Дерибанщик Макаренко та лісоруб Северин руйнують природні комплекси національного парку "Гомільшанські ліси".

Літом цього року ГПУ затримало на хабарі податківця Михайла Миколайовича Макаренка. Крім діяльності в податковій пан Макаренко відомий і знищенням заповідних комплексів: побудувавши маєток в Національному природному парку "Гомільшанські ліси", сім'я Макаренок (відповідно до декларації, будинок та земельні ділянки, на яких він розташований, належать не Михайлу Миколайовичу, а його сину - Михайлу Михайловичу) рік від року освоює ділянки заповідних луків, знищуючи при цьому оселища тварин та рослин, занесених до Червоної книги України.
Восени цього року на луках біля садиби Макаренко були вирубані дерева та кущі. Що саме цікаве – вирубані співробітниками самого національного парку на чолі з його головним природоохоронцем Іваном Севериним. Наразі збитки державі внаслідок цих дій складають 25 тис. грн.

Примітка: Тім, хто слідкує за подіями в національному парку "Гомільшанські ліси", Іван Северин відомий як особа, яка в 2010 році вимагала скасування парку, а в 2012 році за протекцією тодішнього голови району Євгена Мураєва стала його директором. За роки свого царювання Іван Северин відзначився регулярними спробами вести масові вирубки заповідних лісів, війною з бобрами та дятлами, та багатьма безглуздими висловами, які в середовищі природоохоронців стали крилатими. Під тиском громадськості його, все ж таки, з посади директора зняли - але далеко він не дівся, і вже в 2015 році за протекцією колишнього начальника Харківського облуправління лісового та мисливського господарства Бориса Білоуса (у відношенні до якого зараз за зловживання владою відкрита кримінальна справа) його зі скандалом призначили головним природоохоронцем (!) парку.

Ця вирубка 100-відсотково незаконна, бо, відповідно до законодавства, в національному парку подібне повинне здійснюватися на підставі дозволів в межах лімітів на природокористування, а науково-технічна рада парку такі ліміти не погоджувала. За словами начальника наукового відділу парку Станіслава Вітера, ця ділянка, через мешкання на ній червонокнижних видів, є особливо цінною - тому науковий відділ вважає, що ця рубка нанесла національного парку велику шкоду.
Окрім вирубки, ці нещасні луки піддалися насиллю і з боку Макаренків. Ці господарі розширюють свою садибу, потрохи засипаючи ґрунтом та знищуючи важкою технікою ґрунтовий покрив, а з ним і красу цих лук – рябчики малі. І теж, звісно, без жодних погоджень та документів (до речі, оформити такі документи неможливо - бо знищення об’єктів Червоної книги заборонено).
Можна вважати, що обидві події не зв’язані між собою - але ми вважаємо інакше. Макаренко вже давно зазіхає на заповідні луки, то дерева висадить, де не треба, попутно знищуючи природні комплекси, то щось вирубає, то зненацька поставить паркан не на своїй ділянці. І вже давно ділиться на селі своїми мріями зробити на луках господарський двір, та розповідає, що йому не подобається, що луки заростають неправильними з його точки зору тереном та вербою. І ось Макаренко знов почав розширювати свою територію – на неправильні верби та терен. На нещастя, в парку є людина, що полюбляє рубати дерева – Іван Северин!


2008 рік. Свою садибу Макаренко
побудував прямо по червонокнижних
рослинах - рябчикам малим. Тим
самим природі було завдано збитків
більш ніж на 1,8 млн. грн.

Чому ми вважаємо саме так? Все просто: служба охорони парку не відреагувала на порушення природоохоронного законодавства - ані на знищення ґрунтового покриву та червонокнижних росли, ані на незаконну рубку – ну, і, дійсно, як реагувати, якщо ці дії проводяться під патронатом, фактично, твого керівника!
Наразі ми ще чекаємо на адекватну реакцію від адміністрації парку, яка повинна бути виражена в складанні протоколів по цих порушеннях, розрахунку збитків та звільненні лісоруба - Северина - не тільки з посади, а й взагалі з парку.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", при використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4784

Кампании общеукраинские

Теги

User login

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика