Скільки часу потрібно екологічній інспекції, щоб усунути порушення в заказниках?

У минулому році активісти ЕкГ «Печеніги» обстежили в Харківської області стан малих заповідних об’єктів. В нинішньому році цю роботу було продовжено. Окрім обстеження нових заповідних територій, були переперевірені і резервати, обстежені раніше. Результати такої повторної перевірки виявилися зовсім невтішними: до порушень минулого року додалися ще й нові.

Начальнику Державної екологічної інспекції України

Восени цього року нами було перевірено декілька заказників Балаклійському та Дергачівському районі, а саме:
1. Ботанічного заказника «Ковиловий».
2. Ентомологічного заказника «Великоярузький».
3. Ботанічного заказника «Кудіївський».

4. Ентомологічного заказника «Кущувате».

Уперше ентомологічні заказники «Великоярузький» та «Кущувате» було перевірено в 2012 році. В 2013 нас зацікавило, чи було усунено порушення, виявлені при минулому обстеженні, та як в цілому змінився стан цих територій природно-заповідного фонду.

Тож, при обстеженні було виявлено, що:
1. Як і рік тому, інформаційні аншлаги на території усіх обстежених заказників відсутні.
2. В ботанічному заказнику «Ковиловий» ведеться надмірний випас овець та великої рогатої худоби - про що свідчить істотне порушення рослинного та ґрунтового покриву (фото). Ненормоване випасання приводить до знищення охоронюваних природних комплексів та є порушенням Положення про ботанічний заказник місцевого значення «Ковиловий». Така діяльність, згідно ст. 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд», не може проводитися безконтрольно та потребує погодження з боку влади.
Окрім цього, на території заказника знайдені несанкціоновані сміттєзвалища та відходи тваринництва (фото)


На фото - дивні аншлаги та ще "жива" частина заказникаНа фото - пошкодження верхнього шару нрунту, викликані перевипасомНа фото - смітники у частині заказника, що межує з селом


3. Близько 5 га заказника «Великоярузький» розорані та використовуються для вирощування соняшника. Виявлені при обстеженні у 2012 р. несанкціоновані сміттєзвалища не були ліквідовані (фото) - не дивлячись на публікацію на офіційному порталі прокуратури інформації про їх усунення ( http://www.khar.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=114911 ). У відповідності із Положенням про ентомологічний заказник «Великоярузький» та ст.ст. 9-1 та 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд», дані факти є порушенням режиму охорони заказника.


На фото - сміття, яке було "прибрано" минулого рокуНа фото - сліди нещодовнього видобутку піскуНа фото - поле на території заказника


4. 2. Частина заказника «Кудіївський» розорюється, що призвело знищення рослинності та втрати частини території заказника його природної цінності (фото).


На фото - заказник Кудиевский.Внаслідок відсутності меж, винесених внатуру, велика кількість
заказників, що межують з полями, частково розорюються.


5. 1. Виявлений в 2012 році в ентомологічному заказнику «Кущувате» видобуток піску продовжується. Також до цієї пори не перекриті дороги в заказник, якими важка техніка безперешкодно потрапляє в заказник для видобутку піску (фото).


Рана на тілі заказника Кущевате почала заростатиСвежі сліди видобутку піскуДорога до місця видобутку піску у заказнику

*
____________________

КОНТАКТ:
Марина Кривохижа, ЭкГ "Печеніги": тел. (050)327-53-70, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1925

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика