Національний парк "Гомільшанські ліси": вимітка дерев в рубку почалася, збір підписів продовжений

SeverGomolNEW.jpg

Дорогі друзі! Шановні колеги!
Як ви знаєте, нова науково-технічна рада національного парку "Гомільшанські ліси", абсолютно не розбираючись в питанні, винісла вирок цінним природним ділянкам парку (http://pechenegy.org.ua/ru/node/806). Щоб не допустити цього, ми просили вас підписати звернення до міністра екоресурсів України "Не допустіть знищення старовікових лісів в національному природному парку" Гомільшанські ліси"!" - з 190 підписами воно було відправлено адресату (http://pechenegy.org.ua/ru/node/827).
Однак, поки суд та діло, новому директору І. Северину, ймовірно, зовсім не терпиться почати в парку лісозаготівлі, - і вимітка дерев під рубку вже почалася. Почалася до їх затвердження Мінприроди.
Вимітка під рубку відбувається кожен день, що й не дивно - адже вирубати планується багато. На одному етапі цієї діяльності побували "Печеніги".
Перше враження справило гудіння бензопили, яке заповідний ліс не чув уже кілька років. Керував виміткою начальник Коропівського природоохоронного відділення НПП "Гомільшанські ліси" М. Бєлявцев. Розмітка проводилося таким чином: спочатку виділ, що йде в рубку, обмежується по всіх кутах рубочними стовпчиками, а потім вже вибираються дерева, які підуть "під сокиру".

Для кожного дерева вказується порода і діаметр, після чого воно таврується "в лапу".

Не можна не відзначити, що працівники парку, незалежно від посади, розуміють - рубка буде проводитися в національному парку, і намагаються знизити шкоду від неї. При проведенні вимітки враховуються рекомендації наукових співробітників (разом із нами на вимітці був присутній к.б.н. С. Вітер), і дерева, що мають особливу цінність, в рубку не вимічаються.С. Вітер виділяє дерево з дуплом дятла.

На жаль, в планах директора "Гомільшанських лісів" - лісозаготівлі на багатьох унікальних ділянках національного парку, в яких проживають рідкісні види, де єдина можлива рекомендація: цих рубок не проводити зовсім! Але І. Сіверина не хвилюють ні рідкісні види, ні збереження природи парку, а тільки тисячі кубів деревини, які планується реалізувати в найближчих селах.
Затверджені НТРом рубки, які суперечать українському законодавству, і загрожують знищити цінні ділянки "Гомільшанських лісів", фактично, вже починаються, - незважаючи на відсутність їх узгодження Мінприроди! ТОМУ МИ ВИРІШИЛИ ПРОДОВЖИТИ ЗБІР ПІДПИСІВ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ "НЕ ДОПУСТІТЬ ЗНИЩЕННЯ СТАРОВІКОВИХ ЛІСІВ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ" ГОМІЛЬШАНСЬКІ ЛІСИ"!".
Хто ще не підписував це звернення (зі списком підписантів можна ознайомитися за адресою http://pechenegy.org.ua/ru/node/827), - шліть свої підписи (прізвище, ініціали, організація - якщо є, населений пункт) на адресу pechenegy[at]rambler.ru.
Текст звернення подаємо нижче.

З повагою і надією на вашу підтримку, О. Вяткін
*

Міністру екології та природних ресурсів України

НЕ ДОПУСТІТЬ ЗНИЩЕННЯ СТАРОВІКОВИХ ЛІСІВ НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ "ГОМІЛЬШАНСЬКІ ЛІСИ"!

Шановний пане міністре!
28 вересня цього року науково-технічна рада національного природного парку "Гомільшанські ліси" погодила ліміти на використання природних ресурсів на території парку на 2012 і 2013 роки.
В їх числі були погоджені і рубки:
1. На ділянках старовікової нагірної діброви: у 20 (2 та 5 виділи) та 24 (6 виділ) кварталах Гомільшанського лісництва; у 108 (3 виділ) та 110 (3 виділ) кварталах Таранівського лісництва; у 6 (3 та 5 виділи), 8 (3 виділ), 14 (5 виділ), 19 (1 та 2 виділи), 22 (1 та 3 виділи), 25 (3 виділ), 26 (1 виділ), 27 (3 та 4 виділ), 29 (1 виділ), 45 (1 виділі) та 63 (2 виділі) кварталах Коропівського природоохоронного відділення – з віком дуба від 90 до 155 років. Ці ділянки є місцями зростання таких рідкісних видів рослин, як хвощ великий (реліктова рослина), цибуля ведмежа (черемша), тюльпан дібровний, зозулині сльози (лісова орхідея), видів папоротей та інших рослин, занесених до Червоної книги України та Червоного списку Харківської області. Вказані ділянки є ключовими для збереження рукокрилих завдяки належній кількості дуплистих старих дерев. Крім того, квартал 24 Гомільшанського лісництва та квартали 6, 19, 25, 29 Коропівського природоохоронного відділення межують із заповідною зоною національного парку і є буферними.
2. На ділянках старовікових заплавних лісів по р. Сіверський Донець: у 10 (4, 9, 10, 17 та 19 виділи), 15 (1, 7, 8, 12 та 18 виділи) та 47 (5, 15 та 18 виділи) кварталах Коропівського природоохоронного відділення. Ділянки цих лісів є унікальними, бо мають складну різновікову структуру, багатство та різноманітність деревостану. Це й заплавні діброви з віком дуба звичайного до 110 років, супутниками якого є ясен, вільха, тополя, верба, сосна, берест, паклен та ін.; й тополевник з небагатьох старих величезних дерев тополі білої, що представляють природну та еколого-освітню цінність. Разом ці ліси створюють неповторні унікальні заплавні комплекси. В них збереглися рідкісний рябчик руський, реліктові зарості хвощу зимуючого та інші рідкісні види рослин, багатство та різноманітність тваринного комплексу.
Через тривалі багаторічні вирубки та суттєве скорочення площі лісів такі рослинні угруповання стали рідкісними для Харківщини, і збереглися майже виключно на територіях природно-заповідного фонду області. На даних ділянках мешкають рідкісні види тварин, мешкання яких несумісне із рубками лісу, і які занесені до Червоної книги України, Червоного списку Харківської області, та/або які охороняються міжнародними конвенціями. В їх числі - бджола-тесляр, сколія гігантська, пістряк восьмикрапковий, вусач мускусний, жук-самітник й інші.
Здійснення рубок на цих ділянках приведе до зникнення цих рідкісних видів, збіднення біорізноманіття та втрати цими ділянками природної цінності.
Слід зазначити, що ці рубки суперечать і діючому законодавству, бо згідно Положення національного природного парку "Гомільшанські ліси", законів України "Про природно-заповідний фонд" та "Про Червону книгу", на даній території природно-заповідного фонду мають зберігатися місця мешкання всіх без винятку видів, занесених до міжнародних, національних та регіональних охоронних списків.

З огляду на це, для виконання національним природним парком "Гомільшанські ліси" своїх завдань, просимо в частині проведення рубок не затверджувати ліміти, прийняті науково-технічною радою національного природного парку "Гомільшанські ліси" 28 вересня цього року,
і відправити їх на доопрацювання.

З повагою,
1. О. Вяткин, Екологічна група "Печеніги", Харків.
*
____________________

КОНТАКТ:
Олег Вяткін, ЕкГ "Печеніги": тел. (066) 804-93-48, trolll_eco[at]ukr.net

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:5747

Кампании общеукраинские

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика