось, в наслідок чого землі передавати вже не треба буде?

І це таке питання, на яке громадськість повинна отримати однозначну відповідь, оскільки якщо справа в умисному саботуванні процесу, то, напевно, тільки люстрація зможе вирішити цю проблему.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:2688

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика