Під Краматорськом лісники знищили унікальну крейдяну ділянку

KramatZalisn.jpg

Начальнику Державної екологічної інспекції в Донецькій області

Про ведення лісогосподарської діяльності на території регіонального ландшафтного парку "Краматорський", яка негативно впливає на біотичне середовище та порушує умови місцезростання видів рослин, занесених до Червоної книги України

Шановний панове!

13 жовтня 2012 р. нами були обстежені крейдяні оголення ділянки № 1 "Біленьке" регіонального ландшафтного парку (РЛП) "Краматорський". При цьому з'ясувалося, на даній територія вже під час існування регіонального ландшафтного парку відбувалося заліснення.

Згідно експертного висновку "Обследование флоры и растительности Регионального ландшафтного парка "Краматорский"", виконаного під керівництвом д.б.н., професора Донецького національного університету, завідувача відділом природної флори Донецького ботанічного саду В.М. Остапко, територія ділянки № 1 "Біленьке" є найбагатшою за флористичним складом, а його флора нараховує 298 видів. Взагалі на території РЛП виявлено 35 видів рослин, занесених до Червоної книги Донецької області, в тому числі 1 вид, включений до списку Міжнародної Спілки Охорони Природи, та 16 – до Червоної книги України. Крім того, слід зазначити, що 32 види рослин, виявлених на цій території, є раритетними.
Також в цьому висновку було проаналізовано екологічні умови зростання та існування занесених до Червоної книги рослин цієї території. В результаті для збереження 14 видів заборонено залісення схилів, для 5 видів – заборонено порушення місць зростання взагалі. Крім того, всі 35 видів занесених до Червоної книги Донецької області є суто степовими і не існують в умовах лісових насаджень, 26 видів рослин є ендеміками крейдяних відслонень, і їх місцезростання пов'язане лише з крейдяними схилами. Для одного виду, фумани лежачої (Fumana procumbens), це єдине місцезростання в південно-східній частині Україні; а тутешнє місцезростання сонцецвіта звичайного (Helianthemum nummularium) для південно-східної частини України є одним із п'яти відомих.

Виходячи із вищезазначеного, лісогосподарська діяльність, а саме, залісення крейдяних схилів ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", негативно впливає на природний комплекс в цілому та загрожує існуванню 35 видів рослин, занесених до Червоної книги України, і є порушенням ст. 7, 9, 26 Закону України "Про природно-заповідний фонд", ст. 11, 20 Закону України "Про Червону книгу" та Положення про РЛП "Краматорський", за що передбачена відповідальність ст. 90, 91 КУпАП України.

З огляду на викладене вище, вимагаємо вжити заходів за для дотримання режиму охорони території регіонального ландшафтного парку "Краматорський", а саме:
- терміново провести перевірку законності та відповідності умовам та правилам ведення лісогосподарської діяльності на території природно-заповідного фонду заліснення крейдяних оголень ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський";
- вжити заходи для ліквідації загрози існуванню видам, занесеним до Червоної книги України на крейдяних оголеннях ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", які з'явилися внаслідок даного заліснення;
- притягнути винних у даних порушеннях до відповідальності;

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко

Додатки:
1. Список рослин, виявлених на території ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський", за результатами експертної оцінки "Обследование флоры и растительности Регионального ландшафтного парка "Краматорский".
2. Фотографічні матеріали території ділянки № 1 "Біленьке" РЛП "Краматорський". 13.10.2012 р.
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, pechenegy[at]rambler.ru

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:7369

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика