Що в Крейдовій флорі не зруйнували сепаратисти, доруйнують швейцарці?

"Крейдова Флора" розташована на півночі Донецької області, і тому сильно постраждала від російсько-української війни - в 2014 році лінія зіткнення проходила прямо по цьому заповіднику. Від двомісячних боїв тут лишилося "505 вибухових воронок, 81 земляна споруда: окопи, траншеї тощо, площа пожежі від вибухів склала 35,2 га, засмічено 15 га території заповідника, знищено вибухами, та зрізано на облаштування захисних споруд близько 200 дерев сосни крейдової тощо". Відома з дольодовикових часів, сосна крейдова, до речі, занесена до Червоної книги України.
Зараз те, що було недоруйновано боями, збирається доруйнувати Швейцарський фонд з протимінної діяльності (FSD).

Зрозуміло, що після 2014 року боєприпасів, які не розірвалися, в "Крейдовій Флорі" лишилося чимало – але, на щастя, не усюди. На ділянки, де вони є, заповідник неодноразово вказував саперам – однак швейцарці вирішити шукати боєприпаси обабіч дороги між Піскунівкою та Корсунівкой, на ділянці, яка під час бойових дій знаходилася в тилах ВСУ, де боїв не було, військова техніка не проходила і навіть воронок нема!
В своєму листі щодо намірів розмінувати цю ділянку швейцарці посилаються на вказівку Міністерства оборони. От нащо Міноборони розміновувати "чисту" ділянку (руйнуючи при цьому унікальні природні комплекси) і ігноруючи при цьому необхідність розмінування ділянок, де воно дійсно необхідне?

Шапаренко Сергій, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 387-46-81, [email protected]
*

P.S. Лист з цього приводу керівника Крейдової Флори С. Лиманського.


Ковила в "Крейдовій флорі"

P.P.S. Величні крейдові гори та урвища є залишками давнього моря Тетіс, що за часів динозаврів вкривало більшу частину сучасної України. Через особливості крейди - хімічний склад, колір (який відбиває світло) тощо - її природні комплекси унікальні, і за межами цих оголень ніде не зустрічаються. Але зазвичай відклади крейди поховані під багатометровою товщею відкладів пізніших геологічних епох – хіба що їх оголять водні потоки. Саме тому крейдові ділянки можна порахувати по пальцях, і всі вони невеликі за розміром і є вкрай вразливими.
27 видів рослин, що зростають в "Крейдовій флорі", є рідкісними і занесені до Червоної книги України.


Реліктова крейдова сосна

Сон український

Адоніс весняний

Рябчик руський
v:656

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика