Як директор лісгоспу директор національного парку "Гомільшанські ліси" Держлісагентство задовольняє

Більше року міжнародна громадськість веде кампанію проти перебування на посаді національного парку "Гомільшанські ліси" І. Северина – особи, яка за час свого директорства майже зруйнувала цю природоохоронну установу. Найбільшого напруження ця кампанія набула в квітні-травні цього року – перед переукладенням директорського контракту "Гомільшан".
Мінприроди у відповідь на звернення громадськості "звернулось до Державного агентства лісових ресурсів України з проханням проведення перевірки діяльності зазначеної установи". Держлісагентство створило комісію, яка перевірила діяльність І. Северина.
Продовження цієї історії дивіться у нашому зверненні до Голови Держлісагентства.
*

Голові Державного агентства лісових ресурсів України В.М. Сівцю

Стосовно перепризначення І. Северина на посаду директора національного парку
"Гомільшанські ліси"

Шановний пане Голово!

У відповідь на колективне звернення від 22.04.13 "Ні Северину І.О. на посаді директора національного парку "Гомільшанські ліси"!" заступник Голови Держлісагентства І. Шишов повідомив нам, що "Відповідно до наказу Держлісагентства від 28.05.2013 №54-вд, комісією Держлісагентства була здійснена перевірка національного природного парку "Гомільшанські ліси" на предмет достовірності фактів, викладених в Вашому зверненні щодо неправомірних, на Вашу думку, дій директора парку Северіна І.О. Наведені Вами факти підтвердження не знайшли. Враховуючи вищенаведене, Держлісагентство не має вмотивованих підстав для розгляду питання про доцільність перебування на посаді директора національного природного парку "Гомільшанські ліси" Северіна І.О." .

На це ми вважаємо за необхідне зазначити, що, по-перше, згідно сучасних норм українського правопису, з великої літери займенник "ви" пишеться в тому випадку, коли він вживається до однієї особи (див., наприклад, Головащук С.І. Словник-довідник з українського літературного слововживання. - К: Наукова думка, 2004. - С. 60.). Тому для нас є абсолютно незрозумілим, чому п. Шишов називає звернення, підписане 187 представниками громадських організацій та окремими громадянами з України, Білорусі, Росії й Франції, "нашим" ("фактів, викладених в Вашому зверненні", "неправомірних, на Вашу думку, дій", "наведені Вами факти"), - нібито воно було написане особисто Сергієм Шапаренком. Звертаємо Вашу увагу на те, що усього проти перебування І. Северина на посаді директора НПП "Гомільшанські ліси" виступило більше 700 чоловік. Частина з них надала свої підписи в електронному вигляді – під згаданим відкритим зверненням, частина – направила їх Держлісагентству "в паперовому вигляді" (з більшістю їх копій Ви ще раз можете ознайомитися тут).

В кінці свого листа п. Шишов попросив нас "в майбутньому більш ретельно вивчати ситуацію та виробничо-фінансові показники підприємства, перш ніж звертатись в відповідні державні органи". Дивно, що п. Шишов, посадова особа високого рангу відомства, якому підпорядкова бюджетна установа "Національний природний парк "Гомільшанські ліси", вважає її "підприємством".
Згідно із Законом "Про природно-заповідний фонд", "національні природні парки є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами", а згідно Бюджетного Кодексу України, "бюджетні установи є неприбутковими". Підприємство ж, відповідно до Господарського Кодексу України, створюється "для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності". Із завдань національного парку як бюджетної установи із можливими завданнями підприємства перетинається лише "науково-дослідна діяльність", інші не тільки не співпадають, а навіть суперечать одне одному. Завдання національного парку (природоохоронні, рекреаційні, культурно-освітні) спрямовані на збереження природи задля відпочинку людини, господарська діяльність підприємства – на отримання прибутку. У випадку лісових національних парків, одним з яких є "Гомільшанські ліси", вони створювалися саме для захисту природних лісів від загальнопоширеної лісогосподарської діяльності.
Тому незрозуміло, й які "виробничо-фінансові показники" "Гомільшанських лісів" має вивчати громадськість? Що, на думку Держлісагентства, повинен виробляти цей національний парк? Чи не деревину – проти заготівлі якої в "Гомільшанських лісах" міжнародна громадськість за 2012 р. виступала двічі?
Отже, може, і головна проблема "Гомільшанських лісів" полягає в їх підпорядкуванні Держлісагентству? В тому, що очолюване Вами відомство сприймає природоохоронну бюджетну установу як лісгосп?

З твердженням же п. Шишова про необхідність "більш ретельного вивчення" ситуації в "Гомільшанських лісах" ми повністю згодні і для цього просимо надати нам:
- копію Наказу Держлісагентства від 28.05.2013 №54-вд;
- копію підсумкового документу (акту, протоколу, висновку тощо), зробленого комісією Держлісагентства, яка здійснювала перевірку національного природного парку "Гомільшанські ліси" за Наказом Держлісагентства від 28.05.2013 №54-вд;
- копію Наказу Держлісагентства, яким І. Северину було продовжено контракт на обіймання посади директора національного природного парку "Гомільшанські ліси".

Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко.
*
____________________

КОНТАКТ:
тел. (066) 387-46-81, pechenegy@rambler.ru

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:3821

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика