Дворічанські земельники «вилучили» ділянки з національного парку

У степовому національному парку «Дворічанський» знову стала актуальною проблема незаконного розорювання земель. Впродовж двох років фермери без належних дозволів використовували землі парку, зокрема урочища «Залівне», для вирощування соняшника. Ще у 2012 році, за таке господарське свавілля фермерське господарство, ТОВ «Капітал-Агро», за рішенням суду було змушене відшкодувати півтора мільйона гривень шкоди (http://pechenegy.org.ua/ru/node/1020). Проте, порушення на цьому не припинилися.

У 2013 році ситуація з розоренням повторилася. Тепер питання було поставлене до громадянки Т.О. Метелькової, яка зізналася міліції, що вона разом з чоловіком вирощувала на вказаній ділянці соняшник. Також відомо, що за вказані дії на гр. Метелькову за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення був складений протокол ( http://pechenegy.org.ua/ru/node/1098 ). Проте, до відповідальності винні так і не були притягнуті.

Ділянка, що зазнала шкоди, знаходиться на досить крутому схилі балки. ЇЇ розорювання має значний негативний вплив на цінні природні комплекси НПП «Дворічанський»: по-перше, через нього з поля вимивається ґрунт, по-друге - активізуються ерозійні процеси, – і на самому полі, і на навколишній території. Також на цих землях було повністю знищено степову рослинність, яка мала у складі рослини, занесені до Червоної Книги України, а вирощування сільгоспкультур заважає її відновленню.

Та ось, цієї весни поле в «Залівному» було знову розоране. Виявивши таке порушення, ми звернулися до екологічної інспекції з проханням розібратися в ситуації та зупинити свавілля фермерів.

Цікавим є той факт, що дворічанські чиновники допомагають фермерам і цього разу залишитися без відповідальності. Відділом Держземагенства у Дворічанському районі, Т.О. Метельковій була надана довідка, в якій вказано, що вказані землі НЕ є територією національного парку! Хоча в Проекті створення національного парку вказується протилежне (див. картосхему). Виходить, що рахуватися з Указом Президента місцеві чиновники не збираються та почувають себе господарями усього регіону. Питання ж легітимності такого «документу» тепер буде вирішувати прокуратура.

Ще у минулому році, Т.О. Метелькова, яка є депутатом Кам'янської сільради, звинувачувала керівництво нацпарку та міліцію в намірах забрати в селян землю, і, користуючись довірою місцевого населення, ініціювала збір підписів щодо ліквідації цього природного резервату (http://pechenegy.org.ua/ru/node/1089). Тепер вона намагається уникнути відповідальності за порушення заповідного режиму, заручившись допомогою чиновників.

Сподіваємося, що працівники екологічної інспекції, які будуть розглядати ці порушення, зможуть відстояти закон та не дати господарському свавіллю знищувати заповідні землі.


*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, [email protected]

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:1385

Теги

Вхід

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика