На Мжі будується гребля - природа майбутнього ландшафтного парку під загрозою

DambaMzha.jpg

Прокурору Харківської області,
Начальнику Державної екологічної інспекції України в Харківській області,
Начальнику Харківського обласного управління водних ресурсів

Шановні панове!
Ріка Мжа протікає по Валківському, Харківському та Зміївському районам Харківської області. В даний час її русло перегороджується греблею - між селами Кукулівка та Кравцове Зміївського району, нижче за течією від качкоферми ДП "Дослідне господарство "Борки"", приблизно – в 49,763854° широти й 36,094975° довготи.

Міжнародна громадськість неодноразово звертала увагу урядовців України на природну цінність долини цієї ріки. Зокрема, в останньому з таких звернень, "Долина Мжи: замість кар’єрів – регіональний ландшафтний парк!", вказувалося:
"На її ділянці між Мерефою та Змієвим знайдено 107 видів рослин та тварин, які охороняються Конвенцією про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, 26 – занесених до Червоної книги України, 42 – рідкісних в Харківській області. Про рідкісність мжанського природного комплексу в цілому свідчить те, що 4 екосистеми даної території є рідкісними для України та занесені до її Зеленої книги, а 4 – до Зеленого списку Харківської області. За даними міжнародного товариства охорони птахів BirdLifeInternational, заплава Мжи грає важливу роль в збереженні у загальноєвропейському масштабі 15 видів птахів. В якості ланки Галицько-Слобожанського природного коридору ця долина включена до Національної екологічної мережі України" (http://maidan.org.ua/2012/06/dolyna-mzhy-zamist-karjeriv-rehionalnyj-lan...).
Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області підтримало вимогу громадськості створити в долині Мжи регіональний ландшафтний парк, - і вже декілька років погоджує межі парку із власниками та користувачами земельних ділянок.

Одна з причин, чому саме в долині Мжи природні комплекси збереглися майже недоторканими, полягає в тому, що її, на відміну від більшості інших річок Харківщини, радянська меліорація обійшла стороною – і до цієї пори на всьому своєму протязі ця ріка лишалася незарегульованою.
Однак, те, що не було зруйновано за часів "великого перетворення природи", може бути зруйновано зараз – адже спорудження греблі неминуче приведе до порушення гідрологічного режиму, зокрема, до зменшення обводненості долини нижче за течією, на ділянці в Зміївському районі. Враховуючи, що посухи в Україні з кожним роком посилюються, і через них літній рівень води в Мжі вже знизився, зменшення обводненості матиме для мжанських екосистем катастрофічні наслідки – аж до висихання заплавних і призаплавних лісів.

Враховуючи наведене вище, прошу, в межах своєї компетенції, перевірити законність спорудження греблі на ріці Мжа між селами Кукулівка та Кравцове Зміївського району,
і вжити заходів для підтримання в її долині природного гідрологічного режиму.

Фото будівництва греблі див. на https://picasaweb.google.com/109899014001654261165/hpCThJ

З повагою,
Голова Ради ЕкГ "Печеніги" С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТ:
Сергій Шапаренко: тел. (066) 387-46-81, pechenegy[at]rambler.ru

Підготовлено ЕкГ "Печеніги", членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

v:4590

Кампании общеукраинские

Теги

Вход в систему

__________track masteringtrack mastering

_______Яндекс.Метрика