ВІДІБ'ЄМО ТРЕТЮ СПРОБУ ПОНОВЛЕННЯ ПОЛЮВАННЯ НА УКРАЇНСЬКИХ ООПТ!

\\|// БАЙБАК \\|// Екологічна група "Печеніги" (# 589 від 15.05.11)
Дорогі друзі! Шановні колеги!

В. Борейко повідомляв про нову спробу відкрити полювання на частині українського природно-заповідного фонду. За останній рік це вже третя спроба. Сам законопроект, а також супутні йому документи можна подивитися на сайті ВРУ:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=40187, або у нас:
http://www.greenkit.net/Members/Pe4eneg/PZF/PZF_Hunter3.

Ноу-хау цієї спроби – маскування полювання "мисливським туризмом" та ні до ладу, ні до прикладу, вживанням "екологічного туризму". В цілому ж це - близнюк попереднього законопроекту (див. "Байбаки" # 567-570), причому ще недбаліше прописаний.

Тому, МИ ЗНОВ ПРОСИМО ПІДТРИМАТИ НАШІ ОСОБЛИВО ОХОРОНЮВАНІ ПРИРОДНІ ТЕРИТОРІЇ, ПІДТРИМАВ ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ, ЯКЕ НАВОДИМО НИЖЧЕ.

Підписи просимо слати на адресу pechenegy[at]rambler.ru за схемою: фамілія, ініціали, організація (якщо є), населений пункт, країна, - до 20-00 19 травня.
І до цього часу вітаємо будь-які правки й доповнення до цього звернення.

З повагою та надією на вашу допомогу, С. Шапаренко
*

Голові Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків
Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України А.І. Семинозі

Відкрите звернення
"НІ" ЧЕРГОВІЙ СПРОБІ ВІДКРИТИ ПОЛЮВАННЯ НА ЗАПОВІДНИХ ТЕРИТОРІЯХ!

Шановний Анатолій Іванович!

19.04.2011 Верховній Рада втретє зареєструвала законопроект щодо відкриття полювання на територіях природно-заповідного фонду - в антропогенних зонах біосферних заповідників та в заказниках (проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо екологічного та мисливського туризму)" № 8405 від 19.04.2011 р.). На розгляд його подали відомі лобісти "заповідного" полювання, народні депутати В. Каплієнко, І. Рибаков та В. Камчатний.

"Не кийком, то дрючком": законопроект про відкриття полювання на природно-заповідних територіях ті ж самі депутати та ще Г. Задирко й М. Комар вже подавали - 01.12.2010. Ще раніше, 22.10.2010 р., такий само законопроект подавали народні депутати В. Макеєнко та Л. Климов. Ці спроби відкрити полювання на особливо охоронюваних природних територіях Верховною Радою були відхилені - після негативних оцінок українських офіційних осіб та протестів міжнародної громадськості.

Громадськість виступала проти відкриття полювання на територіях природно-заповідного фонду через низку причин:
"Останні 20 років в Україні діючий контроль за полюванням був відсутній. Це призвело до скорочення більшості мисливських тварин, наприклад, чисельність кабана, козулі, диких гусок, лосів впала на 30-70 %; катастрофічно знизилася чисельність мисливських видів птахів, особливо качкових та сивкоподібних. І заборона на полювання на територіях природно-заповідного фонду приймалася саме для покращення стану їх популяцій. Вона була введена 21.01.2010 р. Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України". Завдяки ній, з початком полювання вперше за багато років водно-болотні птахи не були розлякані та розігнані з особливо охоронюваних територій, і перебували на них в найважчий для себе період року – під час прольоту та зимівлі. Однак за рік, що минув, чисельність мисливських тварин відновитися не встигла – на це треба значно більше часу, тому поновлення полювання приведе їх популяції до критичного стану".

Дві перші спроби легалізації полювання автори пояснювали необхідністю "реалізації права Українського народу користуватися природними ресурсами України, зокрема права власності на мисливські тварини".

З третьою спробою лобісти "врахували думку громадськості", - і тепер відновлення полювання на територіях природно-заповідного фонду спрямоване "на узгодження політики природоохорони та природокористування", а саме полювання в тексті законопроекту замінено "мисливським туризмом", - цікаво, в чому між ними різниця?

Крім такого маскування, у порівнянні із попередніми спробами, автори до нового законопроекту нічого принципово нового не прибавили. Тому доречно згадати, із чим 17 січня 2011 р. звернулися до Голови Верховної Ради у відкритому листі "Ні" полюванню на заповідних територіях!" 139 представників громадських організацій та окремі громадяни з України, Молдови, Німеччини та Росії:

"Будь-яке послаблення охоронного режиму територій та об‘єктів природно-заповідного фонду, зокрема, введення полювання, повинно прийматися лише з урахуванням експертних висновків та громадської думки. Вони також не були враховані Так, без економічного обґрунтування, без експертних висновків, не зважаючи на екологічні вимоги та думку громадськості, "для поповнення бюджету" на заповідних територіях можна не тільки полювання відкрити, а і розпочати рубки лісу, видобуток корисних копалин, забудову котеджами для VIP-осіб!

Природно-заповідний фонд України є національним надбанням народу України і частиною Всесвітньої природної спадщини. Більшість громадян він приваблює не можливістю вбивства тварин задля власного задоволення, а єднанням із природою, можливістю побачити диких тварин у природній обстановці, – таких можливостей стає все менше і менше – у тому числі, і "завдяки" мисливцям. Зараз спілкування з природою можливе лише на територіях природно-заповідного фонду. Але відновиться на них полювання – і тут ця можливість зникне. Мисливці становлять всього декілька відсотків населення, і вони не мають права нав’язувати більшості свої інтереси!

Природні резервати України займають всього декілька відсотків території України, тоді як різноманітні мисливські господарства – понад вісімдесят відсотків. Природно-заповідний фонд настільки мізерний, що не може бути одночасно і мисливськими угіддями, це не сумісно" (http://maidanua.org/static/news/2011/1295253442.html).

Враховуючи наведене вище, для збереження природно-заповідного фонду України,
просимо Вас не допустити проходження законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" (щодо екологічного та мисливського туризму)" № 8405 від 19.04.2011 р.!

"Ні" полюванню на заповідних територіях!

З повагою,
1. С. Шапаренко, Екологічна група “Печеніги”, Харків.
2. …
*
____________________
КОНТАКТИ:
Екологічна група "Печеніги", Сергій Шапаренко: тел. (066) 387-46-81,

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

Кампании в Харькове и области

User login

Природа над усе

Дружина охраны природы биофака МГУ